بازدید: 9

علائم اولیه سكته مغزی چیست؟

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1798138
سلامت نیوز: اختلال در صحبت كردن، صورت و چهره كج، ناتوانی در حركت، گیجی و اختلال بینایی می توانند نشان دهنده سكته مغزی باشند. وقفه در صحبت كردن، حرف های بی ربط زدن، اختلالات رفتاری و گفتاری، گم كردن راه، تلو تلو خوردن، اختلال میدان بینایی و تعادل بای

سلامت نیوز: اختلال در صحبت كردن، صورت و چهره كج، ناتوانی در حركت، گیجی و اختلال بینایی می توانند نشان دهنده سكته مغزی باشند. وقفه در صحبت كردن، حرف های بی ربط زدن، اختلالات رفتاری و گفتاری، گم كردن راه، تلو تلو خوردن، اختلال میدان بینایی و تعادل باید جدی گرفته شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم، با دیدن نشانه های ذكر شده بلافاصله باید با اورژانس 115تماس بگیرید.


عوامل خطر سكته مغزی كدام است؟
مهم ترین عامل خطر افزایش فشارخون است . فشار خون به تنهایی یك طرف و بقیه عوامل خطر یك طرف قرار می گیرند. از سال 1950 داروی ضد فشارخون بالا به بازار دارویی آمد و بروز سكته مغزی به نصف رسید. عوامل موثر بر فشارخون بالا عبارتند از: وزن زیاد، تغذیه بد، سبك زندگی ناسالم، كم تحركی و... .


آیا بی قراری فردی كه سابقه سكته مغزی دارد با سكته مغزی مرتبط است؟
بله، می تواند مرتبط باشد. ناتوانی چنین شخصی باعث بی قراری و افسردگی و افسردگی باعث بی خوا بی می شود. فرد دچار سكته مغزی دچار بی تحركی در طول روز و در شب بی خواب می گردد . باید این فرد تحت درمان دارویی توسط متخصص مغز و اعصاب قرار بگیرد.


علت ایجاد سرگیجه، هنگام گذاشتن سر روی بالش چیست؟
این سرگیجه، سرگیجه وضعیتی است كه به مجاری نیم دایره ای گوش مربوط می شود و خوش خیم است. این نوع سرگیجه بعید است علت مغزی داشته باشد. البته باید با متخصص مغز و اعصاب و گوش، حلق وبینی مشورت شود.


برای كسی كه سكته مغزی كرده تا رسیدن اورژانس چه كاری باید انجام بدهیم؟
اگر بیمار هوشیاری دارد و راه تنفسی اش مشكل ندارد، كار مهمی نیاز ندارد، اما از دادن مایعات به وی باید خودداری كنید.
اگر شخص كاهش هوشیاری دارد باید به پهلو خوابانده شود. لازم نیست فشارخون او را بگیرید. چون افزایش فشارخون اولیه بعد از سكته مغزی، یك واكنش دفاعی مغز است و آن فشار بالا از مغز دفاع می كند و فقط با اورژانس تماس بگیرید و دارو هم به بیمار ندهید. حتی رقیق كننده هم ندهید، اما مصرف آسپیرین در فردی كه مشكل گوارشی ندارد، مشكلی ندارد.


علائم اولیه سكته مغزی چیست؟
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 1
 • علائم اولیه سكته مغزی چیست؟


  سلامت نیوز: اختلال در صحبت كردن، صورت و چهره كج، ناتوانی در حركت، گیجی و اختلال بینایی می توانند نشان دهنده سكته مغزی باشند. وقفه در صحبت كردن، حرف های بی ربط زدن، اختلالات رفتاری و گفتاری، گم كردن راه، تلو تلو خوردن، اختلال میدان بینایی و تعادل بای
 • علائم اولیه سکته مغزی چیست؟


  در این مطلب به ذکر نشانه های اولیه سکته مغزی اشاره شده است.
 • بازگشت از سكته مغزی با فیزیوتراپی


  سلامت نیوز:اجتماعی اش را مستقل انجام می داده، وارد شدن به مرحله ای از زندگی همراه با ناتوانی و وابستگی كه مدت آن نامعلوم است یك آسیب جدی محسوب می شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه جام جم ،فلج شدن یك نیمه از بدن كه گاه در چهره بیمار نیز
 • نشانه های هشداردهنده كه خبر از سكته مغزی می دهند


  سکته مغزی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در جهان است، صدمه مغزی ناشی از این سکته در صورت رسیدگی و درمان سریع می تواند به حداقل برسد.
 • علائم سکته مغزی چیست؟


  یک مسئول در مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: بی‌حسی یا ضعف ناگهانی صورت، بازو یا یک طرف بدن، می‌تواند از علائم سکته مغزی باشد.
 • علائم تومور مغزی در زنان، چیست؟


  تومور مغزی به صورت یک توده بروز می‌ کند، این بیماری با بالا رفتن فشار درون مغز خود را نشان می‌ دهد.
 • علائم ضربه مغزی در کودکان، چیست؟


  یک جراح مغز و اعصاب، عدم رعایت نکات ایمنی در موقع رانندگی و ورزش و بازی، کودکان را از مهمترین علل بروز ضربه مغزی در کودکان دانست و در ادامه طیف علائم این عارضه را از سر درد تا کمای کامل برشمرد.
 • علائم اولیه «ام.اس» چیست؟


 • علائم اولیه دیابت نوع یک چیست؟


  یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: دیابت یک اختلال سوخت و ساز متابولیک در بدن است، در این بیماری توانایی تولید هورمون انسولین از بین می‌رود.
 • علائم اولیه بارداری چیست؟


  ممکن است یک یا چند از ناراحتیهای زیر را داشته باشید. این طبیعی است. اگر سئوالی دارید با ماما یا دکتر زنان خود تماس بگیرید.
 • علائم اولیه ابتلا به آلزایمر چیست؟


  سلامت نیوز: بیماری آلزایمر نوعی بیماری زوال عقل است که معمولا در افراد مسن رخ می دهد. آلزایمر باعث مشکلات بازیابی حافظه و انواع مختلف علائم مرتبط است. آلزایمر یک بیماری تخریب کننده ای است که علائم آن با گذشت زمان بدتر می شود. به گزارش سلامت نیوز به
 • علائم اولیه بارداری، روزهای اول چیست؟


  بعد از انجام لقاح و لانه گزینی تخمک بارور شده در درون جدار رحم، سلول های جفت شروع به تولید هورمون گنادوتروپین جفتی انسانی می کنند.
 • علائم اولیه حاملگی، هفته های اول چیست؟


  علائم حاملگی در هفته های اول شامل مواردی است که به عنوان اولین نشانه ها از رشد جنینتان آنها را در بدن خود حس خواهید کرد.
 • علائم و نشانه های اولیه بارداری، چیست؟


  علائم ابتدایی و اولیه ی بارداری به شرح زیر می باشد
 • علائم اولیه بارداری دوقلو، چیست؟/ صدای دکتر


  تغییرات هورمونی در مادران با بارداری چندقلویی بسیار شدیدتر از بارداری های تک قلویی است.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها