بازدید: 15

وجود ۲۰۰ گودال پرخطر در تهران / فعالیت ۱۴ هزار زباله‌گرد غیررسمی در کشور/ آغاز پرداخت مابه‌التفاوت افزایش «حقوق» مستمری‌بگیران

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1842861
۲۰۰ گودال پرخطر در تهران وجود دارد، فعالیت ۱۴ هزار زباله‌گرد غیررسمی در کشور، آغاز پرداخت مابه‌التفاوت افزایش «حقوق» فروردین مستمری‌بگیران، لابی خودروسازان مانع ایمن‌سازی و استانداردسازی وسایل نقلیه از سوی سازمان استاندارد، دانشگاه آزاد سالانه ۸۰ هزار پایان‌نامه ارایه می‌دهد و ... گزیده‌ای از اخبار بسته اجتماعی امروز است.

وجود ۲۰۰ گودال پرخطر در تهران / فعالیت ۱۴ هزار زباله گرد غیررسمی در کشور/ آغاز پرداخت مابه التفاوت افزایش «حقوق» مستمری بگیرانبه گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، ۲۰۰ گودال پرخطر در تهران وجود دارد، وجود ۱۴ هزار زباله گرد غیررسمی در کشور، آغاز پرداخت مابه التفاوت افزایش «حقوق» فروردین مستمری بگیران، لابی خودروسازان مانع ایمن سازی و استانداردسازی وسایل نقلیه از سوی سازمان استاندارد، دانشگاه آزاد سالانه ۸۰ هزار پایان نامه ارایه می دهد، تغییرات رفتاری نوجوانان و جوانان را جدی بگیرید، آموزش و پرورش یک لشکر اقتصادی خفته است و... گزیده ای از اخبار بسته اجتماعی امروز است که در ادامه می خوانید.

• ۲۰۰ گودال پرخطر در تهران وجود دارد
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سازمان نقشه برداری در مورد فرونشست زمین در بخش هایی از پایتخت هشدار داده است، گفت: در حال حاضر ۲۰۰ گودال پرخطر در تهران وجود دارد. به گزارش فارس، محمد علیخانی درباره نامه رئیس سازمان نقشه برداری به معاونت حمل و نقل شورا مبنی بر هشدار فرونشست زمین در بخش هایی از تهران، اظهار داشت: قرار شد جلسه ای با معاونت عمرانی سازمان نقشه برداری داشته باشیم و موضوعات مربوط به فرونشست را بررسی کنیم.

• وجود ۱۴ هزار زباله گرد غیررسمی در کشور
یک مردم شناس با بیان اینکه افراد درگیر این موضوع دارای بهترین اطلاعات در این خصوص هستند، گفت: برای حل این مشکل باید از مشارکت زباله گردان برای تدوین قوانین استفاده کرد. ۸۹ درصد از این افراد مهاجران غیر قانونی هستند. این موضوع به این دلیل اتفاق می افتد که در ایران سیستم ویزا و اخذ کار نداریم که باید تسهیل شود. به گزارش ایسنا، کامیل احمدی با بیان اینکه حدود ۱۴ هزار زباله گرد غیر رسمی در کشور وجود دارد، افزود: بیشتر این افراد توانسته اند غیر قانونی وارد مرز های ایران شوند، مالیاتی پرداخت نمی کنند و در نهایت از هر دو طرف به آن ها اجحاف می شود. وی ادامه داد: پیشنهاد ما حذف کودکان زباله گرد زیر ۱۵ سال از چرخه کار است. تحت لوای هیچ قوانینی کودکان زیر ۱۵ سال نمی توانند وارد ساز و کار جمع آوری پسماند شوند. برگشت دادن این مهاجران زیر ١۵ سال با همانگی دولت افغانستان و اداره مهاجرت این کشور، سازمان های بین المللی با اخذ اجازه عبور از مرز، نظارت سازمان جهانی کار، بهزیستی و سازمان های مردم نهاد و بازگشت آن ها به چرخه آموزش از جمله راه حل های پیشنهادی ماست.

• آغاز پرداخت مابه التفاوت افزایش «حقوق» فروردین مستمری بگیران
سرپرست سازمان تامین اجتماعی، از آغاز پرداخت مابه التفاوت افزایش مستمری فروردین سالجاری به همراه مستمری خرداد خبر داد. به گزارش ایسنا، محمد حسن زدا گفت: مستمری خرداد و معوقه فروردین جداگانه و در یک روز به حساب مستمری بگیران واریز می شود. وی افزود: ترتیب واریز بر اساس ترتیب پرداخت مستمری هاست و این پرداختی ها از ۲۰ خرداد آغاز شده و تا پایان همین ماه به حساب بازنشستگان واریز می شود.

• لابی خودروسازان مانع ایمن سازی و استانداردسازی وسایل نقلیه از سوی سازمان استاندارد

استاندار تهران گفت: بیش از ۱۷ درصد آمار مرگ و میر به سوانح و حوادث در کشور باز می گردد که در این بین، وسائل نقلیه موتوری، نقش قابل توجهی را در این آسیب ایفا کرده است. باید در کیفیت، ایمنی و استاندارد های اجباری در حوزه تولید موتورسیکلت، جدیت بیشتری داشته باشیم. به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی افزود: این جلسه برای ارتقابخشی سطح کیفیت زندگی مردم و اجرای قانون برگزار شده و غیبت مسئولین دستگاه های جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی در این نشست، پذیرفتنی نیست. وی افزود: حجم اقدامات سازمان استاندارد، نشانگر اهتمام این دستگاه بوده و گاهاً از هدف گذاری خود نیز پیش رفته ایم. بیش از ۱۷ درصد آمار مرگ و میر به سوانح و حوادث در کشور باز می گردد که در این بین، وسایل نقلیه موتوری، نقش قابل توجهی را در این آسیب ایفا کرده است. باید در کیفیت، ایمنی و استاندارد های اجباری در حوزه تولید موتورسیکلت، جدیت بیشتری داشته باشیم.

• دانشگاه آزاد سالانه ۸۰ هزار پایان نامه ارایه می دهد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد در افق ۱۴۰۰ دانشگاه انتخاب اول دانشجویان برای ورود به دانشگاه ها خواهد شد. به گزارش ایلنا، محمد مهدی طهرانچی توضیح داد: برنامه علمی طراحی شده تا استاد و دانشجو علاوه بر برنامه آموزشی برنامه پژوهشی و فرهنگی هم داشته باشند. البته ما در دانشگاه آزاد پژوهش و فرهنگ را فوق برنامه نمی دانیم و برای ما جز برنامه های اصلی است. دانشگاه آزاد سالانه ۸۰ هزار دانشجوی ارشد و ۱۰ هزار دانشجوی دکترا می پذیرد که این آمار قابل توجه است. دانشگاه آزاد سالی ۸۰ هزار پایان نامه ارائه می دهد. ما به طور کل بنا داریم کار ها در دانشگاه آزاد پژوهش محور باشد.


• تغییرات رفتاری نوجوانان و جوانان را جدی بگیرید

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در توصیه به والدین گفت: هر گونه تغییرات رفتاری در اعضای خانواده اعم از نوجوانان و جوانان را جدی بگیرید، چرا که ممکن است نشانه ای از مصرف آن ها به مواد مخدر باشد. بر این اساس با رفتار متناسب و به موقع می توان در کاهش موارد اعتیاد موثر بود. به گزارش ایرنا، محمد مسعود زاهدیان در پاسخ به این سوال که علائم رفتاری در نوجوانان و جوانانی که احتمالا مواد مخدر استفاده کنند، چیست؟ تا والدین ضمن شناخت این علائم بتوانند به موقع برای درمان فرزندان خود، اقدام کنند، افزود: تغییرات رفتاری در مصرف کننده مواد مخدر متفاوت است، بر این اساس ممکن است فردی کم خواب، دیگری پرخواب، یک نفر کم حرف و دیگری پرحرف شود. خانواده ها باید توجه کنند نه تنها در مصرف گل بلکه در سایر مواد مخدر تغییرات رفتاری به وجود آید علاوه بر این مواردی دیده می شود که خانواده ها باید نسبت به آن حساس باشند، به عنوان مثال ممکن است در خانه وسیله ای ناپدید شود، والدین باید تعداد گم شدن وسائل خانه یا کم شدن پول و محتویات جیب اعضای خانواده را مورد توجه قرار دهند. وی گفت: از دیگر علائم افراد مصرف کننده بویژه در نوجوانان و جوانان پرخوری یا بی اشتهایی، گوشه گیری، پرخاشگری، عکس العمل شدید نسبت به رفتار خانواده، کناره گیری از درس در افراد درس خوان است افراد مصرف کننده تحمل ۵ دقیقه نشستن پای تلویزیون را ندارند.

• آموزش و پرورش یک لشکر اقتصادی خفته است
سرپرست وزارت آموزش وپرورش گفت: آموزش و پرورش یک لشکر اقتصادی خفته است که ظرفیت اقتصادی بالقوه ای دارد و باید به فعل برسد. به گزارش مهر، سید جواد حسینی خاطرنشان کرد: حد و حرارت هیچ جامعه ای از حد و حرارت معلمان جامعه بالاتر نخواهد رفت و به همین دلیل باید پیگیر ظرفیت اقتصادی آموزش و پرورش در جهت ارتقای جایگاه اقتصادی معلمان باشیم چراکه معلمی، کاری فرهنگی و تعلیم و تربیتی است که درآن کمتر می توان به سمت مشاغل اقتصادی رفت. وی اضافه کرد: در این راستا یکی از کار های ارزشمند که از سال ١٣٧۴ شروع شده است، تأسیس و راه اندازی صندوق ذخیره فرهنگیان است.


• شورای هماهنگی حوضه آبریز دریاچه نمک تشکیل شود
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: امیدواریم هرچه سریعتر شورای هماهنگی حوضه آبریز دریاچه نمک با حضور استانداران استان های ذی ربط تشکیل شود. به گزارش فارس، سید رضا موسوی مشکینی با اشاره به برخی از چالش های زیست محیطی استان افزود: باید اعتبارات لازم برای نظارت و پایش هرچه بیشتر آلاینده ها در قم اختصاص یافته و ما شاهد عدم استقرار صنایع آلاینده در این خطه مقدس باشیم. وی با اشاره به تنوع گیاهی و جانوری استان قم، حدود ۳۰ درصد از مساحت استان شامل مناطق حفاظت شده، شکار ممنوع و تالاب ها را به نوعی تحت مدیریت حفاظت محیط زیست دانست و گفت: خوشبختانه در بارندگی های اخیر، تالاب های استان تا حدودی آبگیری کرده و رودخانه های قمرود و قره چای پس از دو دهه رنگ آب به خود دید.

انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


وجود ۲۰۰ گودال پرخطر در تهران / فعالیت ۱۴ هزار زباله‌گرد غیررسمی در کشور/ آغاز پرداخت مابه‌التفاوت افزایش «حقوق» مستمری‌بگیران
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها