بازدید: 18

مردی نیک از تبار ابرار

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1856241

   در چند سال گذشته به عنوان نماینده رسانه ملی در مجمع خیرین مدرسه ساز کشور با مردی آشنا شدم که هرچه حشر و نشر و مراوده با ایشان بیشتر شد ارادت قلبی به اخلاص و ایثار ایشان بیشتر شد.
   اولین جلسه در دفتر قائم مقام سازمان بود. از دیدارش با مقام معظم رهبری با علاقه زائد الوصفی تعریف می کرد. وقتی معظم له گزارش در مورد خیرین مدرسه ساز را شنیده بودند بسیار تشویق و در عین حال به صداوسیما توصیه کرده بودند که خدمات ارزشمند خیرین مدرسه ساز را در برنامه های مختلف صداوسیما منعکس کنند.
   حدود نیمی از مدارس کشور در دو دهه گذشته از سوی انسان های نیک و خیر یعنی خیرین مدرسه ساز ساخته شده است.
   شادروان دکتر محمدرضا حافظی، بانی و مؤسس مجمع خیرین مدرسه ساز است و خاطره مدرسه سازی خود را چنین تعریف می کرد؛ فرزند جوان تازه دامادش به همراه عروسش در ایام عید با آن ها خداحافظی می کنند و به طرف شمال حرکت می کنند چند ساعت بعد خبر تصادف آن ها را می شنوند و این زوج جوان دار فانی را وداع گفته بودند و با رفتن شان غم جانگاه در دل پدر و مادر فرو برده بودند.
   دکتر حافظی از این حادثه با گذشت سال های متمادی با غم و افسوس یاد می کردند، ولی این حادثه غم بار هرگز موجب شکستگی و توقف دکتر حافظی و خانواده اش نشده بود بلکه باعث رشد و حرکت بیشتر ایشان گشته بود و اینچنین مردان خدا سختی ها و مصیبت ها را به سکوی پرواز و حرکت تبدیل می کنند.
   آن فقیه سعید می گفت؛ تصمیم گرفتم به یاد فرزندم یک مدرسه بسازم و همین کار نقطه شروع مدرسه سازی شد. بعد خیرین مدرسه ساز را دور هم جمع کردیم. افرادی که با نیت ۵ مدرسه شروع کردند و به ۷۲ مدرسه رسیدند و بعضی از آن ها ۱۰۰ مدرسه بیشتر ساختند.
   شادروان دکتر حافظی می گفت؛ من از مدرسه سازی به خیرسازی رسیدم و بیش از ۶۰۰۰ نفر مردان و زنان خیر مدرسه ساز در کشور پیدا شدند و این راه ادامه دارد.
   ایده جدید دکتر حافظی خیرین سلامت برای ساخت درمانگاه و بیمارستان و خیرین حوزه فرهنگ برای ساخت کتابخانه و مجتمع فرهنگی و مواردی از قبیل آن بود.
   ایشان مصداق مردان نیک و ابرار در جامعه ما بودند که با انفاق و ایثار به این رتبه نائل شدند «لکن تنالوا البر حتی تنفقوا مما تحبون و ما تنفقوا من شئی فان الله به علیم» خداوند در سوره آل عمران می فرماید هرگز به مقام بر و نیکی دست نمی یابید مگر آنکه از آنچه دوست دارید در راه خدا انفاق کنید و بدانید هرچه را انفاق کنید قطعاً خداوند به آن آگاه است.
   در مجلس بزرگداشت ایشان در تهران همه دوستان و یاران و خیرین به نام مدرسه ساز آمده بودند و مجلس باشکوهی بود. به تعدادی از خیرین که در ورودی درب مسجد ایستاده بودند عرض کردم اکنون این پرچم در دست شما است که راه شادروان دکتر حافظی را ادامه دهید.
   روحش شاد و راهش پر رهرو باد

مردی نیک از تبار ابرار سید محمدرضا میرتاج الدینی
مشاور فرهنگی قائم مقام سازمان صدا و سیما

 


مردی نیک از تبار ابرار
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها