بازدید: 11

سازمان بهداشت جهانی: آمار تلفات ناآرامی‌های سودان به مراتب بیشتر گزارش وزارت بهداشت سودان است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1847036
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد آمار تلفات از طرف وزارت بهداشت سودان مورد تایید نیست و طی ۳ تا ۱۱ ژوئن (۱۳ تا ۲۱ خرداد) ۶۱ نفر کشته و حداقل ۸۵۹ نفر زخمی شده اند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، کریستیان لاندمیر، مقام سازمان بهداشت جهانی گفت: «آمار تلفات از طرف وزارت فدرال بهداشت سودان گزارش شده است و من می خواهم بر روی این موضوع تاکید کنم که ما این اطلاعات را تایید نکرده ایم. طی ۳ تا ۱۱ ژوئن (۱۳ تا ۲۱ خرداد) ۶۱ نفر کشته و حداقل ۸۵۹ نفر زخمی شده اند.»

وی افزود: «افراد زخمی شناسایی شده اند. این افراد در ۱۲ بیمارستان خصوصی و عمومی بستری هستند. این ها گزارش هایی هستند که ما در اختیار داریم، اما امکان دارد که آمار تلفات درست گزارش نشده و یا کم گزارش شده باشد. بیشتر زخمی ها با شلیک گلوله زخمی شده اند. مواردی از ضرب و شتم و تجاوز هم گزارش شده است. من آمار دقیقی در این رابطه در اختیار ندارم.»

این مقام بهداشت جهانی ادامه داد: «در ۷ مورد به مراکز بهداشتی حمله شده است.۵ مورد تایید شده است و تحقیقات درباره ۲ حمله دیگر ادامه دارد. در این حملات همچنین ۵ نیروی امدادی زخمی شده اند. تا آنجایی که می دانیم مراکز درمانی به کار خود ادامه می دهند.»

ینس لائرک، یکی دیگر از مقامات سازمان بهداشت جهانی گفت: «در حالی که این حوادث در خارطوم، پایتخت سودان روی می دهد البته باید بگوییم که بحران انسانی در منطقه دارفور ادامه دارد. اوضاع سودان این منطقه را تحت تاثیر خود قرار داده است.»

انتهای پیام/


سازمان بهداشت جهانی: آمار تلفات ناآرامی‌های سودان به مراتب بیشتر گزارش وزارت بهداشت سودان است
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها