بازدید: 10

هفته سی و نهم، انتظار رو به پایان است

منبع : نی نی بان کد خبر: 1857739
شمارش معکوس از هفته پیش آغاز شده است و حالا هر روز و هر لحظه ممکن است آن پاهای کوچک و بامزه اش را به این دنیا بگذارد.

شمارش معکوس از هفته پیش آغاز شده است و حالا هر روز و هر لحظه ممکن است آن پاهای کوچک و بامزه اش را به این دنیا بگذارد. هر کاری که لازم بود انجام بدهی را با هم مرور کرده و انجام داده ایم، پس با خیال راحت بنشین و فقط نظاره گر آن لحظه زیبا باش.

هفته سی و نهم
نوزاد: ماهیچه های بازو و پاهایش کاملا قوی شده اند، ناخن های پایش که تا چند هفته پیش رشد نکرده بودند حالا دیگر سرجایشان قرار گرفته اند. سر کودک به سمت لگن مادر افتاده است وقتی او می چرخد و به این حالت در می آید هم نفس کشیدن تو راحت تر می شود و هم به دنیا آمدن خود نوزاد.
مادر نوزاد: می دانم که خیلی احساس سنگین شدن و راحت نبودن را تجربه می کنی. رحم تو فضای زیادی از شکم و لگنت را اشغال کرده است، همه اندام های داخلی را به اطراف هل داده و به آن ها فشار وارد می کند. قاعدتا مرکز ثقل بدنت جا به جا شده و ممکن است احساس بی تعادلی نسبت به حالت معمول را تجربه کنی.
به علائم و نشانه های زمان زایمان نگاه کن و منتظرشان باش اما سعی کن خیلی وسواس به خرج ندهی. این علائم می توانند به زودی نمایان شوند و یا حتی تا یک هفته دیگر ادامه پیدا کنند؛ مثلا یکی از تفاوت ها بین تصور اشتباه با نشانه واقعی زایمان این است: دردهایی که ممکن است با درد زایمان اشتباه گرفته شود، احساس درد در زیر شکم و کشاله ران است. در حالی که درد واقعی که نشان دهنده وقوع زایمان است از قسمت پایین ناحیه پشت شروع می شود و حتی ممکن است تمام شکم را فرا گیرد.
هنوز هم این وروجک به دنیا نیآمده است؟ پس با هم برویم به آخرین لحظلات از شمارش معکوس.

هفته چهل
نوزاد: اغلب پسرهای نوزاد بیشتر از دخترهای نوزاد وزن می گیرند و ریزش موهای کرکی شان بیش تر است؛ اما برخی از آن ها تا هنگام تولد هم این موهای کرکی را روی شانه، چین و چروک های پوست و پشت گوش هایشان نگه می دارند.
مادر نوزاد: دیگر وقتش رسیده است؛ به زودی منتظر وقوع این لحظه شیرین باش. اما اگر دقیقا راس موعد مقرر اتفاق نیافتاد نگران نباش چون تقریبا فقط ۵% از نوزادان به طور دقیق در تاریخ پیش بینی شده به دنیا می آیند. قطعا برای تو بسیار سخت شده است که بتوانی شب ها راحت بخوابی و آن هم به دلیل این است که رحم بزرگ شده و به سختی می توانی موقعیتی را پیدا کنی که در آن احساس راحتی کنی و بتوانی بخوابی. با این حال باید سعی داشته باشی در موقعیت هایی که برایت راحت تر است بیشتر استراحت کنی و پاهایت را تا جایی که می توانی بالاتر قرار دهی.
اگر احساس می کنی که موقع زایمان است سعی کن هیچ چیز نخوری زیرا سبک ترین چیزها هم می تواند در تو حالت تهوع ایجاد کند.
برای تو و نوزاد عزیزم با تمام وجود آرزوی خوشبختی و سلامتی می کنم. امیدوارم شیرین ترین لحظه زندگی ات را به راحتی تجربه کنی و نگران هیچ چیز نباشی چون خدای بزرگ ما مواظب تو نوزاد است. اگر این شیرین عسل دختر بود، عکسش را با پاپیون صورتی و اگر پهلوانمان پسر بود عکس دلبرش را با کلاه برایمان بفرست تا حسابی از بزرگ شدنش کیف کنیم و برایش قنج برویم. بوس برای تو و نوزاد هایت.


هفته سی و نهم، انتظار رو به پایان است
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها