بازدید: 12

گزارش مدیرکل آژانس درباره اجرای برجام منتشر شد

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1823404
گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره برجام دقایقی پیش در وین منتشر شد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره برجام دقایقی پیش در وین منتشر شد.
براساس روال کار آژانس بین المللی انرژی اتمی، گزارش "یوکیا آمانو" 10روز تا یک هفته پیش از برگزاری نشست فصلی شورای حکام آماده و برای مطالعه در اختیار کشورهای عضو اژانس قرار می گیرد.
آژانس بین المللی انرژی اتمی از زمان اجرای برجام به طور مرتب هر سه ماه یک بار از روند اجرای برجام و تعهدات مرتبط با فعالیت های و تاسیسات هسته ای ایران، گزارشی را ارایه می کند.
نشست آتی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در دهم ژوین بمدت پنج روز در مقر آژانس در وین برگزار می شود.
 
ایران از محدودیت ها فراتر نرفته است
در همین حال خبرگزاری رویترز, گزارش داد آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش خود اعلام کرد ذخایر اورانیوم کم غنی شده ایران تا تاریخ 20 ماه مه 174.1 کیلوگرم (در مقایسه با 163.8 کیلوگرم در ماه فوریه) است, که از محدودیت 202.8 کیلوگرمی در توافق {هسته ای} کمتر است. گزارش فصلی آژانش نشان می دهد ایران از محدودیت های مهم تعیین شده در توافق هسته ای, از جمله سطح غنی سازی اورانیوم و همچنین میزان ذخایر اورانیوم غنی شده خارج نشده است. طبق گزارش آژانس, ذخایر آب سنگین ایران تا تاریخ 26 ماه مه 125.2 تن (در مقایسه با 124.8 تن در ماه فوریه) بوده است که از محدودیت 130 تنی در توافق هسته ای کمتر است. کارخانه تولید آب سنگین ایران, تولید خود را در فاصله 15 آوریل تا 22 مه متوقف کرد. طبق این گزارش, بحث های فنی در ارتباط با سانتریفیوژهای IR-6 ادامه دارد. طبق گزارش آژانس, 33 دستگاه سانتریفیوژ IR-6 در داخل ایران نصب شده است, که حداکثر 10 تا از این سانتریفیوژها با ماده اولیه هگزا فلوراید اورانیوم آزمایش شده است.

گزارش مدیرکل آژانس درباره اجرای برجام منتشر شد
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها