بازدید: 21

شکایت هوآوی از ترامپ در دادگاه آمریکا / هوآوی: قانون اساسی آمریکا نقض شده

منبع : انتخاب کد خبر: 1811431
شرکت چینی "هوآوی" شکایت خود علیه دولت آمریکا را در دادگاه آمریکا مطرح کرد. موضوع شکایت، تحریم ها و محدودیت های دولت آمریکا علیه ساخت و فروش تجهیزات مخابراتی هوآوی است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

شرکت چینی "هوآوی" شکایت خود علیه دولت آمریکا را در دادگاه آمریکا مطرح کرد. موضوع شکایت، تحریم ها و محدودیت های دولت آمریکا علیه ساخت و فروش تجهیزات مخابراتی هوآوی است.

به گزارش عصر ایران به نقل از "رویترز"، در این شکوائیه که در یکی از دادگاه های ایالتی در شرق تگزاس ارائه شده آمده که محدودیت های دولت آمریکا علیه هواوی برخلاف قانون اساسی آمریکاست.

دولت آمریکا به استناد به حفظ امنیت ملی، ممنوعیت گسترده ای را برای آژانس ها و پیمانکاران آمریکایی هوآوی در استفاده از تجهیزات این شرکت اعمال کرده است. در این تحریم ها، به روابط این شرکت با دولت چین اشاره شده است.

هواوی بارها کنترل این شرکت توسط دولت، ارتش و سرویس های اطلاعاتی چین را انکار کرده است.

"گلن نیجر" مشاور خارجی هواوی و شریک این شرکت در کمپانی "جونز دی" در این خصوص به رویترز گفت: دادگاه آمریکایی موافقت خود را برای برگزاری جلسات دیگر در ماه سپتامبر و بررسی جوانب دیگر از شکایت اعلام کرده است.

هوآوی بزرگترین شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی جهان اخیرا با تحریم های بزرگتری از سوی دپارتمان بازرگانی آمریکا مواجه شده است. براساس تحریم های جدید، هواوی در "لیست سیاه" وزرات بازرگانی آمریکا قرار گرفته و شرکای فعال وی نیز در صورت ادامه همکاری با این شرکت به همین سرنوشت دچار خواهند شد.

به گزارش بی بی سی، "سونگ لیپینگ" مدیر ارشد حقوق بین الملل هواوی در روز چهارشنبه گفت: شرکت هوآوی در حال بررسی لیست ممنوعه شرکت هایی که از تجارت با هوآوی منع شده اند. این فهرست بر روی کارکرد بیش از 1200 تولیدکننده آمریکایی تاثیر گذاشته و حقوق مادی بیش از 3 میلیارد مشتری در 170 کشور جهان را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی همچنین گفته است که این تحریم باعث از دست رفتن تعداد زیادی شغل در آمریکا شده است.
"ممنوعیت تجارت" بخشی گسترده از جنگ تجاری بین آمریکا و هواوی است.

به گفته سونگ مدیر ارشدهواوی، واشنگتن با استفاده از دستورات دولتی و قوانین سخت گیرانه برای هر شرکت "سابقه ای خطرناک" تعریف می کند.

وی به خبرنگاران در شعبه اصلی هواوی در شنزن چین گفت: امروز نوبت "تله کام" و "هوای" است و فردا احتمالا نوبت شرکت، صنعت یا مشتریان شما خواهد بود.

تنش های محرک

این ممنوعیت از تنش های تجاری در حال رشد بین دو اقتصاد بزرگ جهان شکل گرفت و با اتهام هایی مانند "سرقت اسرار تجاری" و "فریب نظام بانکی" بدتر شد. آمریکا هواوی را به مشارکت در دور زدن تحریم های ایران متهم کرد.

هواوی برای تحریم های وزارت بازرگانی آمریکا و ممنوعیت تجارتش مهلتی 90 روزه را گرفته است و بارها تهدیدآمیز بودن محصولات و تجارتش را رد کرده است.

مقامات شرکت هواوی همچنین به تلاش های واشگتن در خصوص محدود کردن تجارتشان اعتراض کرده اند.

"وینسنت پنگ" مشاور ارشد شرکت هواوی و مدیر کل بخش ارتباطات این شرکت در این خصوص گفت: دستورهای دولتی و لیست های ممنوعه پا را از مرز رقابت بازارهای معمول فراتر نهاده اند.

وی افزود: "نتیجه چنین حرکتی منجر به تجزیه اکو سیستم تکنولوژی جهانی و استانداردهای آن می شود".

چه کشورهایی به هواوی تکیه می کنند؟

رنگ قرمز پرنگ کشورهایی هستند که با پیروی از تحریم آمریکا علیه هوآوی، همکاری با این شرکت را ممنوع کرده اند.

آمریکا، استرالیا، ژاپن و تایوان در این گروه قرار دارند.

کشورهایی با رنگ صورتی، احتمال محدودیت های هواوی زیاد است. تا کنون نام استرالیا و کانادا در این فهرست قرار دارد.

کشورهای خاکستری در این نقشه در محدودیت ارتباط با هواوی شک دارند.

بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، نروژ، لهستان، سوئد، هند و ویتنام در نیز با این رنگ دیده می شوند.

بعید است در کشورهایی که با رنگ آبی دیده می شود، فعالیت هواوی مممنوع شود.

فرانسه، آلمان، اسپانیا، سوئیس، اتریش، روسیه، آرژانتین، برزیل، سنگاپور، کره جنوبی، فیلیپین، تایلند نیز در این فهرست جای دارند.

در کشورهای آبی پر رنگ نیز هیچ محدودیتی برای هواوی ایجاد نخواهد شد.

عربستان سعودی، آفریقای جنوبی، چین، اندونزی، ترکیه و امارات متحده عربی نیز در این رده قرار دارند.


شکایت هوآوی از ترامپ در دادگاه آمریکا / هوآوی: قانون اساسی آمریکا نقض شده
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها