بازدید: 10

افتتاح بزرگ‌ترین شهرک صنعتی دارویی خاورمیانه در البرز

روزگذشته بزرگ‌ترین شهرک تخصصی دارویی خاورمیانه در وسعتی ۲۰۰هکتاری و با ۷۸ قطعه و ۱۰بخش با سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان البرز افتتاح و از ۹پروژه دارویی در بخش‌های سرطان و واکسن رونمایی شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به گزارش خبرنگار «جوان»، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در آیین بهره برداری از طرح ملی «شهرک صنعتی دارویی برکت» که با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کردان استان البرز برگزار شد، گفت: باید قبول کنیم جنگ اقتصادی، وسیع تر و عمیق تر از جنگ تحمیلی است و بعید می دانم مردم و مسئولان این مهم را حس نکنند. دکتر محمدمخبر کمک به امنیت دارویی را یکی از راهبرد های این مجموعه عنوان کرد و ادامه داد: با رونمایی از ۹پروژه دارویی در بخش های سرطان و واکسن و با بهره برداری از کل شهرک قول می دهیم تا یک سال آینده از واردات ۵۰۰ میلیون دلار دارو به کشور جلوگیری کنیم.
وی گفت: امروز فرمانده، یک راهبرد و یک نقشه راه داده است؛ رونق تولید که راهبردی ترین مطلب است و می تواند ما را از این مشکلات عبور دهد.
مخبر کمک به امنیت دارویی را یکی از راهبرد های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) عنوان کرد و گفت: ما در این مجموعه به دنبال انتفاع از صنعت دارویی نیستیم. وی با اشاره به اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) سال گذشته ۱۲۰میلیارد تومان کاهش هزینه در درمان بیماران سرطانی ایجاد کرد، افزود: در راه اندازی این شهرک ۴۰۰میلیارد تومان هزینه شده و اولویت اصلی واگذاری زمین به بخش خصوصی و خارجی است. رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به کمک های هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی این مجموعه در سیل اخیر نیز اشاره کرد و یادآور شد: بحث دارو در حوزه اجتماعی ستاد پیگیری می شود.
به گفته این مسئول، به رغم اینکه ۵درصد از دارو های کشور وارداتی است، ولی ارزش ریالی آن ۳۰درصد قیمت داروی کشور است. رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: یکی از سیاست هایی که دنبال می کنیم این است که بتوانیم این ۵درصد واردات دارو را نیز پوشش دهیم تا دشمن نتواند در این زمینه اقدامی تقابلی انجام دهد و به دنبال آن هستیم که قیمت تمام شده دارو برای بیماران خاص کاهش یابد. وی گفت: در یک قلم دارو که در دو سال گذشته در کشور تأمین شد، ۱۲۰میلیارد تومان پول از جیب مریض های سرطانی خارج نشد. رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: این شهرک دارویی می تواند بخشی از نیاز های منطقه را پوشش دهد. ۷ هزار شغل برای متخصصان در بخش دارو ایجاد شده است و به صورت مستقیم و غیرمستقیم ۳۰ هزار شغل را ایجاد خواهد کرد.
لازم به ذکر است، در این مراسم از ۹ قلم دارو در زمینه سلول درمانی، تولید مواد اولیه دارویی و دارو های شیمیایی رونمایی شد و از خانواده شهدای داروساز و شهدای مدافع حرم تجلیل به عمل آمد.

افتتاح بزرگ‌ترین شهرک صنعتی دارویی خاورمیانه در البرز
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها