بازدید: 19

گزارش مفصل میزان از دلایل به حاشیه رفتن پرسپولیس/ واکاوی از نقش بزرگ «مدیران سایه» در حواشی سرخ‌پوشان

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1868729
رفتار برخی مدیران میانی و نزدیکان باشگاه پرسپولیس در چند ماه گذشته عملا باعث و بانی تمام اتفاقات تلخ چند وقت گذشته بوده است.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، هر چه پرسپولیس در سه سال گذشته روزهای خوبی را با قهرمانی ها و جام هایش سپری کرد، در یکی، دو ماه گذشته آبستن اتفاقات و حوادث تلخ زیادی بود. از جدایی برانکو تا اختلافات شدید مدیریتی و البته عدم فعالیت درست در نقل وانتقالات مواردی بوده که پرسپولیسی ها را به شدت آزرده کرده است.

در این بین مسئله ای که به شدت مورد توجه است، رفتار برخی مدیران میانی و نزدیکان باشگاه پرسپولیس در چند ماه گذشته است که عملا باعث و بانی تمام اتفاقات تلخ چند وقت گذشته بوده است. غیر از اینکه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در این روزهای تلخ مقصر هستند، نقش مدیران و افراد عموما در سایه بیشتر از هرچیزی به چشم می آید.

می خواهیم به عقب برگردیم و تمام حواشی و مسائل چند ماه گذشته پرسپولیس را مو به مو کنکاش کنیم. مسلما با آنالیز این اتفاقات همه به نتایج عجیبی می رسند که شاید کلید حل شدن معمای به حاشیه رفتن پرسپولیس باشد. این چند آیتم نشان می دهد که چه عواملی پرسپولیس را به حاشیه کشاندند.

*آغاز ماجرا با بشار!

اواسط فصل بود که عکسی در اردوی پرسپولیس منتشر شد که نشان می داد قرارداد بشار رسن با پرسپولیس تمدید شده. چند وقت بعد از سوی بشار و برانکو اعلام شد که قرارداد این هافبک عراقی تمدید نشده، هرچند ایرج عرب همان موقع گفت که این قرارداد تمدید شده است اما گذر زمان نشان داد حق با برانکو و بشار بوده است. درست در همین گیر و دار داستان بشار، از داخل باشگاه پرسپولیس به برخی رسانه ها و خبرنگاران خبر می رسد که مبلغ تمدید قرارداد بشار با پرسپولیس زیاد است.

همین اعلام خبر، موجی را ایجاد می کند تا شرایط برای جدایی بشار فراهم شود. مسئله مهم در این خصوص این است که حالا مشخص شده عمده اطلاعاتی که در خصوص بشار به رسانه ها گفته شد غلط بوده و این فقط تاکتیکی بوده تا باتوجه به قرارداد دلاری بشار با پرسپولیس شرایط برای جدایی این بازیکن فراهم شود!

*شروع داستان رفتن برانکو

دقیقا در شرایطی که پرسپولیس روزهای خوبی را با برانکو در انتهای فصل سپری می کرد بروز برخی رفتارها از سوی برخی مدیران میانی پرسپولیس باعث شد تا برانکو به این افراد کاملا بی اعتماد شود و به نوعی استارت جدایی برانکو خورده شود. برانکو وقتی دید برخی از این افراد به دنبال منافع خود هستند و هیچ قصدی هم برای پرداخت بدهی او ندارند، تصمیم قطعی خود را برای جدایی گرفت. هرچند مدیران باشگاه تا همین چند روز پیش که قرارداد برانکو با الاهلی عربستان امضا شد باور نمی کردند این کروات از پرسپولیس جدا شود، اما برانکو در همان زمان تصمیم به جدایی گرفت.

*راه برای رفتن خارجی ها هموار می شود!

درست در شرایطی که وضعیت بازیکنان برای فصل بعد مشخص نبود، برخی افراد در باشگاه پرسپولیس شروع به اقدام عجیبی کردند. باتوجه به اینکه باشگاه به بوژیدار رادوشوویچ و ماریو بودیمیر دو بازیکن کروات خود بدهی داشت مقدمات برای جدا کردن این بازیکنان فراهم شد. برخی مسئولان باشگاه تصمیم گرفتند که بدهی این دو بازیکن پرداخت نشود تا آنها بتوانند قرارداد خود را یک طرفه فسخ کنند.

دلیل این مسئله هم این بود که این مدیران معتقد بودند در صورت جدایی رادو و بودیمیر باشگاه غرامت سنگینی نمی پردازد و در نهایت دو ماه از قرارداد بعدی آنها پرداخت خواهد شد که این پول در مقایسه با بدهی باشگاه و قرارداد فصل بعد این دو بازیکن مبلغی نمی شود. به این صورت عملا راه برای فراری دادن رادو و بودیمیر باز شد هرچند رادوشوویچ روز گذشته طلبش را گرفت و در پرسپولیس ماندنی شد اما تکلیف بودیمیر هنوز مشخص نیست.

*درگیری با خلیلی و آغاز پروژه حذف سرپرست پرسپولیس

اما یکی از جالب ترین مسائلی که برخی مدیران و اطرافیان باشگاه رقم زدند داستان محسن خلیلی بود. در شرایطی که خلیلی مشغول انجام وظایفش بود با برخی از این افراد دچار مشکل می شود و همین سرآغاز پروژه حذف خلیلی شد. البته در میان شایعه مذاکره خلیلی با قطبی و دایی برای جانشینی برانکو هم به این مسئله دامن زد اما در اصل درگیری و اختلاف نظر خلیلی با برخی از این افراد باعث شد تا کار برای کنار گذاشتن او شروع شود. در این میان بازهم یک سری اطلاعات غلط از طرف این افراد به برخی رسانه ها داده شد تا فضا برای رفتن خلیلی فراهم شود. حتی به خاطر خلیلی برخی درگیری ها هم در باشگاه پرسپولیس رخ داد.

*تلاش برای تفرقه در بدنه مدیریت باشگاه

یکی از اقدامات این افراد تلاش برای ایجاد اختلاف در بدنه مدیریت باشگاه بود تا جایگاه آنها تضمین بشود! اتفاقا در این بخش موفقیت هایی هم برای آنها کسب شد. قرار بر این بود با شایعه سازی بین اعضای هیئت مدیره اختلاف ایجاد شود تا این افراد بیشتر در باشگاه پرسپولیس قدرت بگیرند.

*کم رنگ کردن نقش «دیگران» در نقل وانتقالات

از اقدامات مهمی که توسط این فرد یا افراد صورت گرفت کم رنگ کردن نقش دیگر مدیران میانی باشگاه در تصمیم گیری ها و حتی نقل وانتقالات است. شرایط طوری پیش رفت که در فصل نقل وانتقالات نقش افرادی مانند پندار خمارلو (مدیر روابط عمومی و مدیر رسانه)، حسین خبیری (مشاور مدیرعامل)، محسن خلیلی (سرپرست و مدیر پرسپولیس) و حتی برخی مدیران ورزشی باشگاه هم بسیار کم رنگ می شود تا این افراد عملا به تصمیم گیرنده های اصلی باشگاه تبدیل شوند.

*تلاش برای جذب بازیکن و مربی خودی!

یکی از شایعات عجیبی که در مورد این افراد به گوش می رسد تلاش آنها برای جذب بازیکن و مربی از کانال خودشان است! گفته شده که این افراد به واسطه رفاقت با برخی ایجنت ها تلاش می کردند که از طریق خودشان بازیکن و مربی به پرسپولیس اضافه شود. حتی در همین راستا برخی اتفاقات هم رخ داد.

*فراهم کردن شرایط حضور یک ایجنت در کمیته نقل وانتقالات

مسئله ای که به شدت عجیب است، شایعه حضور یک ایجنت در کمیته نقل وانتقالات باشگاه پرسپولیس است. گفته شده این ایجنت که مدیر برنامه های خیلی از فوتبالیست های مطرح هم هست، به واسطه دوستی و رفاقت با بعضی از این افراد چنین پستی در باشگاه پرسپولیس دارد. البته درست است که این فرد حکمی از باشگاه ندارد اما عملا نقش اصلی نقل وانتقالات باشگاه است.

*پخش اخبار و شایعات غلط در رسانه ها

مهمترین کاری که این افراد در باشگاه پرسپولیس انجام دادند پخش اخبار و شایعات غلط به رسانه ها بود. رسانه ها طبق رسالتی که دارند برای کسب اخبار صحیح به باشگاه و منابع خودشان وصل می شوند تا مردم را در جریان اتفاقات درست قرار بدهند. در این شرایط برخی از این افراد بعد از اینکه تقریبا با تمام رسانه ها ارتباط گرفتند دست به رفتار عجیبی زدند. آنها بعد از جلب اعتماد رسانه ها اخبار غلط و شایعات را لابه لای برخی اخبار درست به رسانه ها می رساندند تا با ایجاد موج خبری به اهداف خودشان مخصوصا در نقل وانتقالات برسند. اگر توجه کنید در مورد ماندن یا رفتن برانکو، آمدن یا نیامدن یحیی گل محمدی، جانشین برانکو و حتی بازیکنان ورودی و خروجی پرسپولیس اخبار ضد و نقیضی توسط رسانه ها منتشر شد آنهم در شرایطی که منبع اکثر این اخبار همین آقایان بودند. یعنی این افراد عملا دست به فریب رسانه ها و البته هواداران زدند.

به گزارش میزان، این اتفاقات و حواشی در شرایطی در پرسپولیس رخ داد که حضور برخی از این افراد از همان اول در باشگاه پرسپولیس با حرف و حدیث های فراوانی همراه بود. شاید می طلبد که مسئولان وزارت ورزش و جوانان توجه بیشتری کنند تا از حضور این دست افراد حاشیه ساز و فرصت طلب در باشگاه های بزرگی مثل پرسپولیس و استقلال جلوگیری شود.

نوشته از میلاد اعظمی

انتهای پیام/


گزارش مفصل میزان از دلایل به حاشیه رفتن پرسپولیس/ واکاوی از نقش بزرگ «مدیران سایه» در حواشی سرخ‌پوشان
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

گزارش ها

تیم ملی والیبال ایران - لهستان/ گزارش لحظه به لحظه ست نخست

تیم ملی والیبال ایران - لهستان/ گزارش لحظه به لحظه ست نخست

بانک‌ها برای ارائه گزارش وجوه ارائه شده دو ماه مهلت دارند

بانک‌ها برای ارائه گزارش وجوه ارائه شده دو ماه مهلت دارند

گزارش روزنامه شرق درباره عباس ایروانی

گزارش روزنامه شرق درباره عباس ایروانی

گزارش لحظه به لحظه/ بحرین صفر - ایران صفر

گزارش لحظه به لحظه/ بحرین صفر - ایران صفر

گزارش زنده؛ بحرین 0 ایران 0

گزارش زنده؛ بحرین 0 ایران 0

چراغ گزارش‌های امیدوارکننده بنیادی‌ها روشن شد

چراغ گزارش‌های امیدوارکننده بنیادی‌ها روشن شد

پیشنهاد روزآمدسازی آیین نامه حمایت از قهرمانان ورزشی کشور/ ارائه گزارش پیشرفت علمی کشور

پیشنهاد روزآمدسازی آیین نامه حمایت از قهرمانان ورزشی کشور/ ارائه گزارش پیشرفت علمی کشور