بازدید: 56

کاهش قابل توجه صادرات محصولات هوآوی به کشورهای مختلف جهان

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1857610
فروش محصولات هوآوی در سال ۲۰۱۹ میلادی کاهش بی‌سابقه‌ای را در نقاط مختلف جهان تجربه کرده است.

سقوط قابل توجه صادرات محصولات هوآوی به کشورهای مختلف جهانبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، هوآوی در سال گذشته میلادی بیش از ۲۰۶ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به نقاط مختلف جهان ارسال کرد و در سه ماهه اول سال جاری میلادی نیز توانست ۵۹ میلیون دستگاه از تلفن های همراه خود را به فروش برساند. همین میزان از فروش سبب شده بود هوآوی بعد از سامسونگ بزرگ ترین تولید کننده گوشی های هوشمند در جهان باشد.

بیشتر بخوانید: هوآوی به دنبال جایگزینی اندروید با یک سیستم عامل روسی

اما سیاست های تجاری آمریکا با چین و قطع ارتباط تعداد زیادی از شرکت های بزرگ فناوری آمریکایی با شرکت هوآوی سبب شد، این شرکت چینی دچار آسیب های اقتصادی زیادی شود و ناگهان با افت شدید سفارش گوشی های هوآوی از سوی مشتریان خود و در نتیجه کاهش قابل توجه صادارت مواجه گردد. در سال ۲۰۱۶ میلادی یک کارشناس چینی پیش بینی کرده بود، هوآوی در سال ۲۰۲۱ با بیشترین میزان محبوبیت در جهان مواجه می شود و بالاتر از اپل و سامسونگ بزطرگ ترین تولید کننده تلفن همراه هوشمند در جهان خواهد بود.

دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده آمریکا با تهدید دانستن محصولات هوآوی برای شهروندان آمریکا، تمامی شرکت ‎های فناوری این کشور را ملزم به قطع ارتباط با هوآوی کرده است و همین موضوع تنزل موجب عدم همکاری شرکت هایی مانند گوگل، کوالکام، اینتل و تعدادی دیگر از شرکت ها با هوآوی شده است. با شرایط پیش آمده تاکنون پیش بینی کارشناس چینی غلط بوده است و حال باید منتطر ماند و دید تا سال ۲۰۲۱ چه اتفاقی می افتد.

سقوط قابل توجه صادرات محصولات هوآوی به کشورهای مختلف جهان

آمار منتشر شده از سوی شرکت هوآوی حاکی از آن است صادرات این شرکت در ادامه سال جاری ۴۰ تا ۶۰ میلیون دستگاه خواهد بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهشی ۶۰ درصدی را نشان می دهد. نگرانی های موجود از چگونگی همکاری گوگل و هوآوی برای پشتیابانی از سیستم عامل اندروید و عدم تامین قطعات سخت افزاری پردازنده های قدرتمند موجود در جهان برای استفاده در گوشی های هوآوی سبب شده حتی معرفی پرچمداران جدید هوآوی نیز با تغییر در برنامه مواجه شوند و در زمانی دیرتر معرفی گردند.

انتهای پیام/

آینده نامعلوم هوآوی برای فروش محصولات در مناطق مختلف جهان

کاهش قابل توجه صادرات محصولات هوآوی به کشورهای مختلف جهان
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها