بازدید: 22

امارات: در موضوع خلیج عمان نمی‌توانیم طرف خاصی را متهم کنیم/ روسیه: خواستار آغاز مذاکره بین ایران و آمریکا هستیم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1874078
وزیران خارجه امارات و روسیه در نشست خبری به موضوعات مختلف از جمله تحولات اخیر خلیج فارس پرداختند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات، در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سرگئی لاوروف، همتای روس خود، در مسکو تاکید کرد ابوظبی نمی تواند در موضوع خلیج عمان طرف خاصی را متهم کند.

او در این باره گفت: به علت نبود اطلاعات، نمی توانیم هیچ کشوری را در مورد حملات اخیر به نفتکش ها در دریای عمان مقصر بدانیم. به مدارک متقاعدکننده و شفاف در این مورد نیاز داریم. 

وزیر امور خارجه امارات در ادامه اظهاراتش با اعلام اینکه «آرامش دائمی آبراه های بین المللی برای ما مهم است» تاکید کرد: نمی خواهیم شاهد تشدید تنش ها در منطقه باشیم. هر توافق جدیدی در منطقه برای موفق بودن باید در برگیرنده تمامی کشور های منطقه باشد.

عبدالله بن زاید آل نهیان در بخشی دیگر از این کنفرانس خبری گفت: امارات تمایل دارد از روند صلح در سوریه حمایت کند، پایان بحران در این کشور برای ما مهم است.

لاوروف نیز در این کنفرانس خبری با اشاره به تنش های اخیر میان تهران و واشنگتن اعلام کرد: مسکو خواستار آغاز مذاکره بین ایران و آمریکاست.

او گفت: برای تقویت همکاری های مشترک روسیه و امارات، در چارچوب معاهده سال ۲۰۱۸, توافق کرده ایم. مسائل لیبی و سوریه را بررسی و به طور مفصل درباره قضیه فسلطین تبادل نظر کردیم.

انتهای پیام/


امارات: در موضوع خلیج عمان نمی‌توانیم طرف خاصی را متهم کنیم/ روسیه: خواستار آغاز مذاکره بین ایران و آمریکا هستیم
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها