بازدید: 10

ثبات قیمت گوشت گوسفندی در بازار/ نرخ هر کیلو شقه گوسفندی ۱۰۰ هزار تومان

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1880368
ملکی گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۱۰۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

ثبات قیمت گوشت گوسفندی در بازار/ نرخ هر کیلو شقه گوسفندی ۱۰۰ هزار تومانعلی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از ثبات قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه ۹۳ تا ۹۵ هزار به مغازه دار و ۱۰۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می شود.

وی افزود: در حال حاضر برخی دامداران به سبب زیان ناشی از فروش از عرضه امتناع می کنند که همین امر موجب شده تا کاهش قیمت متوقف شود.

ملکی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه دام وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به کاهش قدرت خرید خانوار و نبود مناسبت خاص پیش بینی می شود که روند کنونی قیمت در بازار استمرار یابد.

بیشتر بخوانید: کاهش ۱۰ هزار تومانی گوشت قرمز در کشور/ شرایط متعادلی در تولید مرغ داریم

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی نرخ هر کیلو دام زنده در میادین را ۴۲ تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به ورود به فصل عرضه دام داخل، کنترل قاچاق تاثیر بسزایی در افزایش عرضه و کاهش قیمت گوشت در بازار داخل دارد. همانگونه که در ایام پایانی سال، افزایش نظارت بر خروج غیر قانونی دام از مرز های کشور بر کاهش قیمت گوشت تاثیر بسزایی گذاشت.

وی با اشاره به اینکه قاچاق دام تا حدودی مهار شده است، بیان کرد: براساس آخرین اطلاعات، قاچاق دام تا حدودی مهار شده و تنها ممکن است مقادیری محدود از مرز های کشور خارج شود.

ملکی با اشاره به اینکه فاصله قیمت گوشت داخلی با وارداتی به سبب حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کاهش یافته است، افزود: با توجه به فروانی عرضه گوشت داخلی و وارداتی در بازار، خانوار ها بر حسب درآمدشان اقدام به خرید می کنند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی رکود حاکم بر بازار، کاهش قدرت خرید خانوار، ازدیاد عرضه دام و توزیع گوشت های وارداتی را از جمله دلایل ثبات قیمت گوشت در بازار اعلام کرد و گفت: در حال حاضر دام بیشتری در دسترس کشتار کنندگان قرار می گیرد که درنهایت کسادی بازار، فروشندگان را مجاب می کند که قیمت دام را تعدیل کنند.

انتهای پیام/

قاچاق دام تا حدودی مهار شده است

ثبات قیمت گوشت گوسفندی در بازار/ نرخ هر کیلو شقه گوسفندی ۱۰۰ هزار تومان
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها