بازدید: 30

آمریکا نگران برجام شد!

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1841003
آمریکا که خود از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده، ادعا کرده که تهران در حال تخطی از این توافق است.
به گزارش افکارنیوز،

 

واشنگتن در بیانیه خود در اجلاس شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شده که ایران در حال تخطی از توافق هسته ای است.

به نوشته رویترز، آمریکا که خود سال گذشته از توافق هسته ای با ایران خارج شده، مدعی است که کار ایران با سانتریفیوژ های پیشرفته، تخطی از توافق هسته ای است. واشنگتن ضمن ابراز نگرانی بار دیگر گفته که آماده گفت وگو با ایران است.در بیانیه واشنگتن ادعا شده که تسریع غنی سازی اورانیوم توسط ایران باعث نخواهد شد که آمریکا از سیاست خود مبنی بر منزوی ساختن ایران عقب نشینی کند.

اخبار سیاسی- «جکی ولکات»، نماینده آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه خود گفته که «ایران ادعا کرده که به برجام پیبند است اما اکنون گزارش شده که به وضوح در حال نقض توافق است. این باید مایه نگرانی همه ما باشد.»

وی افزود: «ایالات متحده از ایران می خواهد بدون تاخیر به تعهدات خود بازگردد. ما می دانیم که کمیسیون برجام در حال برخورد با این موضوع با جدیت لازم است و از اعضای برجام می خواهیم که هرچه سریع تر به این موضوع بپردازند.»

ولکات همچنین ادعای تکراری مقامات آمریکایی در روزهای اخیر مبنی بر آماده بودن برای گفت وگو را تکرار کرده و گفته هدف از این گفت وگوها رسیدن به توافقی جامع با ایران است به رفتارهای بی ثبات کننده این کشور پایان می دهد.

 


آمریکا نگران برجام شد!
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها