بازدید: 39

پیش بینی زمان مرگ بیماران آی سی یو!

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1849770
پژوهشگران دانمارکی الگوریتم جدیدی را توسعه داده‌اند که توسط آن پزشکان می‌توانند خطر مرگ و میر بیماران بخش آ. سی. یو را پیش بینی کنند.
به گزارش افکارنیوز،

الگوریتمی که پژوهشگران توسعه داده اند از روش های غیر محاسباتی فعلی برای تخمین مرگ و میر بیماران بخش آ. سی. یو استفاده می کند.

اخبار اجتماعی- در بخش آ. سی. یو، پزشکان و پرستاران از معیار های مختلفی برای تخمین شانس بقای فرد استفاده می کنند تا توسط آن بتوانند مدت زمان بستری شدن فرد و مراقبت از او را تعیین کنند، با این حال، این معیار ها در عمل می تواند نادرست باشد.

طی این مطالعه پژوهشگران "دانشگاه کپنهاگ " (University of Copenhagen) دانمارک داده های بیش از ۲۳۰ هزار بیمار بخش آی. سی. یو طی ۲۳ سال گذشته را جمع اوری کردند. این الگوریتم از شبکه های عصبی استفاده می کند تا عوامل مختلفی را در تاریخ پزشکی بیمار مورد بررسی قرار دهد. الگوریتم مذکور می تواند ۳ مورد را پیش بینی کند. (۱) خطر مرگ بیمار در بیمارستان در طول دوره درمان ، (۲) خطر مرگ بیمار طی ۳۰ روز پس از پذیرش و (۳) خطر مرگ بیمار در عرض ۹۰ روز پس از پذیرش.

الگوریتم مذکور با بررسی پرونده پزشکی، آخرین مراجعه بیمار به بیمارستان، ضربان قلب و آزمایش خون می تواند زمان بقای بیماران سنین متفاوت را تشخیص دهد


پیش بینی زمان مرگ بیماران آی سی یو!
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها