بازدید: 10

ورود ملخ‌های صحرایی به استان ایلام/ سطح مبارزه به بیش از ۷۰۰ هزار هکتار رسید

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1875631
سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: از یک هفته گذشته شاهد ورود جدید ملخ از کشور عراق به استان ایلام بودیم که تاکنون ۳۴۰ هکتار مبارزه بر علیه آن‌ها صورت گرفته است.

محمدرضا میر در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص آخرین سطح مبارزه با ملخ های صحرایی اظهار کرد: از هفتم بهمن سال گذشته تا صبح روز جای، بالغ بر ۷۰۴ هزارو ۳۹۳ هکتار مبارزه بر علیه ملخ های صحرایی در نه استان به روش های زمینی و هوایی صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود: از حدود یک هفته گذشته شاهد ورود جدید ملخ های صحرایی به استان ایلام بودیم که این دسته جات ملخ از کشور عراق وارد استان ایلام شده، که با مبارزه به موقع اجازه خسارت زدن آن ها به بخش های مختلف کشاورزی را ندادیم.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات در پاسخ به این سوال که کدام استان ها بیشترین سطح مبارزه را به خود اختصاص داده اند، ادامه داد: به ترتیب استان های سیستان و بلوچستان با سطحی معادل ۱۴۷ هزار هکتار، کرمان ۱۴۲ هزار هکتار، هرمزگان ۱۰۲ هزار هکتار، بوشهر ۴۳ هزار هکتار، فارس ۳۸ هزار هکتار، کهکلویه و بویر احمر ۱۲ هزار هکتار، خراسان جنوبی ۳۴۰ هکتار و استان ایلام ۳۴۰ هکتار مبارزه برعلیه ملخ های صحرایی صورت گرفته است.

میر خاطر نشان کرد: تاکنون با توجه به این سطح از مبارزه، آسیب جدی به باغات و مزارع کشور وارد نشده و تنها آفتی که این ملخ ها به بخش کشاورزی وارد کرده اند این است که هرملخ روزانه ۳ گرم از پوشش گیاهی تغذیه می کند.

وی با بیان اینکه شرایط آب وهوایی ایران برای مهاجرت ملخ صحرایی مناسب نیست ادامه داد: در برخی مناطق کشور درجه حرارت هوا به ۵۰ درجه سانتی گراد می رسد و این وضعیت برای ملخ های صحرایی نامناسب است.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات خاطر نشان کرد: ملخ های صحرایی در گرما نمی توانند تخم ریزی کنند و پس از ورود به ایران کشور هایی همچون هند و پاکستان را مقصد های بعدی خود قرار می دهند.

میر با ذکر این مطلب که وظیفه سازمان حفظ نباتات مبارزه با آفات است، تصریح کرد: سازمان حفظ نباتات با تمام توان خود به مبارزه با ملخ های صحرایی می پردازد و از نهاد های مشابه در کشور های هند و پاکستان خواستاریم که با جدیت نمبارزه با ملخ های صحرایی را انجام می دهند تا از تخم ریزی آنها جلوگیری شده و در سال های آینده از حجم آن ها کاسته شود.

انتهای پیام/

ورود ملخ‌های صحرایی به استان ایلام/ سطح مبارزه به بیش از ۷۰۰ هزار هکتار رسید
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها