بازدید: 15

وزیر خارجه فرانسه خواستار مذاکره میان ایران و آمریکا شد

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 1872189
وزیر خارجه فرانسه که به همراه همپیمانان اروپایی خود تاکنون اقدام قابل توجهی برای حفظ برجام انجام نداده‌اند، گفت که اگر ایران توافق هسته‌ای را نقض کند، اشتباهی جدی مرتکب خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :

ژان ایو لودریان وزیر امورخارجه فرانسه روز سه شنبه (امروز) در اظهاراتی گفت که ایران در صورت نقض توافق هسته ای اشتباهی جدی مرتکب خواهد شد.

وی ادامه داد: با شرکای خود در انگلیس و آلمان تلاش می کنیم تا سطح تنش در منطقه را کاهش دهیم.

لودریان همچنین خواستار مذاکره میان ایران و آمریکا شد.

این اظهارات در حالی از سوی وزیر خارجه فرانسه بیان شده است که پاریس و شرکای اروپایی آن که برای حفظ برجام بیش از یک سال است وعده می دهند، تاکنون اقدام قابل توجهی در راستای عمل به تعهدات خود انجام نداده اند.

احتمال از هم پاشیدن برجام به ویژه در یک سال گذشته در پی نقض توافق هسته ای از سوی آمریکا و خروج آن از توافق بسیار زیاد شده است. آمریکا همچنین بازگشت تحریم های ایران، قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در فهرست واشنگتن از گروه های تروریستی و به علاوه اعمال تحریم های جدید در حوزه انرژی و صادرات فلزات ایران را بعد از خروج از برجام عملی کرده است.

جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت یک سال از خروج آمریکا از توافق هسته ای اعلام کرده است که اجرای برخی از تعهدات هسته ای اش را به شکل مرحله ای کاهش می دهد.


وزیر خارجه فرانسه خواستار مذاکره میان ایران و آمریکا شد
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها