بازدید: 18

سرمایه دانش بنیان؛ جایگزین مناسب نفت خام

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1843061
­دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی سرمایه‌های دانش بنیان را جایگزین مناسبی برای نفت خام در کشور برشمرد

سرمایه دانش بنیان؛ جایگزین مناسب نفت خامحجت الاسلام و المسلمین دکتر سید سعیدرضا عاملی در حاشیه دیدار با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری سریلانکا در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: شرکت های دانش بنیان ایران به رتبه های جهانی دست یافتند به گونه ای که ارزش محصولات دانش بنیان ایران به ۴ میلیارد دلار رسیده است.
وی با اشاره به این که پیش از این تفاهم نامه ای با کشور سریلانکا برای انتقال تجربیات علمی و فناوری و همچنین فرهنگی به امضا رسیده است، افزود: در سفر وزیر علوم سریلانکا به ایران، کمیته مشترکی تشکیل شد که براساس آن شرکت های دانش بنیان ایران بتوانند تجربیات و همچنین محصولات خود را به این کشور صادر کنند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر عاملی اضافه کرد: سریلانکا بندری آزاد است و دسترسی به بازار های آزاد برای شرکت های دانش بنیان ما را تثبیت خواهد کرد.
­دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: از آنجا که در سریلانکا نهاد سیاست گذاری علمی- فناوری و فرهنگی وجود ندارد مقرر شد تا کارگاه هایی به منظور انتقال تجربه سیاست گذاری علمی- فناوری و فرهنگی برای سریلانکا برگزار شود تا تجربیات تصویب ۸۵ سند علمی و فرهنگی به این کشور منتقل شود.


سرمایه دانش بنیان؛ جایگزین مناسب نفت خام
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها