بازدید: 26

تنوع تغذیه مطابق با ذائقه زائران ایرانی در موسم حج ۹۸/نان گرم ایرانی روی میز غذای زائران

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1819448
سرپرست اداره کل تغذیه و تدارکات سازمان حج و زیارت از تنوع و توجه به ذائقه زائران ایرانی در طبخ غذا در موسم حج تمتع ۹۸ خبرداد.

تنوع تغذیه مطابق با ذائقه زائران ایرانی در موسم حج ۹۸/نان گرم ایرانی روی میز غذای زائران

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مهران فرشید سرپرست اداره کل تغذیه و تدارکات سازمان حج و زیارت درباره برنامه های انجام گرفته برای حج تمتع ۹۸ اظهار کرد: برنامه های اجرایی در خصوص تغذیه و تدارکات زائران حج بر اساس کار های کارشناسی و دقیقی انجام می پذیرد.

وی به برخی اقدامات و نوآوری ها در بحث تغذیه زائران حج امسال اشاره کرد و گفت: افزایش سالاد در وعده های غذایی، طبخ غذای ویژه سرآشپز در فواصل مختلف، طبخ و توزیع غذای رژیمی متناسب با وضعیت زائران، تنوع ماست و لبنیات در وعده های غذایی، تنوع در دسر، افزایش صبحانه گرم، تنوع در میوه ها و. بخشی از اقدامات فوق العاده خواهد بود.

فرشید تصریح کرد: در طبخ غذای زائران حج تمتع به ذائقه ایرانی و تناسب غذا با کالری و فعالیت های زائران توجه شده است.

وی به آب آشامیدنی زائران اشاره کرد و افزود: امسال «آب آشامیدنی با سدیم نزدیک به صفر» به زائران داده می شود که این نوع از آب آشامیدنی دارای کیفیت بالاتری خواهد بود.

سرپرست اداره کل تغذیه و تدارکات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اقلام تهیه شده برای طبخ غذای زائران از بهترین کیفیت برخوردار است، گفت: مبنای کمیسیون خرید در ایام حج تمتع، تهیه بهترین و باکیفیت ترین اقلام برای طبخ مواد غذایی است.

فرشید به تغذیه ایام تشریق نیز اشاره کرد و افزود: امسال تمام وعده های غذایی ایام تشریق در آشپزخانه ها تهیه می شود و این غذا متناسب با شرایط زائران خواهد بود.

وی افزود: در ایام تشریق و در منا نیز آب خنک به اندازه کافی در نظر گرفته شده و تمامی چادر های زائران به یخچال تجهیز هستند.

مسئول تغذیه و تدارکات عملیات حج تمتع به آشپزخانه های نیمه صنعتی و مجهزی که غذای زائران ایرانی در آن تهیه می شود اشاره کرد و افزود: آشپزخانه های الافندیه و ابوجدایل در مکه مکرمه و آشپزخانه های دخیل و زین در مدینه منوره به صورت کاملا بهداشتی و مکانیزه با کادری مجرب غذا را طبخ و توزیع می کنند.

به گفته فرشید، تعداد هتل های خودپخت نیز امسال از دو هتل به سه هتل افزایش یافته و غذای تعدادی از زائران در این آشپزخانه ها تهیه می شود که این برنامه نیز در بهبود کیفیت خدمات تاثیرگذار خواهد بود.

وی  به پخت نان گرم برای زائران ایرانی اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده امسال نان گرم سنگک، لواش و تافتون به سفره های زائران اضافه خواهد شد؛ البته نان بربری نیز در آشپزخانه ها طبخ و توزیع می شود که با توجه به برنامه ریزی اعلام شده بر کیفیت و کمیت نان افزوده خواهد شد.

مسئول تغذیه و تدارکات عملیات حج تمتع به رستوران های بین راهی نیز اشاره کرد و گفت: سه محل به عنوان طبخ و توزیع غذا برای زائران در نظر گرفته شده که شامل فرودگاه جده به جحفه، مکه به مدینه و مدینه به مکه می شود که تمامی این برنامه ها برای رضایتمندی زائران عزیز است.

وی با بیان اینکه همه موضوعات تغذیه وتدارکات نهایی شده است، گفت: آماده استقبال از زائران حج تمتع ۹۸ هستیم و بالطبع اداره کل تغذیه و تدارکات از اولین روز حضور زائران تا آخرین روز در شهر های مکه و مدینه مستقر خواهد بود و به خدمات رسانی می پردازد.

انتهای پیام/


تنوع تغذیه مطابق با ذائقه زائران ایرانی در موسم حج ۹۸/نان گرم ایرانی روی میز غذای زائران
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها