بازدید: 12

کودکان از چه سنی ژیمناستیک را شروع کنند؟

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 1842273
به گفته رئیس هیأت ژیمناستیک استان کرمانشاه بهترین سن شروع ژیمناستیک برای کودکان پنج تا شش سالگی است.
آفتاب‌‌نیوز :

غلامرضا همتی درگفت و گو با خبرنگار ایسنا، بابیان اینکه سن پنج تا شش سالگی بهترین زمان برای شروع ژیمناستیک در کودکان است، گفت: کودکان کمتر از پنج سال از نظر روحی و روانی آمادگی پذیرش حرکات ژیمناستیک را ندارند، لذا بهتر است والدین تا پیش از این سن کودکانشان را وارد این رشته نکنند، از سوی دیگر سن بالاتر از شش سالگی هم مطابق با استانداردهای جهانی نیست.

وی ژیمناستیک را پایه بسیاری از رشته های ورزشی دانست و افزود: هرچند هر ساله تعداد بسیار زیادی از کودکان وارد این رشته می شوند، اما تنها درصد اندکی از آنها ژیمناستیک را ادامه می دهند و عمدتاً پس از مدتی وارد رشته های دیگر می شوند.

رئیس هیأت ژیمناستیک استان کرمانشاه درخصوص علل ریزش بالای ورزشکاران رشته ژیمناستیک و گرایش آنها به دیگر رشته های ورزشی نیز گفت: برای قهرمان شدن در رشته ژیمناستیک باید راهی طولانی وحداقل ۱۰ تا ۱۵ ساله را طی کرد، درحالیکه در سایر رشته های ورزشی می توان با چند سال تمرین حرفه ای قهرمان شد. بیشتر ورزشکاران هم سریع قهرمان شدن را می خواهند، نه اینکه سال ها برای این هدف تلاش کنند.

وی تاکید کرد: بااین وجود کودکانی که ژیمناستیک کار می کنند، در سایر رشته ها هم موفق ترند، بنابراین این رشته می تواند شروعی بسیار خوب برای ورود کودکان به سایر رشته ها را رقم بزند.

همتی در ادامه اشاره ای هم به آغاز فصل تابستان و آمادگی سالن ژیمناستیک کرمانشاه برای ثبت نام از کودکان علاقمند به این رشته داشت و اظهار کرد: علاوه بر سالن ژیمناستیک کرمانشاه، سه خانه ژیمناستیک در شهرستان های صحنه، اسلام آبادغرب و کنگاور و ۱۵۰ باشگاه خصوصی در سطح استان در تابستان امسال پذیرش و آموزش کودکان علاقمند به ژیمناستیک را انجام خواهند داد.

وی همچنین از افزایش سه هزار نفری تعداد ژیمناستیک کاران کرمانشاه از آغاز سال ۹۷ تاکنون خبرداد و گفت: درحال حاضر حدود هشت هزار و ۲۰۰ ورزشکار رشته ژیمناستیک درسطح استان داریم.


کودکان از چه سنی ژیمناستیک را شروع کنند؟
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها