بازدید: 26

نوزاد پنج ماهه چه کارهایی میکند؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 1798729
نوزاد پنج ماهه توانایی بیشتری در ابراز وجود پیدا کرده و این را زمانی که او را در آغوش می گیری یا می بوسی به خوبی نشان می دهد.

نوزاد پنج ماهه توانایی بیشتری در ابراز وجود پیدا کرده و این را زمانی که او را در آغوش می گیری یا می بوسی به خوبی نشان می دهد. ممکن است وقتی برایش شکلک های بامزه در می آوری یا فرم صورتت را تغییر می دهی، بخندد و صدا تولید کند. وقتی صحبت می کنی با دقت به تو نگاه می کند. او هر روز در مورد کارکردهای زبان بیشتر می آموزد و وقتی نامش را صدا می کنی به سمت تو می چرخد.

از چه زمانی نوزاد می تواند به تنهایی بنشیند؟
از پنج ماهگی، توانایی های فیزیکی نوزاد با سرعت زیادی ارتقاء پیدا می کند. اگر او را روی پاهای خودت یا زمین بنشانی، می تواند چند دقیقه بدون حمایت تو صاف بنشیند. برای این که توانایی او در نشستن را تقویت کنی، پاهایش را طوری قرار بده تا فرمی V شکل داشته باشند. این کار به برقراری تعادل او کمک می کند و خطر افتادن از یک سمت را کاهش می دهد. بهتر است وقتی او در این حالت نشسته است، در میان پاهایش یک اسباب بازی قرار دهی تا با آن بازی کند. می توانی دور بدن او بالش هایی بچینی تا اگر افتاد، آسیبی نبیند. او را روی شکم قرار بده تا ماهیچه های شکم و گردنش تقویت شود و بتواند بهتر سرش را کنترل کند.

چرا نوزاد پنج ماهه یک صدا را مرتب تکرار می کند؟
در حقیقت نوزاد با این کار مهارت های کلامی خود را تقویت می کند. او سعی می کند صداهای تازه ای تولید کند و فعالیت مورد علاقه او ایجاد حباب با دهان است! از پنج ماهگی، او مرتب توانایی های جدیدی کشف می کند و تا زمانی که به سراغ مهارت بعدی برود به آن با جدیت ادامه می دهد. وقتی نوزاد پنج ماهه صدایی تولید می کند، آن صدا را تکرار کن. این تکرار، او را به تقلید دوباره تشویق می کند و همین تمرین خوبی برای آغاز فرایند گفت و گو است.

چطور از غر زدن نوزادم جلوگیری کنم؟
اگر نوزاد پنج ماهه تو بی قرار است و زیاد غر می زند، او را به بیرون از خانه ببر و سعی کن با تجربه های تازه ای آشنایش کنی که برایش جالب توجه و چشم گیر باشد. ممکن است نوزاد تو خسته، خواب آلوده، گرسنه یا خیس باشد. شاید هم هر سه مشکل را با هم داشته باشد که در این صورت شرایط وخیم تر می شود! گاهی او را با خودت به سوپر مارکت ببر، گاهی برای پیاده روی به پارک برو و گاهی دم پنجره، حرکت و فعالیت افراد در خیابان را به او نشان بده تا حواسش پرت شود. با صورتت برای او شکلک درست کن، دست بزن و سعی کن او را سر ذوق بیاوری.

آیا نوزاد پنج ماهه می تواند محبت خود را نشان دهد؟
تا چندی پیش نوزاد کوچولو تنها می توانست گرسنگی، خستگی، عصبانیت یا ناآرامی اش را به تو نشان دهد، اما حالا می تواند به تو ابراز محبت کند و علاقه اش را به چیزی یا کسی نشان دهد. ممکن است این کار را با باز کردن دست ها ابراز کند یا وقتی اتاق را ترک می کنی از دوری تو گریه کند. او می تواند تو را در آغوش بگیرد و ببوسد. او توانایی درک موقعیت های خنده دار را پیدا کرده و به شکلک های بامزه می خندد و تلاش می کند تو را هم بخنداند. بهتر است هرکاری از دستت بر می آید برای خنداندن و شاد کردن او انجام دهی. این کار به تقویت مهارت های ارتباطی او کمک ویژه ای می کند.


نوزاد پنج ماهه چه کارهایی میکند؟
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها