بازدید: 338

جوجه‌کباب عسلی با سس مخصوص تایلندی

منبع : برترین ها کد خبر: 1888769
جوجه‌کباب عسلی با سس مخصوص، یک کباب آبدار و خوشمزه است که در سس مخصوص با طعم لیمو، سیراچا، سیر و عسل خوابانده شده و به دلیل وجود همه این مواد خوب، طعمی فوق العاده دارد.

برترین ها: جوجه کباب عسلی با سس مخصوص، یک کباب آبدار و خوشمزه است که در سس مخصوص با طعم لیمو، سیراچا، سیر و عسل خوابانده شده و به دلیل وجود همه این مواد خوب، طعمی فوق العاده دارد. شما می توانید یک جوجه کباب آبدار و در عین حال خوش طعم داشته باشید که مزه آن متفاوت با چیزی است که قبلا خورده اید.

جوجه کباب یکی از آن کباب های خوشمزه است که اغلب اوقات چه موقع مهمانی ها و چه آخر هفته خانواده ها یکی از غذا های اصلی منوی غذایی هر خانه است. شما قبلا انواع جوجه کباب و با سس های مختلف را نوش جان کرده اید و شاید دلتان بخواهد یک مورد جدید را امتحان کنید. من قبلا یک مدل جوجه کباب با سس لیمو به شما آموزش دادم و البته این یکی هم مثل قبلی خیلی خوب است، اما با طعمی متفاوت و دلپذیر که امتحان کردنش هیچ ضرری ندارد بخصوص اگر مثل من ذائقه کنجکاوی دارید و دوست دارید مزه های جدید را امتحان کنید. شما هر بار یک مدل جدید جوجه کباب یاد می گیرید و می توانید هر بار، با طعمی متفاوت به خانواده و دوستان خود، لذتی جدید هدیه بدهید.

جوجه کباب عسلی با سس مخصوص تایلندی

این مدل جوجه کباب با مواد مخصوص یعنی عسل، آب لیمو و سس سیراچاست. مدل قبلی که مال خاورمیانه بود حاوی ماست بود، اما ما اینجا به تایلند سفر می کنیم و سس سیراچا هم که یکی از طعم دهنده های غذایی این کشور است که شهرتی جهانی پیدا کرده است. شما می توانید سس سیراچای خانگی هم درست کنید. کافی است نام آن را در اینترنت جستجو کنید. این کلمه سیراچا در واقع از نام شهری ساحلی در تایلند گرفته است. این سس از فلفل چیلی پوست گرفته، سرکه تقطیر شده، سیر شکر و نمک درست شده است. از این سس در سوپ، سس، پاستا، پیتزا، هات داگ، املت، برگر و یا هر نوع غذایی که قصد داشته باشیم مزه تندی به آن اضافه کنیم، استفاده می شود.

مواد لازم

 • سس سویا: ۳ قاشق غذاخوری
 • عسل: ۱/۴ پیمانه + ۲ قاشق غذاخوری
 • روغن گیاهی: ۱ قاشق غذاخوری
 • رنده پوست لیمو: ۱ قاشق چای خوری
 • آب لیمو: ۳ قاشق غذاخوری (بدست آمده از ۲ لیموترش)
 • سیر: ۴ حبه، پوست گرفته و درشت خرد شده
 • زنجبیل تازه: ۱ و ۱/۲ تکه مربعی ۱ اینچی
 • سس سیراچا: ۱ و ۱/۲ قاشق غذاخوری
 • نمک: ۱ و ۱/۴ قاشق چای خوری
 • ران مرغ: ۱ کیلو (بین ۸ تا ۱۰ عدد)، پوست و استخوان گرفته
 • گشنیز: ۲ قاشق غذاخوری به علاوه مقداری درشت برای تزئین
 • لیموترش: قطعات درشت خرد شده برای تزئین (اختیاری)

طرز تهیه

۱. ابتدا با درست کردن سس مخصوص جوجه کباب شروع کنید. برای اینکار نیاز به زست لیمو (رنده پوست لیمو)، آب لیموی تازه، عسل، سس سویا، روغن گیاهی، سیر، زنجبیل و سس سیراچا دارید.

جوجه کباب عسلی با سس مخصوص تایلندی

۲. سیر ها را پوست بگیرید و با چاقو به قطعاتی درشت خرد کنید. نیازی به ریز کردن یا قطعات یکسان نیست.

جوجه کباب عسلی با سس مخصوص تایلندی

۳. زنجبیل را هم با چاقو به قطعات کوچکتر خرد کنید. بعضی از مخلوط کن ها چندان قوی نیستند بنابراین باید زنجبیل را از قطعات درشت به قطعات ریز تبدیل کنید.

جوجه کباب عسلی با سس مخصوص تایلندی

۴. همه مواد را در مخلوط کن ریخته تا پوره شوند.

جوجه کباب عسلی با سس مخصوص تایلندی

۵. تمام مواد را طوری پوره کنید که کاملا یکدست و صاف شده و هیچ قطعه درشتی در آن نباشد. سپس این مواد را از مخلوط کن خارج کرده و کنار بگذارید تا به عنوان سس استفاده کنید. ۱/۲ پیمانه از این مواد را کنار بگذارید تا بعدا به عنوان سس روی کباب استفاده شود.

جوجه کباب عسلی با سس مخصوص تایلندی

۶. در مرحله بعد، به سراغ گوشت های مرغ بروید و آن ها را آماده کنید. قطعات ران و یا بالا ران (بالای ران بهتر است) را پوست و استخوان بگیرید. ما از ران مرغ استفاده می کنیم، چون این بخش مرغ خوشمزه تر از سینه است و بدون اینکه خشک شوند به راحتی پخته می شوند. شما این سس را می توانید برای گوشت قرمز هم استفاده کنید، اما برای گوشت مرغ بهتر است. قطعات چربی اضافی دور مرغ ها را با قیچی یا چاقوی تیز بگیرید. استفاده از قیچی تیز آشپزی خیلی بهتر از چاقو است.

جوجه کباب عسلی با سس مخصوص تایلندی

۷. حالا گوشت ها را با استفاده از قیچی در صورت در دسترس بودن و یا چاقوی تیز سرآشپز، به قطعات کوچک ۵ سانتی متری تقسیم کنید. استفاده از قیچی برای بریدن به قطعات کوچکتر به مراتب راحت تر از چاقو است برای همین من آن را توصیه می کنم بخصوص برای افرادی که توان بدنی کمتری دارند و در کار با چاقو چندان حرفه ای نیستند، خیلی بهتر است. اندازه گفته شده برای قطعات کاملا مناسب است، اگر کوچکتر باشند روی گریل می افتند و زود می سوزند.

جوجه کباب عسلی با سس مخصوص تایلندی

۸. قطعات بریده شده گوشت را داخل یک کیسه زیپ لاک بریزید، مواد سس را روی آن ها بریزید و باقیمانده سس داخل مخلوط کن را روی آن ها ریخته، کیسه را کاملا بسته و در یخچال به مدت ۶ ساعت یا یک شب تا صبح نگه دارید.

جوجه کباب عسلی با سس مخصوص تایلندی

۹. بعد از اینکه مرغ ها کاملا مزه گرفتند و مواد سس به خورد آن ها رفت، قطعات گوشت را روی سیخ بزنید.

جوجه کباب عسلی با سس مخصوص تایلندی

۱۰. در صورتی که از گریل استفاده می کنید، از قبل آن را گرم کنید و روی حرارت متوسط به بالا بگذارید. در صورتی هم که از منقل کباب پزی استفاده می کنید، زغال ها را گداخته کنید. اگر از توری یا شبکه گریل استفاده می کنید، از قبل آن را کامل تمیز کنید تا از چسبیدن کباب ها به آن جلوگیری کنید سپس یک حوله کاغذی را با روغن چرب کنید و روی آن بمالید تا زمانی که چرب و براق شود.

جوجه کباب عسلی با سس مخصوص تایلندی

۱۱. مرغ ها را روی حرارت برشته کنید، آن ها را گاهی برگردانید تا همه قسمت های آن به صورت یکسان کباب شده و از سوختن آن جلوگیری شود. به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه یا تا زمانی که احساس کردید مغز پخت شدند به کباب کردن ادامه دهید.

جوجه کباب عسلی با سس مخصوص تایلندی

۱۲. موقع سرخ کردن حواستان باشد، چون عسل داخل مواد کباب باعث می شود که مرغ خیلی زود روی کباب پز تیره شود و یک رنگ قهوه ای ایجاد می کند بهر حال اگر حرارت خیلی زیاد باشد ممکن است کباب های شما بسوزند.

۱۳. سیخ های کباب را برداشته و توی بشقاب بگذارید و ۱/۲ پیمانه سس باقیمانده را که کنار گذاشته بودید ابتدا گرم کنید سپس روی کباب ها بریزید. گشنیز خرد شده را روی آن ها ریخته و سرو کنید. برای تزئین هم از برش های لیموترش استفاده کنید. نوش جان!

جوجه کباب عسلی با سس مخصوص تایلندی

منبع: onceuponchef


جوجه‌کباب عسلی با سس مخصوص تایلندی
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13
 • جوجه‌کباب عسلی با سس مخصوص تایلندی


  جوجه‌کباب عسلی با سس مخصوص، یک کباب آبدار و خوشمزه است که در سس مخصوص با طعم لیمو، سیراچا، سیر و عسل خوابانده شده و به دلیل وجود همه این مواد خوب، طعمی فوق العاده دارد.
 • ایجاد مسمومیت غذایی به دلیل استفاده از رنگ در جوجه کباب‌ها/ اطمینانی به سلامت جوجه کباب‌های باز نیست


  رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران گفت: استفاده از رنگ و انواع ادویه در جوجه کباب‌های باز فروشگاه‌ها، منجر به افزایش آلرژی و مسمومیت‌های غذایی شده است.
 • دستور تهیه جوجه لاری؛ یک پرس جوجه کباب متفاوت


  جوجه لاری یک کباب متفاوت از گوشت جوجه می‌باشد که در آن استخوان‌های مرغ را جدا نمی‌کند و طعم و مزه‌ای بی‌نظیر دارد. این نوع مدل کباب بسیار خوش مزه و عالی بوده و امیدواریم شما با خواندن این مقاله دستور تهیه جوجه لاری رو به طور کامل یاد بگیرید.
 • نَه به جوجه کباب، آری به کباب سبزیجات!


  به جای اینکه هر آخر هفته جوجه و کباب سیخ بزنید و اینطوری دلی از عذا دربیاورید، کمی هم به فکر سلامتی تان باشید و اینبار کباب سبزیجات درست کنید.
 • جوجه کباب مزه دار شده


  جوجه کباب مزه دار شده از مجموعه دستور غذایی های جیمی الیور است که ما طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده ایم. این کباب های مزه دار شده طعم فوق العاده ای دارند.
 • قتل به خاطر چند سیخ جوجه کباب!


  اختلاف بر سر پرداخت هزینه چند سیخ جوجه کباب به درگیری خانوادگی و قتل یک جوان در آخرین روز تعطیلات عید منجر شد.
 • قتل به خاطر چند سیخ جوجه کباب


 • قتل به خاطر چند سیخ جوجه کباب!


  اختلاف بر سر پرداخت هزینه چند سیخ جوجه کباب به درگیری خانوادگی و قتل یک جوان در آخرین روز تعطیلات عید منجر شد.
 • جوجه کباب حلزونی؛ یک طعم به یاد ماندنی!


  جوجه کباب یک غذای فوق العاده خوشمزه ایرانی است. انواع جوجه کباب مثل زعفرانی، ماستی و آبلیمویی در ایران سرو می‌شود. این غذای لذیذ مطابق ذائقه بسیاری از مردم است. در این مطلب طرز تهیه جوجه کباب رولی یا جوجه کباب حلزونی را آموزش می‌دهیم.
 • قتل خانوادگی به خاطر چند سیخ جوجه کباب


  پسر جوان به خاطر پرداخت پول چند سیخ جوجه کباب، پسر دایی‌اش را به قتل رساند.
 • قتل پسر دایی به خاطر جوجه کباب


  سلامت نیوز:پسر جوان که به خاطر پرداخت پول چند سیخ جوجه کباب، پسر دایی اش را به قتل رسانده بود صبح دیروز درحالی در شعبه دوم دادگاه کیفری محاکمه شد که شبه عمد بودن قتل از سوی قضات بررسی شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایران ، رسیدگی به این پروند
 • قتل پسر دایی به خاطر جوجه کباب


  چند کیلو جوجه خریدیم و همگی به خانه پدربزرگ رفتیم. با هم ناهار را آماده کردیم و خوردیم. بعد از ناهار پدربزرگ سهمی از پول جوجه را با مادرم حساب کرد. آرمان ناراحت شد و به این کار پدربزرگ اعتراض کرد. گفت چرا همیشه هوای عمه را‌ داری و به فکر پدر من نیستی
 • مصرف این جوجه کباب‌ها ممنوع!


  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با تاکید بر اینکه فروشگاه‌هایی که مواد خام دامی فرآوری می‌کنند، باید مجوزداشته باشند، گفت: مردم جوجه کباب‌های طعم دار فله مصرف نکنند. اغلب جوجه کباب‌های طعم دار، با سس‌ها و پودر‌های فاقد مشخصات فرآوری می‌شود.
 • قتل بر سر هزینه خرید جوجه‌کباب!


  پسر جوانی که در جریان درگیری با پسر‌دایی‌اش در خانه پدربزرگ، بر سر هزینه خرید جوجه‌کباب مرتکب قتل شده ‌بود، با نقص حکم قصاصش از سوی دیوان عالی کشور بار دیگر پای میز محاکمه می‌رود.
 • این مرد با قابلمه جوجه کباب دوستش را کشت!


  پیرمردی ۷۰ ساله امروز در حالی از یک پرونده قصاص نفس رها شده است که نگاهش به دست خیرین است تا او را کمک کنند زندگی‌اش را از نو بسازد.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها