بازدید: 54

همکاری ایران و چین در تولید مشترک سینمایی

رئیس کمپانی فیلم چین دیروز اعلام کرد ایران و چین با هم تولیدات مشترک سینمایی می‌سازند.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: به گزارش مهر به نقل از ورایتی، میائو ژیائوتیان اعلام کرد چین قرارداد همکاری در تولیدات سینمایی با ۲۲ کشور امضا کرده و چنین قراردادی را با ایران تا پایان امسال امضا می کند.
این مقام مسئول شرکت تولید فیلم چین این خبر را در جشنواره فیلم شانگ های اعلام کرد. این جشنواره امسال میزبان شش فیلم در بخش «فوکوس ایران» است و جلسات گروهی را برای همکاری عمیق تر نیز برگزار خواهد کرد. رضا میرکریمی دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر نیز در نشستی به ارائه چشم اندازی از سینمای ایران پرداخت و درباره تاریخ و عملکرد مدرن آن صحبت کرد. او در بخش مهمی از صحبت هایش به معرفی سازمان ها و بخش های دولتی صنعت فیلم ایران اشاره کرد که در رأس این فهرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران جای داشت. در این نشست جیانگ هیانگ کارگردان سینما گفت: چین و ایران در زمینه هایی، چون محیط اجتماعی و محیط خلاقانه نقاط مشترک زیادی دارند. وانگ یی بینگ مدیرعامل «گروه فیلمسازی درتی مانکی» گفت: صنعت فیلم ایران و چین علاقه مند موضوع های واقع بینانه هستند و هر یک از این دو کشور ساختار اجتماعی پیچیده، جمعیتی وسیع و خاکی پهناور برای خلاقیت دارد. کمپانی وانگ، درام اجتماعی واقع گرایانه «مرگ برای بقا» را سال ۲۰۱۸ تولید کرده که هم با تحسین منتقدان و هم با فروش خوب در باکس آفیس روبه رو شد.
کامیار محسنین مدیر روابط بین المللی جشنواره فیلم فجر نیز در این نشست گفت: دولت ها می توانند تلاش کنند تا به تشویق همکاری بین کشور ها بپردازند، اما اجرا باید توسط فیلمسازان انجام شود. فیلمسازان نیاز دارند دیالوگ بیشتری با یکدیگر داشته باشند. شاید در بخش فیلم های کودک می توانیم چشم انداز های وسیع تری برای همکاری داشته باشیم. وانگ در ادامه با اشاره به موفقیت فیلم لبنانی «کفرناحوم» در باکس آفیس چین گفت: فیلم های ایرانی هم می توانند چنین موقعیتی در چین کسب کنند. وی افزود: بازسازی فیلم ها هم یک فرم از همکاری است و ما با چندین کمپانی کار کردیم تا «مرگ برای بقا» را بسازیم. بازسازی فقط یک ترفند تجاری نیست، به ویژه وقتی موضوع های واقع گرایانه مطرح باشد. محتوای این همکاری می تواند شخصیت های خاص هر کشور را منعکس کند، مخصوصاً وقتی تفاوت های آشکار فرهنگی و معنا های فرهنگی بسیار بزرگ تر از ارزش های بازار وجود داشته باشد. امسال «قصر شیرین» به کارگردانی و تهیه کنندگی رضا میرکریمی در بخش مسابقه اصلی جشنواره بین المللی فیلم شانگ های روی پرده می رود. بیست و دومین دوره این جشنواره از ۲۵ خرداد تا سوم تیر ماه در چین برگزار می شود.

همکاری ایران و چین در تولید مشترک سینمایی
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها