بازدید: 20

پس از تحریم‌های آمریکا، هوآوی چندین خط تولید خود را متوقف کرد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1816395
طبق اطلاعات جدید، هوآوی چندین خط تولید محصولات خود را در کارخانه‌های تامین کننده، متوقف کرده است.

پس از تحریم های آمریکا، هوآوی چندین خط تولید خود را متوقف کردبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس گزارشی از روزنامه صبح پکن، یکی از بزرگ ترین شرکت های الکتریکی تایوانی با نام Foxconn که وظیفه مونتاژ محصولات برند‍ های بسیاری مانند اپل و شیائومی را برعهده دارد، به تازگی و پس از کاهش تقاضا برای مدل های جدید هوآوی، چندین خط تولید تلفن های هوشمند این شرکت را متوقف کرده است. این روزنامه اطلاعات دریافتی را از چند منبع مرتبط عنوان کرده، اما نامی از این افراد آورده نشده است.

هوآوی در ماه های پایانی سال ۲۰۱۸ پس از عبور از اپل، به رتبه دوم تولید و فروش تلفن همراه در جهان رسید و موقعیت خود را تا سه ماهه اول سال جاری میلادی نیز حفظ کرد، اما پس از آن با ایجاد مشکلات مختلف برای این شرکت، اپل مجددا توانست به جایگاه دوم خود بازگردد، تا به این جای کار، برنامه های هوآوی برای شکست سامسونگ و رسیدن به رتبه اول تولید و فروش تلفن همراه در جهان، شکست خورده است.

پس از تحریم های آمریکا، هوآوی چندین خط تولید خود را متوقف کرد

به گزارش IDC عملکرد هوآوی در آغاز سال ۲۰۱۹ و سه ماهه ابتدایی سال بسیار درخشان بود، این شرکت با رشد سالیانه ۵۰ درصدی و تولید ۵۹.۱ میلیون دستگاه، نزدیک به ۲۰ درصد از سهم بازار جهانی را در اختیار داشت و فاصله خود از سامسونگ را به سرعت کاهش می داد، هوآوی از ابتدای سال اعلام کرد که برنامه دارد تا پایان ۲۰۱۹ از سامسونگ عبور کرده و به عنوان برترین تولید کننده تلفن همراه شناخته شود.

پس از تحریم های آمریکا، هوآوی چندین خط تولید خود را متوقف کرد

اما پس از سنگ اندازی های دولت آمریکا برای هوآوی و در نهایت تحریم این شرکت، مشکلات سنگینی گریبان گیر هوآوی شد، در حال حاضر این تحریم ها به خصوص در خارج از چین تاثیرات منفی برروی این شرکت گذاشته و فروش و قرارداد های مالی هوآوی کاهش پیدا کرده است. از طرفی این شرکت نمی تواند به سرعت بازار های هدف خود را تغییر دهد به همین دلیل به نظر می رسد هوآوی باید در مدت حداقل کوتاهی وضعیت بحرانی خود را مدیریت کند.

بیشتر بخوانید: شکست پرچمداران اپل، سامسونگ و هوآوی در تقابل با گوشی جدید میزو

پس از تحریم های آمریکا، هوآوی چندین خط تولید خود را متوقف کرد

به همین جهت این شرکت تمرکز فعلی خود را برروی بازار چین گذاشته تا بتواند راه حلی برای کاهش فروش در دیگر بازار های جهان پیدا کند، در روز جمعه پکن برای مقابله با تصمیمات اخیر آمریکا، لیستی از شرکت های غیرقابل اعتماد منتشر کرد، سخنگوی دولت چین در همین راستا اعلام کرد: "سازمان ها، شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی که قوانین بازار را رعایت نمی کنند، از قرارداد ها منحرف شده و محاصره اقتصادی چین دامن می زنند، کسانی که تامین تجهیزات غیر تجاری خود را از چین متوقف کرده وبه دنبال ضربه زدن به تجارت چین هستند، در لیست شرکت های غیر قابل اعتماد قرار می گیرند. "

پس از تحریم های آمریکا، هوآوی چندین خط تولید خود را متوقف کرد

با وضع فعلی و تحریم های ترامپ برای محصولات چینی و از طرفی پاسخ چینی ها به این اقدام، ممکن است برروی تجارت جهانی تاثیر بگذارد، بهتر است تا مسئله هوآوی نقطه آغاز مذاکراتی برای رفع این مشکلات تجاری شود.

انتهای پیام/

خط تولید برخی از گوشی های هوآوی متوقف شد

پس از تحریم‌های آمریکا، هوآوی چندین خط تولید خود را متوقف کرد
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها