بازدید: 26

چینی‌ها اپل را تحریم کردند

منبع : فرارو کد خبر: 1843155
این روزنامه در یادداشتی نوشته است که بسیاری از مردم چین پس از جنگ اقتصادی آمریکا و چین به استفاده از محصولات دیگر به جای اپل ترغیب شده‌اند. همینطور هشتگ‌هایی همچون «از هوآوی حمایت کنید» و« برند چینی بخرید» در میان رسانه‌های اجتماعی در حال دست به دست شدن است.

چینی ها اپل را تحریم کردند

ایلنا به نقل از روزنامه چاینا مورنینگ نوشت: به دنبال تنش اقتصادی آمریکا و چین، شرکت آمریکایی اپل به صورت گسترده نگران بازار خود در چین است چرا که به دلیل مسائل ملی گرایانه، شهروندان چین بیش از این خواهان استفاده از محصولات آمریکایی نیستند.

این روزنامه در یادداشتی نوشته است که بسیاری از مردم چین پس از جنگ اقتصادی آمریکا و چین به استفاده از محصولات دیگر به جای اپل ترغیب شده اند. همینطور هشتگ هایی همچون «از هوآوی حمایت کنید» و« برند چینی بخرید» در میان رسانه های اجتماعی در حال دست به دست شدن است.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که برند اپل یکی از برندهای متداول در چین قربانی جنگ اقتصادی بین آمریکا و چین شده است و همینطور شاخص سهام اپل در بازارهای چین به شدت کاهش یافته است.

این روزنامه در ادامه نوشت: «هوآوی روز به روز در حال تبدیل شدن به یک قهرمان در برابر زورگویی های آمریکا است و اخیرا از محبویت بیشتری برخوردار شده است. مردم چین ترجیح می دهند از تولیدات ملی به جای محصولات خارجی استفاده کنند.»

ملی گرایی و استفاده از شعارهای ملی گرایانه در میان رسانه های چینی پس از تحریم شرکت هوآوی تکنولوژی توسط ترامپ در میان مردم و رسانه های این کشور بیشتر شده است.

این رسانه چینی در محکومیت اقدام گوگل نسبت به قطع همکاری با هوآوی نوشته است: «این حرکت گوگل بی ارزش است و می دانیم که به زودی نسبت به اقدام خود پشیمان خواهد شد.»

آی فون در میان این جنگ اقتصادی ضرر زیادی به خود خواهد دید در صورتی که این شرکت قصد داشت که در سه ماهه دوم سال ۱۷ درصد فروش بیشتر داشته باشد. اپل هر ساله در چین میلیاردها دلار از فروش محصولات خود کسب درآمد دارد.

جنگ اقتصادی در میان سرمایه گذاران وال استریت این ترس را به وجود آورده است که کاهش سهام این شرکت در چین تداوم یابد. همینطور «کردیت سوئیس»اعلام کرده است که سهام اپل به مقدار ۱۵ سنت در هر سهم کاهش یافته است.


چینی‌ها اپل را تحریم کردند
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها