بازدید: 10

کلاهبرداری از طریق سامانه بام بانکی ملی

منبع : عصر ایران کد خبر: 1857556

رئیس پلیس فتای استان زنجان گفت: اخیرا سودجویان با استفاده از سامانه بام بانک ملی اقدام به کلاهبرداری از کاربران کرده اند.

محمدعلی آدینه لو امروز در گفت وگو با فارس در زنجان اظهار کرد: اخیرا افراد سودجو از طریق تماس تلفنی به بهانه برنده شدن افراد در مسابقات و جشنواره های مختلف با اخذ اطلاعات حساب بانکی قربانیان، اقدام به کلاهبرداری از حساب مشتریان بانکی می کنند.

رئیس پلیس فتای استان زنجان افزود: با توجه به ویژگی های خاص سامانه بام از جمله انتقال وجه با مبالغ بالا، دسترسی به تمام حساب های قربانی نزد بانک ملی و... کلاهبرداران اخیرا به استفاده از این سامانه روی آورده اند.

وی ادامه گفت: کلاهبرداران با استفاده از مهندسی اجتماعی با حرفه ای فریب کارانه اقدام به اخذ اطلاعات شخصی و حساب بانکی افراد کرده و به سامانه بام حساب بانکی آنها دسترسی پیدا کرده و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب قربانیان می کنند.

رئیس پلیس فتای استان زنجان تاکید کرد: شهروندان باید در پاسخگویی به تماس های تلفنی که در پوشش های مختلف نظیر برنده شدن در قرعه کشی، خوش حسابی، دریافت جایزه دقت داشته باشند و از ارائه اطلاعات شخصی و بانکی در پشت تلفن خودداری کنند.

رئیس پلیس فتای زنجان گفت: کارشناسان پلیس فتا به صورت شبانه روزی فعالیت های مجرمانه کلاهبرداران را زیر نظر گرفته و هموطنان در صورت مواجهه با مورد مشکوک آن را از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی اعلام کنند.


کلاهبرداری از طریق سامانه بام بانکی ملی
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها