بازدید: 9

قاضی‌پور: شکار پهپاد آمریکایی نشان از اقتدار ایران دارد

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 1866904
نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: شکار پهپاد آمریکایی در خلیج فارس نشان از توانایی و اقتدار ایران اسلامی داشت.
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز، نادر قاضی پور در نطق میان دستور امروز (یکشنبه) مجلس خطاب به رییس جمهور، گفت: آماده کردن کشور برای مقابله با آمریکا با سخنرانی و گفت وگو حل نمی شود. باید برنامه مکتوب به مجلس بدهید.
 
وی از رییس جمهور و وزیر جهادکشاورزی پرسید: برنامه استقلال اقتصادی دولت مخصوصا در بخش کشاورزی چیست؟ برنامه خود را برای استقلال کالاهای اساسی ارائه دهید تا باور کنیم برای تولید، برنامه اجرایی دارید. در سال ۹۷، ۷۹۴ میلیون دلار گوشت به کشور وارد شد. با این رویکرد دامداران را به خاک و خون کشیدید. چرا کمیسیون کشاورزی مجلس به این مسئله توجهی نکرد؟
 
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت، متذکر شد: حلقه های مفقوده صنعت و معدن را شناسایی و اعلام کنید. ظرف چند سال درآمدهای صنایع و معادن کشور را از درآمدهای نفتی، مستقل می کند.
 
وی از وزیر امور خارجه پرسید: آقای ظریف برنامه صادرات غیرنفتی شما کجاست؟ چرا با کمک وزارت اقتصاد برنامه مشخصی برای اقتصاد کشور ندارید و نقش عملیاتی وزارت خارجه در این مسئله را مشخص نمی کنید؟ آقای ظریف بودجه بدون نفت در کجای برنامه های شما قرار دارد؟
 
قاضی پور خطاب به رییس جمهور ادامه داد: دنبال جنگ نیستیم اما احتیاط شرط عقل است، برنامه شما در مقابل تحرکات دشمن چیست؟ باید برای همه شرایط برنامه مدونی داشته باشیم. چرا کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس به این امر مهم رسیدگی نمی کند و به صحن علنی مجلس گزارش نمی دهد؟ دولت باید خودش را آماده شرایط مقاومت کند نه آماده مذاکره.
 
وی خواستار تدوین قانون برای فضای مجازی شد و گفت: بیشتر کشورها ۱۵۰ قانون با موضوع فضای مجازی دارند اما در ایران چرا دولت لایحه نمی دهد؟
 
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: اختصاص زمین به قیمت منطقه در روستاها انجام شد اما وزیر راه و شهرسازی هنوز گزارش مدونی در این باره به مجلس نداده است. کمیسیون عمران وزیر را مکلف کند هر دو ماه این گزارش را به صحن علنی مجلس ارائه دهد.
 
قاضی پور نسبت به اجرایی نشدن دولت الکترونیک انتقاد کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی تا چه زمانی باید هزینه فعال نشدن این سیستم را بپردازد؟ با الکترونیکی شدن خدمات دولتی، با فساد مبارزه می شود و سرمایه گذاری و کسب و کار بهبود می یابد اما وزیر ارتباطات به عمد یا سهو انجام نمی دهد. کمیسیون صنایع و معادن چرا به تخلف وزیر رسیدگی نمی کنید؟
 
نماینده مردم ارومیه در مجلس با تبریک هفته قوه قضاییه، گفت: از رییس قوه به دلیل برخورد با شبکه های اجتماعی هدایت شده از خارج تشکر می کنم.
 
قاضی پور خطاب به رییس جمهور گفت: در بودجه ۹۸ مبلغ ۱۴ میلیارد دلار در اختیار شما قرار گرفت تا کالاهای اساسی از طریق کوپن در اختیار همه مردم به ویژه در مناطق دور افتاده و محروم قرار بگیرد اما نه خبری از این مبلغ است و نه از کوپن های مدنظر.

قاضی‌پور: شکار پهپاد آمریکایی نشان از اقتدار ایران دارد
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها