بازدید: 8

مترکه شدن فرودگاه بین المللی ابها

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1856737
سخنگوی ارتش یمن‎: فرودگاههای جیزان و نجران برای پرنده های سعودی ناامن و از این پس، حملات غافگیرانه به دیگر مراکز مهم سعودیها گسترش می یابد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما‏، ادامه حملات موفقیت آمیز پهپادهای قاصف 2k، فرودگاه بین المللی ابها را به مکانی متروکه تبدیل کرده است. سخنگوی ارتش یمن با اشاره به انهدام تاسیسات زیربنایی فرودگاه ابها در پنجمین حمله پهپادی اعلام کرد: فرودگاههای جیزان و نجران هم برای پرنده های سعودی امن نیست و از این پس، حملات غافگیرانه به دیگر مراکز مهم سعودیها گسترش می یابد. سرتیپ سریع از افراد غیر نظامی و شرکت های مسافرتی خواست از اهداف نظامی و حیاتی دور شوند.
کد ویدیو
محمد البخیتی عضو ارشد جنبش انصار الله یمن تاکید کرد: سرانجام رژیم سعودی بازنده جنگ است و اگر در محاسبات خود بازنگری نکند، سرنگون خواهد شد.
سرتیپ عبدالله الجفری سخنگوی نیروی هوایی یمن اعلام کرد: این حملات ادامه می یابد اما بازگشایی فرودگاه صنعا به تصمیم سیاسی بستگی دارد. اطلاعات ما از حملات دقیق پهپادی و موشکی به عمق خاک متجاوزان نشان می دهد: دشمن در شرایط سختی قرار دارد.
در عرصه میدانی پیروزی های ارتش و کمیته های مردمی دشمن را سرگردان کرده به طوری که 4 پایگاه نظامی سعودی در جبهه عسیر بدست رزمندگان یمن یافتاده است. چند پایگاه در منطقه الشبکه نجران هم پاکسازی شد. ستاد تبلیغات جنگ نیروهای یمنی تصاویر کشته ها، زخمی ها و انهدام 8 خودرو نظامی متجاوزان را منتشر کرد. نیروهای یمنی در عسیر، بلندهای البراکین و السیاف و دیگر مناطق را آزاد کردند. دوربین، انهدام دو خودرو نظامی و تانک های دشمن و هلاکت بیش 53 مزدور سعودی را روایت می کند.
سرتیپ عابد الثور تحلیلگر مسایل نظامی گفت: شهر نجران به طور کامل تخلیه شده است، اما ما حملات خود را به مراکز مهم این شهر ادامه می دهیم، نیروهای ما به چند کلیومتری شهر رسیده اند.
فرستاده سازمان ملل و هماهنگ کننده امور بشردوستانه این سازمان به شورای امنیت از راهبرد جدید نیروهای یمنی در الحدیده استقبال و از حملات توپخانه ای و خمپاره ای متجاوزان مناطق مسکونی به شدت انتقاد کرد. فرستاد سازمان ملل ضمن اعتراض به پایبند نبودن متجاوزان سعودی به توافقات، درباره اوضاع اسفبار مردم در الحدیده هشدار داد.
 
مصاحبه ها:
1- محمد البخیتی - عضو ارشد جنبش انصار ا... یمن 
2- سرتیپ عبدا... الجفری - سخنگوی نیروی هوایی یمن 
3- سرتیپ عابد الثور - تحلیلگر مسایل نظامی 

مترکه شدن فرودگاه بین المللی ابها
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها