بازدید: 10

گروه‌های جهادی کارخانه تولید نیرو‌های تراز انقلاب اسلامی هستند/ هر پایگاه مقاومت بسیج باید گروه جهادی داشته باشد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1865815
از هر ۵۰ هزار پایگاه مقاومت، هر یک باید گروه جهادی داشته باشد/ گروه های جهادی کارخانه تولید نیرو های تراز انقلاب اسلامی هستندبه گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در دیدار جمعی از جهادگران بسیجی استان خوزستان در مجتمع فرهنگی-اقامتی فجر با اشاره به نگاه عمیق و نافذ رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان و لزوم بهره مندی از این ظرفیت بانشاط و مؤمن انقلابی، گفت: هیچکس به اندازه رهبر معظم انقلاب در نظام جمهوری اسلامی جوانان را به صورت شایسته درک نکرد. دلیل آن این است که در نگاه ایشان جوان یک نیروی خلاق، مبتکر و دارای جسارت انقلابی است که در افراد غیر جوان این خصیصه ها وجود ندارد.

وی افزود: بخش اعظم بیانیه گام دوم رهبر فرزانه انقلاب مرتبط با جوانان و در ارتباط با آن ها تبیین شد. از طرفی نیز واگذاری مسئولیت ها در سپاه و بسیج به جوانان موید این است که اعتماد و باور عملی برای سپردن امور به آن ها به وجود آمده است.

سردار غیب پرور با اشاره به نقش کلیدی گروه های نقش آفرین در بسیج، تصریح کرد: حقیقت ماموریت های ذاتی بسیج آن است که این سازمان اگر در عرصه های نقش آفرینی ورود نکند رو به افول می رود و کارکرد خود را از دست خواهد داد از همین رو گروه های نقش آفرین در بسیج باید خلاقانه به ماموریت های خود ادامه دهند.

وی افزود: ما در سازمان بسیج مستضعفین، سند و چشم اندازی را در ۹ عرصه که هر عرصه به ۳۸ زیرگروه تقسیم می شود تدوین کرده ایم که یکی از عرصه های مهم، نقش آفرینی گروه های جهادی است. بر همین اساس هدف اصلی از تشکیل گروه های جهادی تربیت، کادرسازی و جوان سازی برای پرورش نیرو های مومن انقلابی و ورود در عرصه های تربیتی، اقدام و عمل است.

سردار غیب پرور توسعه گروه های جهادی را در سازمان بسیج امری کلیدی دانست و عنوان کرد: در گام های آینده توسعه گروه های جهادی جزو برنامه های بسیج است به نحوی که از هر ۵۰ هزار پایگاه مقاومت، هر پایگاه یک گروه جهادی داشته باشد. اما گروه های جهادی تمهیداتی همچون بیمه و تجهیزات می خواهند لذا ما تکلیف داریم که نیازمندی های گروه های جهادی را تأمین کنیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری در جلسات مختلف به مسئولان نظام توصیه کردند که از نظر اعتبار و بودجه، بسیج را مورد حمایت قرار دهند، اما متأسفانه تاکنون این اتفاقات محقق نشده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: این درحالی است گروه های جهادی نیازمند ماشین، ابزار تخصصی و… هستند و تمام این موارد بودجه و هزینه دارد. از طرفی نیز موضوعات قانونی در گروه های جهادی یک اولویت است یکی از وجوه جهاد، مردمی بودن آن است از این رو جهاد یک اولویت برای انقلاب اسلامی است.

سردار غیب پرور گفت: امروز گروه های جهادی کارخانه تولید نیرو های تراز انقلاب اسلامی هستند و در دوران دفاع مقدس نیز کار های جهادی و روحیه ی جهادی در بین رزمندگان موج می زد.

وی افزود: باید در استان خوزستان بحث گروه های جهادی حرف اول را بزند و از ۲ هزار پایگاه بسیج، هر پایگاه یک گروه جهادی داشته باشد و بدانید که کمبود ها از جمله نبود اعتبارات و تجهیزات نباید ترمز راه شما جوانان شود.

سردار غیب پرور با اشاره به سیل ابتدای سال ۹۸ و حضور نیرو های خدوم سپاه و بسیج برای کمک رسانی به سیل زدگان گفت: سیل ابتدای سال میزان و محکی برای شناخت نیرو های مخلص انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان خاطره ای از شهید اسلامی نسب تصریح کرد: این شهید بزرگوار بعد از ۹۸ روز پیکرش سالم بود؛ شهدا کسانی بودند که گام های مخلصانه را در دفاع از میهن اسلامی برداشتند؛ برهمین اساس ما با الگوگیری از راه شهدا می دانیم که نگاهمان به ماجرای سیل و خدمت رسانی به هموطنان عزیزمان اعتقادی است.

انتهای پیام/

گروه‌های جهادی کارخانه تولید نیرو‌های تراز انقلاب اسلامی هستند/ هر پایگاه مقاومت بسیج باید گروه جهادی داشته باشد
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها