بازدید: 8

تحلیلگر پاکستانی: دولت افراطی ترامپ دشمن صلح جهانی است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1839224
یک تحلیلگر پاکستانی دخالت های سیاسی و نظامی آمریکا در آسیا را دلیل اصلی تنش های فعلی در منطقه دانست و گفت: دولت افراط گرای ترامپ به ویژه شخص جان بولتون نه تنها برای آسیا خطرناک هستند بلکه آنان دشمن صلح و امنیت جهانی محسوب می شوند.

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، عبدالرحمان منگاریو در مقاله ای با عنوان «حضور آمریکا در آسیا و تشدید تنش ها در منطقه» که روز یکشنبه در روزنامه پاکستانی «اکسپرس» منتشر شد، افزود: امروز دخالت های آمریکا دلیل اصلی نابسمانی اوضاع سوریه، جنگ یمن و حتی تنش در روابط تهران و ریاض است.

وی اظهار داشت: آمریکا با مشاهده روابط محکم میان ایران، چین، روسیه و ترکیه دچار سردرگمی شده و درصدد افزایش حضورش در آسیا است.
این مقاله نویس پاکستانی با اشاره به رقابت شدید واشنگتن با حریف های خود شامل پکن و مسکو، افزود: آمریکا هرگز خواهان نزدیکی در روابط ایران و پاکستان نیست و به همین دلیل تا امروز باعث شده تا طرح خط لوله صلح تکمیل نشود.

وی تاکید کرد: دخالت های طولانی مدت آمریکایی ها باعث شد تا موج افراط گرایی از افغانستان به سایر کشورها به ویژه اروپا بروز کند و این پدیده نه فقط جوامع مسلمانان را تحت تأثیر قرار داده بلکه امروز همه ادیان و مذاهب با این چالش به طور جدی مواجه هستند.

عبدالرحمان منگاریو گفت: سازمان ملل و کشورهای پرنفوذ اروپایی و حامی صلح باید جلوی رفتارهای افراط گرایانه و رویکرد جنگ طلبانه آمریکایی ها را بگیرند. جان بولتون که مقصر اصلی تجاوز آمریکا به عراق شناخته می شود این بار نیز دولت افراطی ترامپ را برای رویارویی با ایران تحریک می کند بنابراین لازم است تا چنین سیاست های آمریکایی سرکوب شود.

وی با اشاره به مواضع تند و اظهارات ضدایرانی مایک پومپئو، گفت: وزیر خارجه آمریکا نه فقط علیه برنامه های هسته ای ایران سخن می گوید بلکه درصدد تغییر اجباری حکومت در این کشور است و وی ضمن ایراد سخنرانی و اظهارات پیاپی در این خصوص باعث خشنودی سعودی ها و صهیونیست ها نیز می شود.

این تحلیلگر پاکستانی هشدار داد: نهادهای بین المللی به ویژه سازمان ملل باید جلودار رفتارهای آمریکا و به منطقه آسیا توجه داشته باشند در غیراین صورت بروز سومین جنگ جهانی خارج از امکان نیست.


تحلیلگر پاکستانی: دولت افراطی ترامپ دشمن صلح جهانی است
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها