بازدید: 14

مشاوره فنی از نیازهای ضروری شرکت‌های دانش بنیان/ شرط شتابدهی به تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1820621
صاحبکار گفت: مشاوره فنی یکی از نیاز‌های اصلی و ضروری شرکت‌های دانش‌بنیان است.

به گزارش  حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سید محمد صاحبکار خراسانی رئیس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان مشاوره فنی را یکی از نیاز های اصلی و ضروری شرکت های دانش بنیان عنوان کرد و اظهار کرد: کسب دانش فنی و بهره مندی از تجارب صنعتی حرفه ای در جهت رشد و تعالی کیفی و فنی شرکت های دانش بنیان از الزامات این شرکت ها است.
مزایای بهره مندی از خدمات مشاوره توسعه فنی

صاحبکار به مزایای ارائه خدمات مشاوره توسعه فنی محصولات به شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: استفاده از تجارب حرفه ای و دانش فنی خبرگان صنعت جهت رفع مشکلات فنی و بهینه سازی، صرفه جویی در هزینه های عملیاتی، سعی خطا و تحقیق و توسعه در مسیر تجاری سازی همچنین توسعه فناوری از جمله مزایای بهره مندی از خدمات مشاوره توسعه فنی است.

عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فناوری بیان  کرد: درخواست های مکرر شرکت های دانش بنیان پیرامون معرفی مشاوران آگاه و توانمند، ضرورت ارائه خدمات مشاوره توسعه فنی را بیشتر می کند.

رئیس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان گفت: با توجه به هزینه های بالای استفاده از مشاوران صنعتی خصوصی، چه بسا بسیاری از شرکت های نوپا به دلیل کمبود بودجه از این امتیاز ارزشمند بازمانده و فرآیند رشدشان به تعویق افتاده و درگیر هزینه های جانبی بسیار بیشتری می شوند به همین منظور مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان اقدام به ارائه مشاوره های توسعه فنی محصولات به صورت رایگان کرده است.

امکان استفاده رایگان شرکت های نوپا از دانش متخصصان

وی افزود: شرکت های نوپایی که امکانات، تیم تحقیق و توسعه حرفه ای، زیرساخت های تحقیقاتی و آزمایشگاهی لازم را ندارند می توانند از دانش متخصصانی که پیشتر این مراحل را گذرانده اند و چالش های صنعتی پیش رو را تجربه کرده اند، به صورت رایگان استفاده کنند و از تجارب صنعتی مختلف در حوزه های فعالیت مشابه بهره مند شوند.

صاحبکار گفت: در حال حاضر ارائه خدمات مشاوره توسعه فنی محصولات در سه حوزه تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و مواد شیمیایی و پلیمری به صورت رایگان به شرکت های دانش بنیان ارائه می شود، اما به زودی این خدمات مشاوره در سایر حوزه های تخصصی فنی نیز ارائه می شود.

عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری درباره نحوه ارائه درخواست و استفاده از این خدمات گفت: شرکت ها می توانند برای استفاده از خدمات مشاوره توسعه فنی محصولات در سامانه bizservices.ir درخواست خود را ثبت کنند.

انتهای پیام/


مشاوره فنی از نیازهای ضروری شرکت‌های دانش بنیان/ شرط شتابدهی به تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها