بازدید: 7

انتشار فیش حقوق تمام مدیران شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشور

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1882523
صالحی گفت: طبق ماده ۲۹ قانون برنامه توسعه ششم، ما پیش قدم شدیم و فیش حقوق مدیرانمان را منتشر کردیم و فکر می‌کنم این مسئله در تاریخ کشور بی نظیر باشد.

روابط/حقوق همه مدیران شرکت های تابعه صندوق منتشر خواهد شدبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از روابط عمومی برنامه «پایش»، برنامه اقتصادی تحلیلی «پایش» شبکه اول سیما، دیروز ساعت ۱۹:۴۵، با دعوت از رئیس صندوق بازنشستگی کشوری به بررسی «هلدینگ های صندوق بازنشستگی کشوری» خواهد پرداخت.

رئیس صندوق بازنشستگی کشوری در پاسخ به سوال مجری برنامه پایش در خصوص چرایی انتشار حقوق مدیران هلدینگ های این صندوق گفت: از روزی که من منصوب شدم، وزیر کار تاکید کرد که صندوق بازنشتگی باید به پایلوت شفافیت تیدیل شود. اما این حرف در حد شعار باقی نماند و در سه ماه گذشته نشان دادیم که رویکرد صندوق بازنشستگی کشور شفافیت و جوان گرایی است.

وی افزود: بر طبق ماده ۲۹ قانون برنامه توسعه ششم، ما پیش قدم شدیم و حقوق مدیرانمان را منتشر کردیم و فکر می کنم این مسئله در تاریخ کشور بی نظیر باشد که همه دریافتی مدیران منتشر شود. انشاا.. حقوق همه مدیران شرکت های تابعه منتشر خواهد شد.

صالحی در توضیح این موضوع با تاکید بر ماده ۸۴ قانون تنظیم گفت: بر طبق این ماده در پرداختی های شرکت ها باید سقف رعایت شود. از طرفی بر طبق مصوبه سال ۹۵ که سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد، بعضی از دستگاه ها را از رعایت این سقف معاف  کرد.

وی در ادامه افزود: کارایی سامانه شفافیت همین است که کارایی مدیران در قبال حقوقی که دریافت می کنند را نشان دهد. ما در گام اول مدارک تحصیلی مدیران و در گام دوم دریافتی آن ها را منتشر کردیم. انشاا.. در گام سوم کارایی این مدیران منتشر خواهد شد.

رئیس صندوق بازنشستگی کشوری بیان کرد: دریافتی مدیران دستگاه هایی مانند سازمان گسترش، سازمان صدا و سیما، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان، تامین اجتماعی و ... از سال ۹۵ هماهنگ شده است، سقف این مدیران رقم های بالایی است. من از مدیران این دستگاه ها دعوت می کنم که حقوق مدیران شرکت های خود را منتشر کنند.

صالحی در پاسخ به مجری برنامه در خصوص میزان دریافتی خود از صندوق بازنشستگی کشوری بیان کرد: هنوز احکام حقوقی ۹۸ صادر نشده است. اما در سال ۹۸ افزایش سنواتی حقوق نخواهیم داشت و میانگین حقوق من در ۳ ماه اخیر، ماهانه ۶ و نیم میلیون تومان بوده است.

بیشتر بخوانید: بررسی حقوق های مدیران «هلدینگ های صندوق بازنشستگی کشوری» در برنامه پایش

رئیس صندوق بازنشستگی کشوری افزود: دریافتی مدیران دستگاه هایی مانند سازمان گسترش، سازمان صدا و سیما، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان، تامین اجتماعی، شرکت نفت و ... از سال ۹۵ هماهنگ شده است، سقف این مدیران رقم های بالایی است. سقف حقوق دستگاه های مذکور ۳ برابر سقف حقوق سازمان های دیگر است. به عبارت دیگر سقف حقوق این دستگاه ها ۲۱ برابر حقوق پایه است؛ بنابراین من از مدیران این دستگاه ها دعوت می کنم که حقوق مدیران شرکت های خود را منتشر کنند.

در ادامه برنامه مجری صالحی در خصوص حضور آقازادگان در مجموعه صندوق پرسید که وی پاسخ داد: قاعدتاً قسمت های مهم کشور از این پدیده رنج می برد و صندوق بازنشستگی نیز از این قاعده مستثنا نیست. تا امروز سعی کرده ام جلو سفارشات افراد مختلف را بگیرم. من هیج نسبتی با مسئولین کشور ندارم و در این زمینه هیچ تعارفی با کسی ندارم و محکم ایستاده ام.

وی در پایان تصریح کرد: افرادی که غیرقانونی از این صندوق حقوق گرفته اند باید مبالغ اضافی را برگردانند در غیر این صورت بر ضد آن ها اقدام قضایی خواهد شد. در صندوق ما ۴۰۰ ویژه خوار حضور داشته اند که مربوط به هتل های ما بوده است. در مجموعه ایران گردی و جهان گردی ما ۶۰ هتل وجود دارد. این هتل ها باید در ایام مسافرت پول بدست آورد، اما نکته جالب اینجاست به علت استفاده سفارشی افراد از این هتل ها، مجموعه آن ها زیان ده شده است. ما در این زمینه اقداماتی انجام داده ایم و همه این ۴۰۰ ویژه خوار باید این هزینه ها را پرداخت نمایند.

در پایان مجری برنامه پایش همه مدیران کشور را به چالش انتشار همه دریافتی های خود، دعوت کرد.

سؤال نظرسنجی امشب برنامه «پایش»  به صورت زیر از مخاطبان سؤال پرسیده شد:

آیا موافقید استخدام بستگان درجه یک و  ۲ مدیران دولتی در ادارات زیر مجموعه آن ها ممنوع شود؟ ۱. بله ۲. خیر

علاقه مندان به شرکت در نظرسنجی می توانند عدد گزینه موردنظر خود را به سامانه ۳۰۰۰۰۱۱۱ پیامک کنند.

انتهای پیام/

انتشار حقوق مدیران در تاریخ کشور بی نظیر است

انتشار فیش حقوق تمام مدیران شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشور
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها