بازدید: 44

دمای هوا در هند از 50 درجه گذشت

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1840907
تاخیر در آغاز باران های فصلی در هند و گرمای بی سابقه در این کشور خیابان های دهلی نو را از جمعیت خالی کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار، تاخیر در آغاز باران های فصلی در هند و گرمای بی سابقه در این کشور خیابان های دهلی نو را از جمعیت خالی کرده است.
موج گرما در هند بی سابقه است. دمای هوا در این کشور تا پنجاه درجه بالا رفته است. دمای هوا رکورد تاریخی پنجاه و یک درجه را نیز شکست. گرما در دهلی نو اندکی کمتر است. هوای دهلی نو زیر آفتاب سوزان خفه کننده شده است. ساکنان دهلی نو ناامیدانه برای تنفس هوای خنک زیر سایه درختان می روند. این در حالی است که دمای هوا به چهل و پنج درجه رسیده است. عده زیادی تصمیم گرفته اند که از خانه های شان خارج نشوند.

یک راننده تاکسی گفت: در این گرما مسافر کمتری در خیابان است. ما به راحتی می بینیم که خیابان ها به دلیل گرما خالی هستند. ما نیز در خوروهای مان بی کار نشسته ایم. اگر هوا گرم تر شود، ما زیر درختان استراحت می کنیم و ساعت هفده ( پنج عصر) به سرکار باز می گردیم و تا اواخر شب کار خواهیم کرد. 

گزارشگر افزود: با وجود چنین گرمایی، آب ارزشمندتر می شود. مردم برای خرید آب هجوم برده اند و فروشندگان خیابانی با درخواست زیاد مردم برای نوشیدنی خنک مواجه شده اند. نوشیدن آب برای هندی ها بهترین راه برای حفظ سلامتی است. 
باران های فصلی ده روز دیرتر از حد معمول آغاز می شوند. مردم بی صبرانه منتظر آغاز این بارش های سالانه هستند، اما آن ها باید تا پایان هفته منتظر بمانند.

کد ویدیو

دمای هوا در هند از 50 درجه گذشت
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها