بازدید: 29

سال ۹۷؛ ۶۰ هزار صندوق صدقه در معابر جمع آوری شد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1875032
سید احسان گتمریان گفت: در صندوق معابر به سمت کاهش رفته ایم، چون مردم انتقاد دارند که وقتی صدقه به این صندوق‌ها واریز می‌شود توسط برخی به سرقت می‌رود. در طرح کاهش صندوق ها نقاط آسیب زا در کل کشور شناسایی شد و سال گذشته ۶۰ هزار صندوق صندقه در معابر جمع آوری شد.

سید احسان گتمریان، مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت های کمیته امداد در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در توضیح الکترونیکی کردن صندوق صدقات گفت: الکترونیکی کردن صندوق صدقات در واقع الکترونیکی کردن دریافت صدقات است.

وی در ادامه بیان کرد: در روش های مختلف به صورت الکترونیکی دریافت صدقات داریم.

شیوه پرداخت صدقه پیامکی

وی در ادامه درباره اولین روش که پرداخت صدقه پیامکی است گفت: به این صورت که صدقه پیامکی یک پیامک با ارسال عدد یک به سر شماره ۸۸۷۷ ارسال می کند و بعد منویی می آید و یکی از سرویس ها را انتخاب می کنند. سرویس ها روزانه ۱۰۰ تومان، ۳۰۰ تومان و ۵۰۰ تومان را خیرین می توانند انتخاب کنند و بعد از فعال شدن به صورت روزانه یک پیامک محتوایی برای شما ارسال می شود و بر اساس این پیامک محتوایی این مبلغ روی قبض شماره تلفن می آید و در تلفن های اعتباری از موجودی سیم کارت کم می شود.

وی درباره شیوه پرداخت صدقه پیامکی گفت: این روش ساده ترین روش و کاراترین روش باشد، چون نیاز به گوشی هوشمند ندارد و نیازی به اینترنت ندارد و به صورت روزانه کم می شود و صدقه منظور می شود. در تمام ایلیگیشن های پرکاربرد گزینه صدقه را به تفکیک شهرستان داریم.

شیوه پرداخت صدقه با کد های ussd

گتمریان در ادامه درباره پرداخت صدقه با کد های ussd بیان کرد: این صدقه امتداد ندارد و با هر بار مراجعه قابل پرداخت است.

وی  گفت: با شماره گیری #۸۸۷۷* از طریق هر گوشی منوی خدمات باز می شود و گزینه ۲ صدقات است و علاقه مندان کد استان و شهرستان را انتخاب و صدقه را به هر مبلغی پرداخت می کنید.

شیوه پرداخت صدقه تلفنی

وی درباره صدقه تلفنی گفت: تلفن گویای ۰۹۶۸۷۷ که در این شیوه وقتی تماس بگیرید برابر با منو وارد می شوید و خدمات کمیته امداد را مشاهده می کنید و صدقه را انتخاب می کنید و شماره کارت را وارد می کنید و مبلغ مورد نظر را پرداخت می کنید.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که تاکنون چه تعداد صندوق صدقه از سطح شهر جمع آوری شده است گفت: سه دسته صندوق صدقه داریم، اصفاف، منازل و اماکن. صندوق های اماکن (مترو ترمینال آپارتمان ها برج های مسکونی و تجاری) در حل تولید و رشد هستند این صندوق ها به دلیل اینکه امنیت دارد با اقبال بیشتری رو به رو شده اند.

وی در ادامه بیان کرد: در صندوق معابر به سمت کاهش رفته ایم، چون مردم انتقاد دارند که وقتی صدقه به این صندوق ها واریز می شود توسط برخی به سرقت می رود. در طرح کاهش صندوق ها نقاط آسیب زا در کل کشور شناسایی شد و سال گذشته ۶۰ هزار صندوق صندقه در معابر جمع آوری شد.

وی در ادامه درباره شیوه انتخاب جمع آوری صندوق های معابر گفت: در مکان هایی که پر رفت و آمد نیستند، مکان هایی که در دید دوربین شهری و عموم مردم نیستند، مکان هایی که تراکم صندوق صدقات داشتیم، مکان هایی که احتمال به سرقت رفتن صدقات مردم بیشتر بوده است صندوق های جمع آوری شد و جانمایی های جدیدی شد.

وی در ادامه بیان کرد: تمرکز به سمت صندوق های اماکن برده شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: صندوق های خانگی همچنان پابرجا باقی خواهند ماند.

انتهای پیام/


سال ۹۷؛ ۶۰ هزار صندوق صدقه در معابر جمع آوری شد
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها