بازدید: 56

گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1871207
گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ و قرائت گزارش کمیسیون برنامه و بودجه با حضور شهردار تهران در صحن علنی شورای شهر تهران ارائه شد.

گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهرانبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در یکصد و پنجاه و یکمین جلسه شورای شهر تهران که امروز سه شنبه ۴ تیر ماه برگزار شد؛ گزارش تفریغ بودجه به شماره ثبت ۹۲۸۸/۱۶۰ مورخ ۹ تیر ماه ۹۷ و قرائت گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در دستور کار شورای شهر تهران قرار گرفت.

در ابتدای این دستور مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه شورای شهر ضمن ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران گفت: شهرداری موظف است تفریغ بودجه هر سال را تا آخر اردیبهشت ماه سال به شورای شهر ارائه کند و شورای شهر نیز باید تا آخر خرداد ماه آن را رسیدگی و تصویب نماید.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران همچنین افزود: این تنها محل قانونی نظارتی جدی است که شورا را قادر می سازد با بررسی تفریغ بودجه شهرداری از یک طرف درآمد های وصولی قطعی را با اقلام پیش بینی شده در بودجه مصوب مقایسه و تجزیه و تحلیل کند و در برنامه ریزی های سال آتی مورد استفاده قرار دهد.

فراهانی ادامه داد: با بررسی های انجام گرفته در اجرای بند ۱۲ ماده ۸۰ قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شورا های اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و اصلاحات بعدی آن گزارش حسابرس منتخب شورای اسلامی شهر تهران درباره بررسی تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران به عنوان سند تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به ۳ دلیل که موجب شد گزارش تفریغ بودجه مورد پذیرش مشروط قرار بگیرد ادامه داد: علت اول این است مازاد هزینه درآمد انباشته در سال ۹۷، ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود و معلوم نشد این مازاد در انتهای سال ۹۵ به چه شکل در سال ۹۶ هزینه شده است و ما از شهردار می خواهیم آن را شفاف کند.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران ادامه داد: صورت ریز وام های دریافتی به صورت شفاف بیان نشده است و در اینجا بدهی شهرداری و وام هایی که اخذ شده باید به صورت شفاف بیان شود.

فراهانی در توضیح سومین دلیل گفت: ما مصوبه ای در سال ۹۷ در خصوص تفریغ بودجه مصوب کردیم که برای تفریغ بودجه در کنار عملکرد ریالی عملکرد مقداری را نیز اعلام و در اختیار شورا قرار دهیم تا مشخص شود عملکرد مدیریت بخش ها و سازمان های شهرداری به چه شکل بوده و در این راستا شهرداری موظف بوده ضمن ارائه عملکرد ریالی، عملکرد مقداری (میزان کار انجام شده) را هم ارائه کند.

وی تأکید کرد: این ۳ موردی بود که موجب شد به صورت مشروط و با رعایت بند های مندرج در پیش نویس مصوبه تفریغ بودجه به تصویب برسد.

در ادامه ارائه گزارش تفریغ بودجه پیروز حناچی شهردار تهران که در صحن شورای شهر تهران حضور داشت در سخنانی گفت: جهت گیری عمومی در شهرداری تهران با تأثیر از مصوبات شورا اصلاح سیستم ها در راستای شفافیت است.

شهردار تهران همچنین افزود: شفاف سازی سیستم درآمد و هزینه کرد بودجه در شهرداری تهران جزء سیاست ها و جهت گیری عمومی شهرداری است و ما استقبال می کنیم از نظارت شورای شهر تهران که این لازمه ایجاد انضباط در مدیریت شهری است.

حناچی ادامه داد: اگر این چارچوب ها در گذشته رعایت می شد شهرداری تهران در حال حاضر بدهی ۵۰ هزار میلیارد تومانی نداشت.

وی تأکید کرد: شفافیت در عملکرد بودجه ای لازم است و نباید این نکته را فراموش کرد که در اجرای آن نیز موانعی وجود دارد که من از همکارانم خواستم تا سیستم را طوری هدایت کنند که هزینه ها در چارچوب بودجه مصوب انجام شود و اگر در این زمینه ایرادی وجود داشته باشد مسیر اصلاحی آن را طی خواهیم کرد.

شهردار تهران با اشاره به آغاز ثبت نام نامزد های انتخابات پنجمین دوره شورایاری ها گفت: دیروز بعدازظهر ثبت نام شورایاری ها را آغاز کردیم و در مسیر مشارکت مردمی در مقیاس محلی در حال حرکت هستیم.

حناچی تأکید کرد: از همه می خواهم که به شهرشان کمک کنند تا کیفیت بالاتری را تجربه کنیم.

انتهای پیام/


گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها