بازدید: 17

مسوولیت کامل فروپاشی برجام برعهده آمریکا است

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1843163
نماینده دائم روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: مسوولیت کامل فروپاشی برجام برعهده آمریکا است.

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاری صدا و سیما از مسکو ، "میخائیل اولیانوف" در بیانیه ای اعلام کرد: مسکو از واشنگتن می خواهد تا موضع خود را درباره برنامه هسته ای ایران اصلاح کند ، زیرا اگر برجام از بین برود ، همه مسوولیت ها بر عهده آمریکا خواهد بود.
در بیانیه نماینده دائم روسیه در آژانس آمده است: ما از آمریکا می خواهیم خط مشی خود را درباره بزرگترین دستاورد دیپلماتیک عدم گسترش سلاح های هسته ای تغییر دهد ، زیرا توافق هسته ای "برجام" اجازه می دهد جامعه بین المللی به ماهیت منحصرا صلح آمیز برنامه هسته ای ایران اعتماد داشته باشد.
"اولیانوف" گفت: آمریکا برای تحمیل خواست و نظر خود به دیگر کشورها ، شیوه اتهام زنی ، تهدید و محدود کردن روابط تجاری و اقتصادی مشروع جامعه جهانی با ایران را در پیش گرفته ، که رویه ای غلط و ناکارآمد است.
وی افزود: اساسا واشنگتن به شدت تلاش می کند تا بر حق حاکمیت ایران محدودیت ایجاد کند و آنها را مجبور به امتناع از اجرای "برجام" کند ، سندی که با قطعنامه 2231 سازمان ملل متحد برای همه کشورها لازم الاجرا است.
"میخائیل اولیانوف" همچنین با انتقاد شدید از بازگرداندن تحریم های نفتی و بانکی ایران گفت: از ماه مه سال جاری آمریکا ، این سیاست مخرب را به برخی از عناصر هسته ای این توافقنامه گسترش داده و تهدید به تحریم صادرات مقدار مازاد اورانیوم غنی شده و آب سنگین از خاک ایران کرده است


مسوولیت کامل فروپاشی برجام برعهده آمریکا است
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها