بازدید: 7

آخرین وضعیت تعمیر و بازسازی مناطق سیل‌زده اهواز

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1886608
فرماندار اهواز گفت: از ۵۱۴ واحد مسکونی که در پساسیل در حاشیه شهر و روستاهای اهواز نیاز به احداث دارند؛ تعداد ۴۸۶ واحد مسکونی احداثی در روستاها و تعداد ۲۸ واحد مسکونی در سطح شهر قرار دارند.
عالمیجمال عالمی نیسی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به آخرین وضعیت شهرستان اهواز در وضعیت پساسیل اظهار کرد: خسارت های کشاورزان در کارگروهی فعال در جلسات هفتگی بررسی می شود و پرونده ها برای دریافت تسهیلات و وام معرفی می شوند. البته برآورد های اولیه خسارات وارده به کشاورزان و دامداران مشخص شده است.

وی ادامه داد: هر هفته حدود ۱۵۰ پرونده در کارگروه مربوط به رسیدگی خسارات کشاورزان و دامداران بررسی و پرداخت ها شروع می شود.

فرماندار اهواز درباره خسارات بخش مسکن و اقدامات صورت گرفته در این بخش نیز یادآور شد: از ۵۱۴ واحد مسکونی که در پساسیل در حاشیه شهر و روستا های اهواز نیاز به احداث دارند؛ تعداد ۴۸۶ واحد مسکونی احداثی در روستاها و تعداد ۲۸ واحد مسکونی در سطح شهر قرار دارند.

فرماندار اهواز خاطر نشان کرد: تعداد واحد های مسکونی تعمیراتی در روستا های اهواز یک هزار ۴۰ واحد و در سطح شهر نیز ۶۹۰ مورد است که مجموعا یک هزار و ۷۳۰ منزل مسکونی نیاز به تعمیر دارد؛ تعمیرات منازل شروع شده است. یک برنامه فشرده برای پایان هر چه سریع تر تعمیرات منازل مسکونی طراحی کرده ایم تا کارها با سرعت و جدیت بیشتری انجام گیرد.

عالمی نیسی عنوان کرد: در بحث بازسازی زیرساخت ها نیاز است تا اعتباراتی کلان به استان خوزستان اختصاص داده شود. در بخش راه، آب و فاضلاب، برق و احداث فضا های آموزشی، تسهیلات به صورت کلان تصویب شده است و سهم هر دستگاه اجرایی هم به صورت مجزا مشخص شده است.

فرماندار اهواز با اشاره به مباحث صورت گرفته برای لایروبی رود کارون نیز اظهار داشت: بنا شده لایروبی کارون با حجم هفتصد و ۱۰ هزار متر مکعب آغاز شود خصوصا لایروبی جزایر جدیدی که اخیرا بعد از سیل اخیر احداث شده است.

انتهای پیام/

آخرین وضعیت تعمیر و بازسازی مناطق سیل‌زده اهواز
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها