بازدید: 9

سلام پرابهام و سوال برانگیز ترمینال فرودگاهی «سلام» به ایرانیان!

منبع : تابناک کد خبر: 1856832
فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) که سال‌ها پیش یکی از عجیب و غریب‌ترین افتتاح‌های تاریخ کشورمان را تجربه کرده بود، بار دیگر امروز شاهد افتتاحی عجیب بود؛ افتتاح ترمینال بین المللی جدیدی با نام «سلام» که سلامی غیرمنتظره و ابهام آفرین است.
فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) که سال ها پیش یکی از عجیب و غریب ترین افتتاح های تاریخ کشورمان را تجربه کرده بود، بار دیگر امروز شاهد افتتاحی عجیب بود؛ افتتاح ترمینال بین المللی جدیدی با نام «سلام» که سلامی غیرمنتظره و ابهام آفرین است.

به گزارش «تابناک»، ساعاتی پیش با حضور رئیس جمهور کشورمان و در حضور جمعی از مسئولان، ترمینال «سلام» با ظرفیت ۵ میلیون مسافر در بزرگترین فرودگاه بین المللی کشورمان افتتاح شد. در حاشیه فرودگاهی که لقب «شهر فرودگاهی» را یدک می کشد و ظاهرا افتتاح این ترمینال جدید بخشی از طرح بزرگ تحقق این عنوان است.

این را می شود از محل احداث این ترمینال دریافت که نه در مجاور ترمینال اصلی فرودگاه، که در ضلع شمال غربی آن، در زمین های بایر و بیابانی احداث شده و «نخستین پایانه هوایی هوشمند کشور» نامیده می شود. پایانه ای که طراحی و اجرای آن کار متخصصان داخلی است که از این رو اتفاقی بسیار مبارک و در خور ستایش محسوب می شود.

اما چرا «سلام»؟ این شاید نخستین ابهامی باشد که با انتشار خبر این ترمینال به ذهن متبادر می شود. ابهامی که با کمی کنکاش در این خصوص به پاسخ می رسد. به این پاسخ که پروژه ساخت این ترمینال در سال ۸۸، با این هدف کلید خورد که کشورمان صاحب ترمینال زیارتی شود. ترمینالی ویژه که مبدا و مقصد پرواز ها به مقصد سرزمین وحی و عتبات عالیات و چه بسا در آینده، امثال دمشق شود.

پروژه ای که البته چندان خوب پیش نرفت، به گونه ای که تا پایان سال ۹۴، تنها حدود ۱۸ درصد پیشرفت فیزیکی را شاهد بود و از سال ۹۵ به بعد و پس از آنکه وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان به توافقاتی دست یافتند و قرارداد امضا کردند، تغییراتی رو به جلو را شاهد بود و به پایان رسید. پایانی که در روزگار کاهش شدید پرواز های زیارتیِ کشورمان رقم خورده است.

ماجرایی که از پرونده فرودگاه جده در عربستان شروع شد و به قطع اعزام ایرانیان به حج عمره گره خورد و پیش از آن، با جنگ سوریه، اعزام ایرانیان به سوریه برای زیارت پایان یافته بود و حالا هم با سقوط ارزش پول کشورمان و افزون شدن هزینه های زیارت عتبات عالیات، به ویژه برای زائرانی که قصد پرواز به عراق و نجف را دارند، تکمیل شده است. سلسله اتفاقاتی که موجب شده امروز ترمینال سلام، به عنوان ترمینالی جدید افتتاح شود نه ترمینالی زیارتی و مثلا بزرگترین ترمینال زیارتی منطقه و القابی از این دست.

تغییری که بزرگتر به نظر می رسد اگر بدانیم قرار است بخشی از پرواز های داخلی کشورمان از فرودگاه مهرآباد و چند ترمینال آن به ترمینال سلام منتقل شود. انتقالی که بعید نیست به جا ماندن شمار زیادی از مسافران از پروازهایشان در ماه های ابتدایی این انتقال یا بروز تاخیر های فراوان در انجام پرواز ها و در نهایت بروز مشکلات فراوان و شکل گیری اعتراضاتی منجر شود.

دورنمایی که فاصله زیاد این ترمینال با تهران ترسیم می کند؛ آنقدر دور که دسترسی به ترمینال اصلی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) در قیاس با آن ساده تر است، چراکه برای رسیدن به ترمینال سلام می بایست از مجاورت ترمینال اصلی فرودگاه امام نیز عبور کرد و چند کیلومتر جلوتر، به مسیری جدید و انحرافی وارد شد و مراقب بود که مسیری به اشتباه طی نشود.

مساله ای مهم که این سوال را به دنبال دارد که چرا این ترمینال جدید در جای دیگری، مثلا در مجاورت ترمینال اصلی فرودگاه احداث نشده تا دسترسی به آن ساده تر باشد؟ مگر غیر از این است که از جمله اشکالاتی که به فرودگاه امام خمینی (ره) وارد می شود، فاصله زیاد آن از تهران و دسترسی دشوار و پر هزینه به آن است؟ آیا در جانمایی ترمینال سلام به این مهم دقت شده یا اساسا از دید مسئولان، بعد فاصله مساله ای بی اهمیت است؟

سوالی که با توجه به تاکید برخی مسئولان به انتقال برخی پرواز های داخلی از مهرآباد به سلام، مهم تر جلوه می کند تا جایی که باید پرسید آیا قابل قبول است که زمان رسیدن فردی به فرودگاه از زمان پروازش تا مقصد طولانی تر شود؟ آیا قابل قبول است فردی از محدوده های مرکزی تهران مسافتی حدود ۵۰ کیلومتر را طی زمانی حدود یکساعت طی نماید تا به پروازی برسد که طی این زمان وی را به نقطه ای دور از کشور خواهد رساند؟ آیا براستی هزینه های چنین رفت و آمد هایی در جانمایی ترمینال جدید و کوچاندن برخی پرواز ها به آن دیده شده؟

افزون بر این، آیا قابل قبول است که سال ها وقت و انرژی و سرمایه برای رساندن مترو به ترمینال اصلی فرودگاه های مهر آباد و امام خمینی (ره) صرف شود و در نهایت ترمینال جدیدی به بهره برداری برسد که فاقد دسترسی به مترو است و دایر کردن حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد مسافران به آن، چالشی جدید و بزرگ پیش روی همگان قرار می دهد؟ مرتبط نبودن دو ترمینال در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) چه؛ آیا این اتفاقی عادی و طبیعی است یا نقصانی بزرگ؟

سوالات پرشماری که تاکنون تلاشی برای پاسخ دادن به آن ها صورت نگرفته و بعید است کسی هم متقاضی پاسخ دادن به آن ها باشد. این را می شود از اظهارنظر های امروز مسئولان در مراسم افتتاح این ترمینال و تکیه به ویژگی های متمایز کننده سلام دریافت که بیشتر نگران کننده است تا اطمینان بخش، به ویژه برای آن هایی که شنیده اند بخشی از پرواز های داخلی به آنجا منتقل خواهد شد و مشکلات فراوانی که در دسترسی به فرودگاه امام تجربه کرده اند را به یاد می آورند؛ مشکلاتی که از جمله آن ها بوی بد در مسیر این فرودگاه است که ظاهرا قرار است به مشمام شمار بیشتری از هموطنانمان، برای دفعات بیشتری برسد و آزارشان دهد!
 

سلام پرابهام و سوال برانگیز ترمینال فرودگاهی «سلام» به ایرانیان!
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها