بازدید: 56

نبض بازار سکه تهران در چهارمین روز تابستان/ کشتی آرای: بازار طلا و سکه به شدت در رکود به سر می‌برد!

منبع : تابناک کد خبر: 1872130
بازار طلا و سکه این روز‌ها بر خلاف رونق بازار جهانی فلزات گران بها، در کمترین سطح داد و ستد چند ماه اخیر به سر می‌برد. روندی که باعث شده با توجه به کاهش قابل توجه تقاضا برای خرید، شاهد تخلیه حباب سکه به سطح ۳۴۰ هزار تومان باشیم.  
تابناک اقتصادیبازار طلا و سکه این روز ها بر خلاف رونق بازار جهانی فلزات گران بها، در کمترین سطح داد و ستد چند ماه اخیر به سر می برد. روندی که باعث شده با توجه به کاهش قابل توجه تقاضا برای خرید، شاهد تخلیه حباب سکه به سطح ۳۴۰ هزار تومان باشیم.  

به گزارش تابناک اقتصادی؛ در معاملات امروز (سه شنبه چهارم تیرماه ۹۸) بازار طلا و سکه تهران، آخرین نرخ ها حکایت از کاهش نسبت به روز قبل دارد. این در حالی است که اونس جهانی طلا این روز ها بر مدار صعودی حرکت می کند. اما فاکتور مهم تر در نرخ طلا و سکه بازار داخلی، نوسان نرخ ارز به ویژه دلار می باشد. فاکتوری که حالا با توجه به مدیریت کارامد بانک مرکزی، با ثبات تر از گذشته و به دور از نوسانات هیجانی قرار دارد و در نتیجه بازار طلا و سکه نیز با کاهش نوسان همراه شده است.
 
نبض بازار سکه تهران در چهارمین روز تابستان/ کشتی آرای: بازار طلا و سکه به شدت در رکود به سر می برد!

بر اساس این گزارش، برای اطلاع از آخرین نرخ های بازار امروز طلا و سکه تهران، گفتگویی تلفنی با محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران داشتیم.

کشتی آرای با بیان اینکه امروز اونس جهانی با تغییرات قابل توجهی همراه بود، افزود: در حال حاضر آخرین نرخ اونس جهانی طلا، ۱۴۲۷ دلار می باشد که نسبت به روز گذشته همین موقع، ۱۷ دلار در هر اونس افزایش داشته است. این فعال با تجربه بازار طلا و سکه با تاکید بر اینکه تاثیر افزایش نرخ جهانی در حال حاضر توسط کاهش نوسان نرخ ارز، به نوعی خنثی شده است، اظهار داشت: بازار طلا و سکه این روز ها با توجه به کاهش کم سابقه تقاضا برای خرید، به شدت در حال رکود می باشد.

کشتب آرای در خصوص آخرین نرخ های بازار طلا و سکه نیز گفت: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) امروز به نرخ ۴ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان رسیده است که نسبت به روز قبل، ۵۰ هزار تومان کاهش داشته است.  

هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز بدون تغییر نسبت به روز دوشنبه، ۴ میلیون و ۵۱۰ هزار تومان می باشد.

بر این اساس، هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم ۲ میلیون و ۴۱۵ هزار تومان و هر ربع سکه بهار آزادی به یک میلیون و ۶۱۵ هزار تومان رسیده است.

به گفته کشتی آرای، هر سکه یک گرمی همانند روز قبل، یک میلیون و ۱۵ هزار تومان معامله شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار،  ۴۴۱ هزار تومان ارزشگذاری شد.

همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار آبشده که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است،  یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. به گفته کشتی آرای،  حباب سکه امروز، با کاهش به رقم ۳۴۰ هزار تومان رسیده است.

به گفته کشتی آرای، بازار امروز به رغم افزایش نرخ جهانی به رقم ۱۴۲۷ دلار، با نوسان اندک نرخ ارز در محدوده ۱۳۳۰۰ تومان برای دلار و ۱۵۲۰۰ تومان برای هر اسکناس یورو همراه بود که این کاهش نوسان نرخ ارز، تاثیر مستقیم بر عدم افزایش قیمت ها در بازار طلا و سکه داشته است.

نبض بازار سکه تهران در چهارمین روز تابستان/ کشتی آرای: بازار طلا و سکه به شدت در رکود به سر می‌برد!
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

گزارش فیش‌های حقوقی به دولت رفت

گزارش فیش‌های حقوقی به دولت رفت

گزارشگر دادگاه مصدق درگذشت+عکس

گزارشگر دادگاه مصدق درگذشت+عکس

گزارش تمرین پرسپولیس/ گلزنی جونیور در روز تولد علیپور

گزارش تمرین پرسپولیس/ گلزنی جونیور در روز تولد علیپور

گزارش تمرین استقلال/ بازگشت دیاباته، چشمی و اسماعیلی

گزارش تمرین استقلال/ بازگشت دیاباته، چشمی و اسماعیلی