بازدید: 10

ممنوعیت تردد وسایل نقلیه در خطوط ویژه

تنها تردد اتوبوس‌های شرکت واحد، وسایل نقلیه امدادی و برخی خودرو‌های نظامی و تشریفاتی مجاز به تردد در این مسیر‌ها هستند وسایرین حق ورود به حریم خطوط ویژه را ندارند و پلیس راهور در صورت مشاهده با متخلفین برخورد خواهد کرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب؛ سرهنگ دوم مجید رنجبر کارشناس مرکز کنترل ترافیک این پلیس اعلام کرد: ورود و تردد کلیه وسایل نقلیه غیر مجاز اعم از موتورسیکلت ها و خودرو های شخصی (غیر مجاز) در تمام ساعات شبانه روز از خطوط ویژه ممنوع می باشد.

سرهنگ دوم رنجبر در ادامه اظهار داشت: لازم به ذکر است، تنها تردد اتوبوس های شرکت واحد، وسایل نقلیه امدادی و برخی خودرو های نظامی و تشریفاتی مجاز به تردد در این مسیر ها هستند وسایرین حق ورود به حریم خطوط ویژه را ندارند و پلیس راهور در صورت مشاهده با متخلفین برخورد خواهد کرد.
 
تخلفات ساکن منجر به ترافیک می شود
سرهنگ دوم حسین بشیری اظهار داشت: همشهریان محترم می بایست در نظر داشته باشند یکی از اصلی ترین عوامل بروز ترافیک شهر تهران، ارتکاب به تخلفات ساکن است (پارک دوبله، پارک ممنوع ها و ...) لذا از تمامی شهروندان و مسافران محترم تهران درخواست می شود از ارتکاب به این گونه تخلفات جلوگیری نمایند تا شاهد وضعیت ترافیکی به مراتب روانتر باشیم و آرامش بیشتری را در شهر تجربه نماییم.
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس پایتخت در ادامه با اشاره به ماده ۱۶۳ آئین نامه راهنمایی و رانندگی به مواردی که توقف ممنوع می باشد اشاره نمود:
۱- پیاده رو و گذرگاه پیاده
۲- مقابل ورودی خیابان ها و جاده ها و خروجی پارکینگ منازل
۳- داخل حریم تقاطع ها
۴- در فاصله ی ۱۵ متری شیر های آتش نشانی
۵- از ابتدا تا انتهای پیچ ها و تونل ها
۶- در فاصله ی ۱۵ متری ورودی و خروجی مراکز آتش نشانی، پلیس و بیمارستان ها و فوریت های پزشکی
۷- در خیابان هایی پیاده رو آن قابل عبور نبوده و پیادگان مجبورند از بخشی از سواره رو عبور کنند
۸- در جا هایی که علائم راهنمایی و رانندگی مانند تابلو های توقف ممنوع یا خط کشی های شطرنجی و... وجود دارد.

ممنوعیت تردد وسایل نقلیه در خطوط ویژه
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها