بازدید: 18

سطح مبارزه با ملخ صحرایی به ۳۵۵ هزار هکتار رسید

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1807172
سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: از بهمن ماه سال گذشته ۱۴۹ مرتبه هجوم ملخ صحرایی به نوار جنوبی کشور را شاهد بودیم که به میزان ۳۵۵ هزار هکتار با آن‌ها مبارزه شده است.
به گزارش افکارنیوز،

محمدرضا میر در خصوص آخرین وضعیت مقابله با ملخ صحرایی اظهار کرد: طبق آخرین آمار سازمان حفظ نباتات، از ۷ بهمن سال گذشته تا اولین روز از هفته جاری، طی ۱۴۹ مرتبه از هجوم ملخ ها، بیش از ۳۵۵ هزار و ۱۵۹ هکتار مبارزه در هشت استان صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود: میزان خسارت ملخ صحرایی به مزارع و باغات همچنان صفر است، فقط برخی از زمین های کشاورزی دیمی در شهر رودان استان هرمزگان خسارت دیده اند که این خسارت بسیار جزئی بوده و قابل جبران است.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات در رابطه با مبارزه با ملخ های مراکشی در نوار شمالی کشور گفت: تاکنون بیش از ۳۵ هزار هکتار مبارزه صورت گرفته و این ملخ ها بسیار ضعیف تر از ملخ صحرایی اند و هیچ جای نگران کننده ای برای کشاورزان وجود ندارد.

میر با بیان این مطلب که با درخواست وزیر جهاد در خصوص تخصیص اعتبار موافقت شده، تصریح کرد: طی درخواستی که وزیر جهاد درخصوص تخصیص اعتبار ۲۰ میلیاردی از وزیر کشور داشته است با این درخواست موافقت شده و این موضوع به سازمان برنامه و بودجه ارائه شده است.

 


سطح مبارزه با ملخ صحرایی به ۳۵۵ هزار هکتار رسید
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها