بازدید: 11

بهره‌مندی 7023 خانوار تهرانی از زکات فطره

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1842286
گروه جامعه ــ معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران از بهره‌مندی هفت هزار و 23 خانوار تهرانی از زکات فطره خبر داد.

بهره مندی 7023 خانوار از محل زکات فطره/ 2 میلیارد تومان به حساب سرپرستان خانوار واریز شدبه گزارش ایکنا؛ جواد صفاری، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران از بهره مندی هفت هزار و 23 خانوار از زکات فطره خبر داد و گفت: مبلغ دو میلیارد تومان زکات فطره جمع آوری و به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

وی با بیان اینکه با برنامه ریزی های انجام شده زکات فطره در سه مرحله برای امور مددجویان هزینه شد، ادامه داد: دو میلیارد تومان فطریه پرداختی مردم در مرحله اول به سه هزار و 191 خانوار، در مرحله دوم هزار و ۹۳۷ نفر و در مرحله سوم نیز به هزار و 895 خانوار تحت حمایت تعلق گرفت.

وی با اشاره به اینکه مبلغ ذکر شده شامل فطریه عام و سادات بوده است، بیان کرد: در مرحله اول یک میلیارد تومان، در مراحل دوم و سوم نیز در مجموع یک میلیارد تومان برای امور مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران اختصاص یافت.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه پرداخت فطریه در شش سرفصل پرداخت می شود، افزود: تأمین هزینه های بیماران خاص و صعب العلاج، کمک هزینه دانشجویان، مساعدت های موردی، تأمین لوازم ضروری، پرداخت اجازه مسکن و پرداخت هزینه های درمان (فرانشیز) سرفصل هایی است که فطریه برای آن ها پرداخت می شود.

صفاری تأکید کرد: براساس نیازسنجی مددکاران خانوارهای واجد شرایط معرفی و براساس نیاز آن ها فطریه از طریق صندوق امداد ولایت به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

وی یادآور شد: شش هزار و 467 خانوار از فطریه عام و 556 خانوار از فطریه سادات بهره مند شدند. کفارات عمد و غیرعمد نیز به خرید نان و ماکارونی برای مددجویان اختصاص می یابد.

انتهای پیام


بهره‌مندی 7023 خانوار تهرانی از زکات فطره
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها