بازدید: 23

بازار کتاب شعر از داستان بهتر است /ما از کتاب اولی‌ها حمایت می‌کنیم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1855062
رضا حاجی آبادی گفت:خوشبختانه بازار شعر خوب است ونشست مسئولان با شاعران شرایط رونق بازار شعر را فراهم کرده است.

بازار کتاب شعر از داستان بهتر است /ما از کتاب اولی ها حمایت می کنیمرضا حاجی آبادی مدیر انتشارات هزاره ققنوس در خصوص کیفیت آثار نویسندگان در وضعیت گرانی کاغذ در گفت وگو با خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: ناشران توان چاپ کتاب های نویسندگان را ندارند زیرا هزینه تولیدات فنی کتاب بالا رفته و این موضوع در تولید محتوای کتاب ها نیز تاثیر گذاشته است.

وی افزود: چاپ یک کتاب به دو عامل محتوا و مسائل فنی بستگی دارد که محتوا بر عهده نویسنده و مسائل فنی برعهده ناشر است.  این روزها تولید محتوا سخت شده است و نویسندگان آثار خود را در حجم کمتر تولید می کنند البته گرانی کاغذ یکی از عواملی است که سبب ایجاد این مسئله شده است.

حاجی آبادی درخصوص نبود شرایط مناسب برای چاپ کتاب اولی ها گفت:  ما از ناشران کتاب اولی  هستیم و  با وجود  شرایط نامساعد اقتصادی نیز به کتاب اولی ها اطمینان کرده و کتاب هایشان را چاپ می کنیم. معیار ما سابقه و تعداد فالوورهای  نویسندگان نیست بلکه موضوع مهم برای ما  محتوای  مناسب کتاب است.

وی افزود:ما نویسندگان و شاعران کتاب اولی  داشتیم که به آن ها اطمینان و  کتاب هایشان را چاپ کرده و حتی با همان کتاب، برنده کتاب سال شدند. ما شیوه حمایت از کتاب اولی ها را ادامه می دهیم و به این موضوع را باور داریم.

مدیر انتشارات هزاره ققنوس با اشاره به اینکه وضعیت بازار شعر بهتر است, بیان کرد: پیش از این ما ادعای ناشر تخصصی در حوزه شعر را داشتیم و خوشحالیم که امروزه ناشران تخصصی شعر زیاد شده اند. خوشبختانه بازار شعر خوب است, فضای مجازی , رسانه ها , جلسات شعر و شاعری در مناسبت های مختلف , نشست مسئولان با شاعران شرایط رونق بازار شعر را فراهم کرده است.

وی افزود: از طرفی تفاوت شعر و داستان سبب دیده شدن آن می شود چرا که شعر از رسانه های مختلف مانند ترانه و موسیقی  استفاده می کند.برای نمونه زمانی که ترانه ای از یک شاعر توسط خواننده ای مطرح خوانده می شود همین موضوع سبب شنیده شدن شعر و مطرح شدن شاعر می شود.

انتهای پیام/


بازار کتاب شعر از داستان بهتر است /ما از کتاب اولی‌ها حمایت می‌کنیم
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها