بازدید: 13

هلدینگ فارس با ۲۲۱ واحد افت بیشترین تاثیر کاهنده را داشت/ عقب نشینی ۱۰۱۲ واحدی شاخص کل 

منبع : تابناک کد خبر: 1857041
در ساعات ابتدایی معاملات تالار حافظ سبز پوش بود و همه شاخص های منتخب در روند صعودی قرار داشتند لیکن در ادامه بازار با فشار عرضه در سهام مواجه و آنچه تحلیلگران در انتظار آن به سر می بردند، اتفاق افتاد.
تابناک اقتصادیشاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز سه شنبه بیست و هشتم خردادماه ۹۸، با کاهش ۱۰۱۲ واحدی معادل ۰.۴۳ درصد به رقم ۲۳۷ هزار و ۱۴۸ واحد رسید. این در حالی است که روز گذشته نیز شاهد افت ۵۹ واحدی معادل ۰.۰۲ درصد نماگر کل بورس بودیم.

به گزارش بورس تابناک؛ امروز تالار شیشه ای در چهارمین روز کاری هفته، همانند روز قبل، شاهد روند نزولی شاخص های منتخب بود؛ به گونه ای که، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۲۸۶ واحدی معادل ۰.۴۳ درصد به رقم ۶۷ هزار و ۱۱۹ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۷۴ واحدی معادل ۰.۳۰ درصد، عدد ۵۷ هزار و ۱۶۰ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۱۹ واحدی معادل ۰.۳۰ درصد به رقم ۳۹ هزار و ۱۳۶ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۳۷ واحد کاهش معادل ۰.۰۹ درصد را رقم زد و به سطح ۲۶۷ هزار و ۱۵۱ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۴۴۳ واحد کاهش معادل ۰.۲۵ درصد به رقم ۱۷۵ هزار و ۶۳۸ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۳۹۰ واحد کاهش معادل ۰.۷۲ درصد همراه بود و عدد ۴۶۷ هزار و ۶۹۱ واحد را به نمایش گذاشت.  

شاخص کل بورس
 
هلدینگ فارس بیشترین تاثیر کاهنده را داشت
 
علاوه بر تحریم هلدینگ پتروشیمی فارس از سوی آمریکا که زمینه ساز هراس سرمایه گذاران برای سهامداری در این شرکت شده، مدیر عامل فعلی این شرکت نیز بازنشسته شهرداری بوده و تجربه چندانی نیز در صنعت پتروشیمی ندارد، آمار ها نیز حکایت از کاهش تولید شرکت های زیر مجموعه دارد و تنها چشم امید سهامداران برای سودآوری این هلدینگ در سال ۹۷ به تسعیر ارز و درآمد های غیر عملیاتی است. به گزارش بورس تابناک، هلدینگ پتروشیمی فارس و زیر مجموعه های آن طی هفته های اخیر از سوی وزارت خزانه داری آمریکا با تحریم های جدی مواجه شدند، تحریم های که باعث هراس سهامداران برای سرمایه گذاری در سهام این شرکت شده است.

علاوه بر این، یکی از مسائلی که زمینه ساز نگرانی بیش از بیش سهامداران شده این است که مدیر عامل فعلی این شرکت بازنشسته شهرداری است و تجربه چندانی نیز در صنعت پتروشیمی ندارد، آمار ها نیز حکایت از کاهش تولید شرکت های زیر مجموعه دارد و تنها چشم امید سهامداران برای سودآوری این هلدینگ در سال ۹۷ به تسعیر ارز و درآمد های غیر عملیاتی است. در ساعات ابتدایی معاملات تالار حافظ سبز پوش بود و همه شاخص های منتخب در روند صعودی قرار داشتند لیکن در ادامه بازار با فشار عرضه در سهام مواجه و آنچه تحلیلگران در انتظار آن به سر می بردند، اتفاق افتاد.

امروز شایعه استعفای رییس سازمان بورس نیز در ساعات معاملاتی منتشر شد لیکن در ادامه مدیر روابط عمومی سازمان در مصاحبه ای این موضوع را تکذیب کرد.

بر اساس این گزارش، ارزش معاملات امروز بورس تهران بیش از ۱۷۱۳.۶ میلیارد تومان بود که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۳ میلیارد و ۹۵۶ میلیون برگه سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۹۰ هزار و ۴۱۵ نوبت بود.

رفت و امد ها

نماد معاملاتی شرکت پتروشیمی جم (جم ۱) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، کارخانجات تولیدی شهید قندی (بکام ۱) فنرسازی زر (خزر ۱)، سرمایه گذاری ساختمان ایران (وساخت ۱) و ایران ترانسفو (بترانس ۱)، سرمایه گذاری بهمن (وبهمن ۱) گروه بهمن (خبهمن ۱) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، حق تقدم سهام شرکت با توجه به توقف نماد اصلی، گروه دارویی البرز (والبر) جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورت های مالی، حق تقدم فنرسازی زر (خزرح ۱) و گروه دارویی البرز (والبرح) با توجه به توقف نماد اصلی متوقف شدند.
 
نماد معاملاتی شرکت سیمان کردستان (سکرد) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، صنعتی کیمیدارو (دکیمی)، لوله و ماشین سازی ایران (فلوله) پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی، سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران (وتوصا) با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام واطلاعیه منتشر شده در سایت کدال، ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس (زپارس)، سرمایه گذاری مسکن شمال شرق (ثشرق)، رادیاتور ایران (ختور)، محورسازان ایران خودرو (خوساز) باتوجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام واطلاعیه منتشر شده در سایت کدال، لیزینگ ایرانیان (وایران)، کشاورزی و دامپروری مگسال (زمگسا) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف. بدون محدودیت نوسان قیمت، صنایع شیمیایی فارس (شفارس)، سرمایه گذاری صنایع شیمیائی ایران با محدودیت نوسان قیمت بازگشایی شدند. همچنین نماد معاملاتی شرکت های نوش مازندران (غنوش)، کارخانجات نساجی بروجرد (نبروج) مشمول دستورالعمل رفع گره معاملاتی شد.

در معاملات امروز نماد شرکت های پلی پروپیلن جم - جم پیلن (جم پیلن)، صندوق س. با درآمد ثابت کمند (کمند)، بانک پاسارگاد (وپاسار)، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کیان (کیان)، کشت و صنعت چین چین (غچین)، ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس و (زپارس) قند ثابت خراسان (قثابت) با بیشترین تقاضا و خرید مواجه شد و درمقابل نما معاملاتی شرکت های داروسازی زاگرس فارمد پارس (ددام)، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کیان (کیان)، گروه دارویی برکت (برکت)، محورسازان ایران خودرو (خوساز)، داروسازی اسوه (داسوه)، ح. ق. تقدم گروه دارویی برکت (برکتح) و لنت ترمزایران (خلنت) با بیشترین صفوف عرضه و فروش مواجه شد.

هلدینگ فارس با ۲۲۱ واحد افت بیشترین تاثیر کاهنده را داشت/ عقب نشینی ۱۰۱۲ واحدی شاخص کل 
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها