بازدید: 34

بنیاد علوی ۴۰ مرکز درمان بستر در مناطق محروم کشور می‌سازد

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1843160
ساخت ۴۰ مرکز درمان‌بستر با هدف تقویت زیرساخت‌های بهداشتی در مناطق محروم و روستایی در دستور کار بنیاد علوی قرار گرفته است.

بنیاد علوی ۴۰ مرکز درمان بستر در مناطق محروم کشور می سازدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما از روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان؛ احمد حاج علی زاده در نشست اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان آستارا افزود: وسعت هر یک از مراکز درمان بستر یک هزار و ۱۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال است و تجهیز و تأمین نیرو در مراکز درمان بستری که توسط بنیاد علوی ساخته می شود به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
وی با اشاره به تفاهم نامه همکاری فی مابین بانک سینا، دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری، بنیاد و استانداری ها گفت: در قالب این تفاهم نامه از سال ۹۵ تاکنون سه هزار و ۵۲۵ طرح با ۱۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار با ظرفیت اشتغال زایی برای ۲۷ هزار نفر از ساکنان مناطق محروم و روستایی مورد بهره برداری قرار گرفته است.
حاج علی زاده با بیان اینکه بنیاد علوی با همکاری وزارت بهداشت برای حمایت از اقشار آسیب پذیر و حفظ سلامت جامعه هدف مناطق محروم، ۸۰ هزار مادر باردار و شیرده را با توزیع سبد غذایی تحت پوشش قرار داده است، ادامه داد: سالانه یک میلیون سبد غذایی در بین مادران باردار و شیرده توزیع می شود.
معاون توانمندسازی و مشارکت های مردمی بنیاد علوی تأمین مسکن برای خانواده های دو معلول، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای ۱۰ هزار نفر از دانشجویان مناطق محروم و ساخت ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای خانواده های معلول را از دیگر اقدامات بنیاد علوی ذکر کرد.
وی با بیان اینکه بنیاد علوی با تصویب هیئت امنای بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، بخشی از مصالح مورد نیاز برای ساخت واحد های مسکونی مناطق زلزله زده و سیل زده کشور را تأمین می کند، گفت: هم اکنون در ۱۴ نقطه کشور طرح عمران و آبادانی با همت بنیاد علوی در حال اجراست.


بنیاد علوی ۴۰ مرکز درمان بستر در مناطق محروم کشور می‌سازد
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها