بازدید: 18

آغاز رسمی ساخت پایگاه فضایی جدید، جانشین ایستگاه فضایی بین المللی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1800958
درسال‌های نه چندان دور فضانوردان برای اقامت دائم یا موقت درفضا به ایستگاه فضایی جدیدی نیازخواهند داشت که دانشمندان ساخت آن را به تازگی شروع کرده اند.
به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، پس از انجام مطالعه های فراوان سرانجام مسئولان ناسا اولین قطعه ایستگاه فضایی جدید به نام گیت وی GateWay را سفارش دادند تا ساخته شود.
 
دروازه قمری GateWay درمدار کره ماه مستقر خواهد شد و بهره برداری از آن پس از بازنشستگی ایستگاه فضایی بین المللی روی خواهد داد.
 

در ساخت این پایگاه قمری از پیشرفته ترین فناوری ها استفاده خواهد شد و تامین انرژی الکتریکی در آن با کمک باتری های خورشیدی انجام می شود.
 

دانشمندان محل قرارگیری این پایگاه فضایی را نیز مشخص کرده اند که در مکانی بین مدار بزرگ بیضوی بین گرانش زمین و کره ماه خواهد بود.
 
این پایگاه از چند بخش تفکیک پذیر و با قابلیت استفاده دوباره تشکیل می شود. ناسا در نظر دارد در سال های ۲۰۲۴ فضانوردان را راهی کره ماه کند و ساخت این پایگاه در یکی از مدار های نزدیک کره ماه می تواند محل مناسبی برای استقرار فضانوردان و کنترل ماه نشین حاوی آن ها باشد.
 
فضانوردان می توانند در آینده پرواز های دو مرحله ای داشته باشند و ابتدا راهی پایگاه قمری شوند و از آنجا راهی کره ماه یا سیاره مریخ و سفر های طولانی مدت فضایی شوند.
 

قرارداد منعقد شده بین ناسا با شریک تجاریش برای ساخت قطعه های ایستگاه فضایی قمری جدید حدود ۳۷۵ میلیون دلار است، از جمله شرکت های همکار ناسا در این پروژه می توان بلواوریجین و Draper را نام برد که در زمینه تیم طراحی، ساخت و مدیریت ایستگاه فضایی مشارکت خواهند داشت.
 
شرکت های پیمانکار اعلام کرده اند بین ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده یک موشک تجاری برای راه اندازی سیستم برق پایگاه قمری انتخاب و ساخته خواهد شد.
ناسا امیدوار است کار ساخت و پرتاب قسمت های مختلف پایگاه قمری تا سال ۲۰۲۱ تمام شود و فضانوردان در سال ۲۰۲۲ از این پایگاه در سفر های فضایی خود استفاده کنند.
منبع:Space
انتهای پیام/
 
آغاز کار ساخت بزرگ ترین ایستگاه فضایی جهان با قابلیت های منحصربه فرد

آغاز رسمی ساخت پایگاه فضایی جدید، جانشین ایستگاه فضایی بین المللی
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها