بازدید: 26

رد خون در ورزشگاه!

یکی از دیدار‌های جنجالی و پرحاشیه لیگ هجدهم به واسطه شکست تراکتور در یادگار امام برابر پیکان در هفته بیست و ششم و مقابل ۴۰ هزار هوادار تبریزی رخ داد. بعد از شکست مقابل سپیدرود رشت که اخراج فروزان را به دنبال داشت
سرویس ورزش جوان آنلاین: لیگ هجدهم بدون شک یکی از فاجعه بار ترین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران بود که اتفاقات و ناهنجاری های بسیاری را در خود جای داد.

خودزنی خونین تراکتور

یکی از دیدار های جنجالی و پرحاشیه لیگ هجدهم به واسطه شکست تراکتور در یادگار امام برابر پیکان در هفته بیست و ششم و مقابل ۴۰ هزار هوادار تبریزی رخ داد. بعد از شکست مقابل سپیدرود رشت که اخراج فروزان را به دنبال داشت، حساسیت این بازی دوچندان بود، اما عملکرد ضعیف بازیکنان دومین شکست پیاپی سرخپوشان تبریزی را رقم زد و شانس قهرمانی این تیم را کاهش داد تا بهانه خوبی برای اعتراض شدید هواداران میزبان شود. جرقه ناآرامی روی سکو ها را مردود اعلام کردن پنالتی موعود بنیادی فر در ۳۰ بازی زد، اما اشتباهات بازیکنان در نیمه دوم و شکست در این بازی خانگی باعث شد تا هواداران معترض خود را به زمین بازی برسانند و با اشکان دژاگه و مسعود شجاعی درگیر شوند. به طوری که نیروی انتظامی ناچار به دخالت شد. هر چند که خبرنگاران و تیم ها زمان زیادی را در رختکن و جایگاه مخصوصی که برایشان در نظر گرفته شده بود، محبوس ماندند، اما دست آخر چیزی که از این بازی به جا ماند تعداد بسیار زیادی صندلی و ماشین های شیشه شکسته بود و چند هواداری که دچار سکته و حمله قلبی شدند همچنین چند نفر از نیرو های انتظامی که از ناحیه سر و صورت آسیب دیده بودند و نشان از یک بازی خونین داشتند.

فاجعه آزادی

هنوز کمیته انضباطی و اخلاق به اتفاقات این بازی رسیدگی نکرده بود که فاجعه ای تأسفبار در جریان بازی برگشت پرسپولیس و سپاهان در آزادی رخ داد. توقف تیم های بالای جدولی و تساوی پرسپولیس در چهار بازی متوالی تنور مسابقات را داغ تر از قبل کرده بود و بازی پرسپولیس و سپاهان در هفته بیست و هفتم را حساس تر؛ دیداری که طی سال های اخیر همواره با حواشی فراوانی همراه بود. اگرچه بعد از ۹۰ دقیقه گلی در پی نداشت و با تساوی صفر- صفر به پایان رسید، اما ۲۴۵ مصدوم و یک کشته روی دست لیگ گذاشت. آزادی در این بازی به میدان جنگ هواداران دو تیم تبدیل شده بود. هواداران سپاهان تمام صندلی های جایگاهی را که به آن ها اختصاص داده شده بود کنده و به سمت زمین بازی پرتاب کرده بودند و بهترین تیتر برای این بازی رد خون بود، اما داستان به سر های شکسته و چشم های درآمده ختم نشد و یزدانی بازیکن زردپوشان پرسپولیسی ها را تهدید کرد که برای نیمه نهایی جام حذفی به اصفهان نیایند که خون به پا می شود؛ تهدیدی که نوید از یک دیدار انتقامی در نقش جهان می داد و فاجعه ای دیگر که انتظار می رفت آقایان فکری برای آن بکنند!

نیمه نهایی تلخ

پر واضح بود بازی نیمه نهایی بین دو تیم سپاهان و پرسپولیس بی حاشیه نخواهد بود و این را استقبال هواداران سپاهان از اتوبوس پرسپولیس به محض ورود به شهر با پرتاب سنگ و تجمع و شلوغ بازی مقابل هتل تیم مهمان در شب بازی و شکنجه یکی از هواداران پرسپولیس توسط تعدادی از هواداران سپاهان که ویدئوی آن دست به دست در شهر می چرخید به خوبی ثابت می کرد. حساسیت بالای بازی حتی باعث درگیری داخلی هواداران سپاهان هم شد و چند سرشکسته از خود به جای گذاشت، اما داستان این بازی متفاوت تر از بازی لیگ بود. در این بازی تساوی معنایی نداشت و یک تیم باید با برتری میدان مسابقه را ترک می کرد و همین مسئله بر حساسیت و هیجان سکو ها افزوده بود؛ حساسیتی که با برتری یک بر صفر شاگردان برانکو و صعود پرسپولیس به رغم پنالتی دقیقه آخر بازی به سود میزبان به نیمه نهایی به جنگی تمام عیار تبدیل شد و مصدومان بسیاری از خود به جای گذاشت که سر های شکسته و صورت های خونین از جمله آن بودند.

بی کفایتی مدیریتی

اما نه فاجعه خونبار آزادی، نه سر های شکسته و صورت های خونین یادگار امام و نقش جهان هیچ کدام تجربه نشد تا آقایان تدبیری برای برگزاری فینال جام حذفی بکنند و مانع از بروز حاشیه و جنجال در آره نای فولاد شوند؛ دیداری که بعدتر تاج گفت: شورای تأمین دستور برگزاری اش در غدیر را داده، اما گویا به اصرار فدراسیون در ورزشگاه اختصاصی فولاد برگزار می شود. هرچند که مسئله نه محل برگزاری مسابقه که بی کفایتی و بی مدیریتی آقایان بود که جایگاهی برای هواداران داماش در نظر نگرفتند و با بازکردن در های ورزشگاه اجازه دادند تا بسیاری از تماشاگران بدون داشتن بلیت وارد ورزشگاه شوند. آن هم در حالی که هواداران داماش با وجود داشتن بلیت پشت در ها بودند و تیم شمالی به همین دلیل حاضر نشد برای برگزاری بازی وارد میدان شود این کش و قوس تا جایی پیش رفت که گفته شد بازی برگزار نمی شود و عصبانیت هوادارانی را به دنبال داشت که از ساعت ۳ بعد از ظهر در برق آفتاب و با زبان روزه در ورزشگاه حضور داشتند و هشت ساعت بعد به آن ها گفته شد که باید راهی خانه هایشان شوند؛ تصمیمی که البته با عصبانیت هواداران مواجه شد و آسیب فراوانی به ورزشگاه مدرن و اختصاصی فولاد زد. حال آن که خبر لغو بازی ترفندی برای خالی کردن ورزشگاه و مهیا کردن مکانی برای هواداران داماش بود که در جلسه قبل از بازی جایگاهی برایشان در نظر گرفته نشده بود تا فینال جام حذفی با بی کفایتی آقایان به بدترین شکل ممکن برگزار شود.

رد خون در ورزشگاه!
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها