بازدید: 10

اولین جلسه خانگی قرآن نفحات برگزار شد /جلسات خانگی قرآن؛ زمین خاکی هنر تلاوت قرآن کریم+عکس

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1864112
قاری جوان کشورمان، یکی از مهم‌ترین عوامل کاهش میزان استقبال از جلسات قرآن را فاصله‌گرفتن از جلسات خانگی و توجه به جلسات تخصصی قرآن عنوان کرد.

به گزارش حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،نفحات القرآن از سال ۱۳۹۲ باهدف ترویج فرهنگ قرآنی و در راستای تبعیت از منویات مقام معظم رهبری، پس از برگزاری جلسات آموزشی هفتگی قرآن کریم و برگزاری حدود ۴۰۰ کرسی تلاوت قرآن کریم با تلاوت قاریان ممتاز و بین المللی و استعداد های جوان و برگزاری طرح حفظ موضوعی قرآن کریم در این کرسی ها اجرا کرده است.
پس از اجرای موفق مسابقات فوتسال بین جلسات قرآن کشور، اکنون در پی فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار قاریان در ابتدای ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۸، پیرامون احیای دوره های خانگی قرآن کریم، در نظر دارد تا این جلسات را با محوریت تصحیح روخوانی و بیان تفاسیر و مفاهیم آیات احیا نماید.

این دوره های خانگی قرآن کریم قرار است به صورت ماهیانه در منازل قرآن دوستان تشکیل شود. اولین جلسه خانگی نفحات پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه پس از نماز مغرب و عشا در منزل حاج اسماعیل درودیان برگزار شد. در این جلسه که با حضور قاریان خوشخوان و دوستان و آشنایان صاحب البیت و استاد سیدمهدی علوی، معاون فرهنگی اسبق باشگاه استقلال تهران همراه بود، سوره واقعه به صورت ترتیل توسط قرآن آموزان تلاوت شد و در پایان جلسه قاریان خوشخوان به تلاوت مجلسی آیات ابتدایی سوره واقعه پرداختند. همچنین در خلال تلاوت ها، جناب آقای سیاف زاده، نکات تفسیری و تدبری آیات را بیان کردند.

اولین جلسه خانگی قرآن نفحات برگزار شد /جلسات خانگی قرآن؛ زمین خاکی هنر تلاوت قرآن کریم+عکس

همچنین در ابتدای این جلسه مسعود سیاف زاده در مصاحبه با خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: نفحات القرآن یک مجموعه مردمی با اعضایی جوان است که در امر ترویج و اعتلای فرهنگ قرآنی بصورت آتش به اختیار عمل میکند. این مجموعه سعی میکند در کار های خیر به فرموده قرآن از سابقون و پیشگامان باشد.

وی افزود: آن زمانی که تشخیص داد جای قرآن در مساجد خالی است وارد میدان شد و متولی برگزاری کرسی های تلاوت شد و از سال ۱۳۹۵ تاکنون بالغ بر ۳۵۰ کرسی تلاوت با لطف و عنایت خداوند متعال و البته مساعدت قاریان مخلص قرآن کریم برگزار کرد؛ و اکنون نفحات قصد دارد جلسات سنتی و خانگی تلاوت قرآن، این سنت زیبا و تقریبا متروک را احیا کند تا دوباره قرآن جایگاه خود را در منازل بدست آورد و نورانیت و برکت به منازل بازگردد.

این حافظ کل قرآن و قاری کشوری ادامه داد: جلسه قرآن خانگی باعث می شود مردم خود نیز در کار خیر بصورت فعالانه سهیم شوند و اینطور نباشد که هرجلسه بروند به یک مکان ثابت و هیچ مشارکتی در برگزاری جلسه نداشته باشند بلکه گاهی باید خود میزبان جلسه قرآن باشند و برای برگزاری هرچه بهتر آن به خود زحمت دهند.

اولین جلسه خانگی قرآن نفحات برگزار شد /جلسات خانگی قرآن؛ زمین خاکی هنر تلاوت قرآن کریم+عکس

وی اظهار داشت: از برکات دیگر جلسات خانگی قرآن شکل گرفتن جمع هایی است که مملو از خلوص و صمیمیت است و خود میتواند صله رحم باشد چرا که میزبان از اقوام خویش نیز دعوت بعمل می آورد و این جلسات میتواند باعث شکل گرفتن رفاقت ها و دوستی ها باشد و همچنین شکل گرفتن چنین جمع هایی میتواند بسیاری از گره ها و مشکلات را از مومنین حل کند.

وی در پایان تصریح کرد: جلسات خانگی به مثابه زمین خاکی هنر تلاوت قرآن هستند و اگر از بسیاری از قاریان و حافظان سؤال شود تا از مسیر رشد خود بگویند به احتمال زیاد نقطه شروع ایشان همین جلسات بوده و سپس از آن جا به جلسات بزرگتر راه یافته اند. پس اگر این جلسات جدی گرفته نشوند ممکن است زمین خاکی هنر تلاوت قرآن از بین برود.

انتهای پیام/

 


اولین جلسه خانگی قرآن نفحات برگزار شد /جلسات خانگی قرآن؛ زمین خاکی هنر تلاوت قرآن کریم+عکس
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها