بازدید: 5

واکنش سازمان ملل به افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم ایران

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1898692
یکی از سخنگویان سازمان ملل متحد گفت آنتونیو گوترش، دبیر کل این سازمان از ایران خواسته به تعهداتش در توافق هسته‌ای پایبند باشد!

واکنش سازمان ملل به افزایش سطح غنی سازی اورانیوم ایرانبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، فرهان حق از سخنگویان سازمان ملل متحد در واکنش به افزایش سطح غنی سازی اورانیوم ایران گفت آنتونیو گوترش، دبیر کل این سازمان از ایران خواسته به تعهداتش در توافق هسته ای پایبند باشد!

او در این باره گفت: دبیرکل جمهوری اسلامی ایران را ترغیب می کند که همچنان به اجرای تمامی تعهدات مربوط به خود تحت برنامه جامع اقدام مشترک پایبند باشد، همانطور که دیگر اعضای برجام به یافتن راه هایی برای فائق آمدن بر چالش های قابل توجهی که ایران با آن  مواجه است، ادامه می دهند.

ایران دیروز یکشنبه گام دوم خود در مسیر کاهش اجرای تعهدات برجامی را برداشت و به صورت رسمی اعلام کرد غنی سازی اورانیوم را در سطح بالاتر از ۳.۶۷ درصد آغاز می کند. ­عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان، به طرف های اروپایی برجام هشدار داد در صورتی که با تهران به راه حلی برای عمل به تعهداتشان و منتفع کردن ایران از این توافق بین المللی نرسند، تهران پس از ۶۰ روز گام سوم خود را در کاهش اجرای عمل به تعهداتش بر اساس توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ برمی دارد.

کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی امروز در وین اعلام کرد: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با انتشار گزارش خود، غنی سازی فراتر از ۳.۶۷ درصدی را در ایران تایید کرد.

شایان ذکر است تصمیم ایران در افزایش غنی سازی اورانیوم در واکنش به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و عهدشکنی طرف های اروپایی این توافق بین المللی در عمل به تعهداتشان اتخاذ شد.

انتهای پیام/


واکنش سازمان ملل به افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم ایران
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها