بازدید: 15

جان بولتون حامی مواجب بگیر منافقین؛ دروغ‌های بولتون درباره ایران تمامی ندارد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1870333
پایگاه تحلیلی «امریکن کانزرویتیو» به ادعا‌های مشاور امنیت ملی آمریکا پرداخته و ضمن اشاره به سابقه او نوشته است که این دروغ‌های گستاخانه مشاور امنیت ملی آماریکا درباره ایران پایان ندارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «دنیل لاریسون» طی یادداشتی در پایگاه تحلیلی «امریکن کانزرویتیو» با عنوان «دروغ های گستاخانه بولتون درباره ایران تمامی ندارد» نوشت: اواخر هفته جاری جان بولتون به اسرائیل سفر کرد و به دروغ پردازی های گستاخانه خود درباره توافق هسته ای ایران ادامه داد.

روز یکشنبه جان بولتون در جریان نشست مشترک خود با نخست وزیر اسرائیل بار دیگر ادعا های خود را مطرح کرد و مدعی شد که ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته ای است.

 

جان بولتون حامیث مواجب بگیر منافقین/دروغ های گستاخانه بولتون درباره ایران تمامی ندارد/رسانه ها فقط اظهارات دروغ بولتون را ذکر می کنند

 

لارینسون با اشاره به این ادعا می‎نویسد: بولتون اغلب این دروغ ها را در جمع می گوید، اما تقریبا هیچگاه روزنامه نگاران از وی توضیحی در این باره نخواسته اند و گزارش های خبری نیز توضیح نمی دهند که ادعا های بولتون بی اساس و نامعقول است. مشاور امنیت ملی آمریکا در طول سالیان آموخته که اگر مسائلی را به اندازه کافی با تندی مطرح کند می تواند از دروغ هایی که درباره مسائل مهم سیاست خارجی می گوید فرار کند.

وی می‎گوید: متاسفانه رسانه ها تنها نقل قول های بولتون را بازگو می کنند بدون آنکه اطلاعاتی دقیق ارائه بدهند تا مخاطب متوجه فریبکاری او شود. رسانه هایی که نقل قول های جان بولتون درباره ایران را پوشش می دهند باید به این نکته نیز اشاره کنند که او یکی از حامیان مواجب بگیر «مجاهدین خلق» (گروهک تروریستی منافقین) بوده است. رسانه ها باید به این نکته نیز اشاره کنند که او سابقه ای طولانی در دستکاری و تحریف اطلاعات برای رسیدن به اهداف خود دارد.

 

بیشتر بخوانید: ادعای جان بولتون درباره تمایل آمریکا به گفت‎وگو با ایران

 

دنیل لارینسون در بخش دیگری می افزاید: نکات مهمی وجود دارند که همواره باید با سخنان بولتون درباره ایران مطرح شوند تا افکار عمومی اطلاعات غلط را دریافت نکنند، اما این نکات همیشه حذف می شوند. هیچ کس اعتباری کمتر از بولتون برای اظهار نظر درباره ایران ندارد، اما برای دلایلی با بیانیه های او به گونه ای رفتار می شوند که گویا فراتر از یک پروپاگاندای دروغ از سوی یک فرد متعصب است.

امریکن کانزرویتیو در بخش دیگری می نویسد: ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته ای نیست. ایران این تسلیحات را نمی خواهد. ایران پیش از این در توافق هسته ای محدودیت هایی در این زمینه و همچنین بازرسی هایی به منظور پایبندی به این محدودیت ها را پذیرفته است. ایران به مدت بیش از ۳ سال همواره نشان داده که به دنبال دستیابی به سلاح هسته ای نیست و در مقابل آمریکا تعهدات خود را نقض کرده است.

 

جان بولتون حامیث مواجب بگیر منافقین/دروغ های گستاخانه بولتون درباره ایران تمامی ندارد/رسانه ها فقط اظهارات دروغ بولتون را ذکر می کنند

 

این پایگاه ضمن اشاره به تصمیم ایران مبنی بر کاهش تعهدات برجامی خود و افزایش سطح تولید اورانیوم غنی شده می‎نویسد: حتی دروغ های خود بولتون نیز به ما کمک می کنند تا حقیقت را کشف کنیم؛ اگر ایران اکنون اعلام کرده که قصد دارد از محدودیت های تعیین شده در توافق هسته ای فراتر برود به معنای این است که تاکنون به طور کامل به تعهدات خود پایبند یوده است.

لارینسون در پایان می گوید: تا جایی که موضوع هسته ای مورد بحث است ایران تاکنون متعهد به اجرای صلح آمیز برنامه هسته ای خود بوده و تعهدات خود را اجرا کرده است. نگرانی های ساختگی بولتون درباره منع اشاعه تسلیحات هسته ای به عنوان تقلبی است که آشکار شده و او هر بار علیه توافق هسته ای موفقیت آمیزی که حتی پس از خروج آمریکا از آن ادامه پیدا کرده، استفاده می کند.

 

انتهای پیام/


جان بولتون حامی مواجب بگیر منافقین؛ دروغ‌های بولتون درباره ایران تمامی ندارد
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها