بازدید: 25

اجیر کردن موتورسوار برای اسکورت سارقان

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1844892
سردسته باند سرقت از زنان در پایتخت، موتورسواری را اجیر کرده بود تا او و همدستش را هنگام سرقت اسکورت کند.

سارقانی که اسکورت داشتندبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اواخر اردیبهشت کارآگاهان پایگاه ششم پلیس پایتخت در جریان سرقت های خشن از زنان پایتخت قرار گرفتند. زورگیران به بهانه پرسیدن آدرس به سوژه هایشان نزدیک شده و پس از ضرب و شتم آن ها با گذاشتن چاقو روی گردنشان پول و طلاهایشان را به سرقت می بردند. به دنبال این گزارشات کارآگاهان به بازبینی دوربین های مداربسته اطراف محل های سرقت پرداختند. دوربین ها صحنه زورگیری های مردان خشن را ضبط کرده بودند. با به دست آمدن تصویر متهمان، کارآگاهان به سراغ آلبوم مجرمان سابقه دار اداره آگاهی رفته و موفق شدند هویت مردان خشن را شناسایی کنند. سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت در رابطه با این خبر گفت: با اعتراف متهمان به ده ها سرقت از زنان، به دستور بازپرس بهشتی از شعبه دوم دادسرای ویژه سرقت متهمان در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار داده شده و تحقیقات در رابطه با شناسایی سایر مالباختگان احتمالی ادامه دارد.

سرقت مقابل چشمان دختر ۶ ساله

با دستگیری متهمان این پرونده، از مالباختگان خواسته شد تا برای شناسایی سارقان به اداره آگاهی بروند. یکی از مالباختگان که زن جوانی است، گفت: ظهر بود و منتظر دخترم بودم که سرویس مهدکودک او را بیاورد. وقتی دخترم پیاده شد و به طرف خانه رفتیم به محض این که خواستم در را ببندم ناگهان مرد جوانی دستش را روی در گذاشت و مرا به داخل راهرو هل داد بعد چاقو را روی گردنم قرار داد. دخترم شروع به گریه کرد. او با دست دیگرش دهان بچه ام را گرفت. مرا تهدید به مرگ کرد و من از ترس جان خودم و بچه ام حرفی نزدم. طلاهایم را گرفت و با موتورسیکلتی که در نزدیکی خانه مان توقف کرده بود فرار کرد. در میان شاکی ها زنان سالخورده هم دیده می شدند؛ زنانی که کابوس این سرقت ها چنان ترس و واهمه ای به جانشان انداخته بود حتی جرأت نزدیک شدن به متهمانی که دستبند به دست و پایشان گره خورده بود را نیز نداشتند.

گفتگو با سردسته باند

شاهین، سردسته ۲۶ ساله این باند است. او که سه سالی است به مواد مخدر رو آورده، فرزند طلاق است و با خشونت و قساوت قلب به همراه دوستانش نقشه سرقت از زنان را اجرا کرده است.

چطور سرقت می کردید؟ در خیابان های خلوت شرق تهران با دو موتورسیکلت که هر کدام دو سرنشین داشتند پرسه می زدیم. با دیدن یک زن تنها در خیابان به او نزدیک می شدیم و من از موتورسیکلت پیاده می شدم و آدرس می پرسیدم. اگر طلا داشت به او حمله می کردم و با گذاشتن چاقو روی گردنش طلا ها را سرقت کرده و از محل متواری می شدیم.

نقش موتورسیکلت دوم چه بود؟ نقش اسکورت را داشت تا اگر با مشکلی رو به رو شدیم ما را نجات دهند.

چند وقت است این کار را انجام می دهید؟ یک سال و نیم.

اموال ســــــــــــــــرقتی را چطور تقسیم می کردید؟ به طور مساوی.

موتورسیکلت ها سرقتی بود؟ نه هردو مال خودم بود. حدود ۶۰ میلیون تومان خریده بودم. هم صدا نداشت و هم سرعت فرارشان خیلی بالا بود.

با پول هایی که از این راه بدست آوردید چه می کردید؟ یک خودروی لیفان و موتورسیکلتی که زیر پایم است را خریدم.

آنطور که در تحقیقات مشخص شده تمام اموالت و حتی یک زمین در شمال را به نام همسر صیغه ای ات کرده ای؟ متهم سکوت می کند.

هر چند وقت یکبار برای سرقت می رفتید؟ معمولاً هفته ای یکبار، گاهی اوقات هم هفته ای دو مرتبه. از پاکدشت با موتورسیکلت راه می افتادیم و به شرق تهران مخصوصاً منطقه تهرانپارس می رفتیم تا سرقت هایمان را انجام دهیم.

هر بار چند سرقت انجام می دادید؟ معمولاً ۴ سرقت. البته گاهی اوقات هم بدلی گیرمان می آمد.

چرا فقط از زنان سرقت می کردید؟ خانم ها بیشتر طلا دارند. از طرفی توان مقاومت کمتری دارند.

فکر سرقت چطور به ذهنت رسید؟ به اتهام گوشی قاپی مدتی در زندان بودم، اما وقتی آزاد شدم چند ماهی با ماشینم کار کردم، اما دخل و خرجم تأمین نمی شد. اوضاع زندگی ام خوب نبود. یک روز که داخل پارک نشسته بودم با پسر جوانی آشنا شدم. او پیشنهاد سرقت را داد و من هم وسوسه شدم.

فکر می کردی دستگیر شوی؟ فکر می کردم دستگیر شوم، اما نه به این زودی.

منبع: ایران

انتهای پیام/


اجیر کردن موتورسوار برای اسکورت سارقان
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها